Cupa României, ediția 2019-2020

 

Cupa-Romaniei-Timisoreana-logo-2

Rezultatul tragerii la sorți a Sferturilor de finală ale Cupei României. Partidele se vor disputa într-o singură manșă, la datele și orele din tabelul următor.

 

Sferturile de finală- Cupa României

03.03.2020 Academica 20:00 Dinamo
04.03.2020 Petrolul 17:30 Sepsi OSK
04.03.2020 Poli Iaşi 20:30 U Craiova
05.03.2020 Hermannstadt 0-hermannstadt-logo 20:00 FCSB

 

LIVE TEXT- Optimi Cupa României

Optimile Cupei României

31.10.19 FC Voluntari 1:4 U Craiova
31.10.19 Sepsi OSK 4:2 Astra
31.10.19 Metalul Buzău 0:3 Poli Iaşi
30.10.19 Foresta Suceava 0:4 Dinamo
30.10.19 Sănătatea Cluj 0:7 Petrolul
30.10.19 Academica 2:0 1-botosani-logo FC Botoşani
29.10.19 CS Mioveni 0:2 0-hermannstadt-logo Hermannstadt
29.10.19 U Cluj 0:1 FCSB

 

Șaisprezecimile Cupei României

26,09,19 Metaloglobus 0:2 FCSB
26,09,19 Rapid 0:1 Poli Iaşi
26,09,19 Ripensia 1:4 Sepsi OSK
26,09,19 Sănătatea Cluj 1:0 FC Viitorul
25,09,19 FC Botoşani 6:4 CFR Cluj
25,09,19 CSM Reşiţa 0:1 U Craiova
25,09,19 Industria Galda 0:1 Petrolul
25,09,19 CS Făurei 1:5 CS Mioveni
25,09,19 Chindia 0:1 Hermannstadt
24,09,19 U Craiova 1948 2:3 U Cluj
24,09,19 Concordia 2:3 FC Voluntari
24,09,19 Turris-Oltul 2:3 Academica
24,09,19 Foresta Suceava 2:1 Gaz Metan
24,09,19 Flacăra Horezu 0:2 Astra
24,09,19 Metalul Buzău 1:0 Csikszereda
24,09,19 UTA Arad 1:3 Dinamo

 

Cupa României, program meciuri FAZA a 4-a
11,09,19 Metalul Buzău 1:0 CSM Focşani
11,09,19 CSA Steaua 1:2 Concordia
11,09,19 Olimpic Cetate Râşnov 0:1 Csikszereda
11,09,19 Rapid București 3:0 Dunărea Călărași
11,09,19 CS Făurei 2:1 Farul Constanţa
11,09,19 Industria Galda 4:3 Avântul Reghin
11,09,19 CSM Reşiţa 1:0 ASU Politehnica Timișoara
11,09,19 CS Tunari 0:2 Metaloglobus
11,09,19 CSC Sânmartin 1:2 Universitatea Cluj
11,09,19 Flacăra Horezu 2:1 FC Argeș
11,09,19 Sportul Snagov 0:1 Petrolul Ploiești
10,09,19 Vediţa Coloneşti 1:2 U Craiova 1948
10,09,19 Foresta Suceava 2:1 Aerostar Bacău
10,09,19 SC Popeşti-Leordeni 1:2 Turris-Oltul
10,09,19 Flacăra Moreni 1:2 CS Mioveni
10,09,19 Ghiroda şi Giarmata Vii 1:3 Ripensia Timişoara
10,09,19 Crişul Chişineu Criş 1:3 UTA Arad
10,09,19 Sănătatea SP Cluj 3:1 Fotbal Comuna Recea

 

Cupa României, program meciuri FAZA a 3-a
29,08,19 Victoria Cumpăna 0:3 Farul Constanţa
28,08,19 U Craiova 1948 6:5 Viitorul Pandurii
28,08,19 Metalul Buzău 3:2 Gloria Buzău
28,08,19 CS Tunari 1:0 Unirea Slobozia
28,08,19 SC Popeşti-Leordeni 5:4 CS Afumaţi
28,08,19 Rapid București 2:1 Daco-Getica
28,08,19 CSA Steaua 4:0 CS Baloteşti
28,08,19 Flacăra Moreni 3:1 Progresul Spartac
28,08,19 Flacăra Horezu 2:0 Pandurii Tg. Jiu
28,08,19 Inter Petrila 1:5 CSM Reşiţa
28,08,19 Crişul Chişineu Criş 6:0 Gloria Lunca-Teuz Cermei
28,08,19 Măgura Cisnădie 4:6 Industria Galda
28,08,19 Foresta Suceava 3:0 Bucovina Rădăuţi
28,08,19 Minaur Baia Mare 0:2 Fotbal Comuna Recea
28,08,19 Ceahlăul Piatra Neamţ 0:1 Csikszereda
28,08,19 KSE Târgu Secuiesc 0:2 Olimpic Cetate Râşnov
28,08,19 CSM Focşani 3:1 Suporter Club Oţelul
27,08,19 CSC Sânmartin 4:1 Luceafărul Oradea
27,08,19 Şoimii Lipova 0:1 UTA Arad
27,08,19 Vediţa Coloneşti 3:1 ACSO Filiaşi
27,08,19 Unirea Dej 0:3 Sănătatea SP Cluj
27,08,19 Unirea Mirceşti 3:5 Aerostar Bacău
27,08,19 Unirea Ungheni 3:5 Avântul Reghin
27,08,19 Ghiroda şi Giarmata Vii 6:1 ACS Poli Timişoara
27,08,19 CS Făurei 3:1 Dacia Unirea Brăila
27,08,19 Voinţa Lupac 0:4 Ripensia Timişoara
27,08,19 CSM Alexandria 0:2 Turris-Oltul

 

Programul competițional al Cupei României, pentru sezonul 2019-2020

FAZA 1 31,07,2019
FAZA a 2-a 14,08,2019
FAZA a 3-a 28,08,2019
FAZA a 4-a 10-12,09,2019
Șaisprezecimi de finală 24-26,09,2019
Optimi de finală 29-31,10,2019
Sferturi de finală 03-05,03,2020
Semifinale, manșa tur 21-23,04,2020
Semifinale, manșa retur 12-14,05,2020
FINALA 23,05,2020