Cupa României, ediția 2017-2018

Cupa-Romaniei-Timisoreana-logo-2

Cupa României, programul și rezultatele meciurilor din faza a 3-a
12,09,2017 Aerostar Bacău 2-0 AFK Csikszereda
12,09,2017 AFCM Alexandria 4-0 Viitorul Domneşti
12,09,2017 ACSO Filiaşi 2-1 Sporting Roşiori
12,09,2017 ACS Şirineasa 2-0 Atletic Bradu
12,09,2017 Cetate Deva 0-1 CSM Şcolar Reşiţa
12,09,2017 Şoimii Lipova 2-1 Naţional Sebiş
12,09,2017 Performanța Ighiu 7-6* Metalurgistul Cugir
12,09,2017 ACS Petrolul 3-0 Flacăra Moreni
13,09,2017 CSM Focşani 3-1 CSM Râmnicu Sărat
13,09,2017 Delta Dobrogea Tulcea 1-4 Unirea Slobozia
13,09,2017 Universitatea Cluj 5-1 Fotbal Comuna Recea
13,09,2017 Agricola Borcea 2-1 Înainte Modelu
13,09,2017 Zimbrul Slobozia 1-2 Sporting Lieşti
13,09,2017 Voinţa Biled 1-0 Ripensia Timişoara
13,09,2017 Cristuru Secuiesc 1-2 Sănătatea SP Cluj
13,09,2017 Olimpic Cetate Râşnov 1-2* AFC Hărman
13,09,2017 CSM Roman 4-5* Ştiinţa Miroslava
13,09,2017 Unirea Alba Iulia 4-6* Industria Galda

*Meci cu prelungiri, 2 reprize a câte 15 minute și/sau lovituri de departajare, câte 5 penalty-uri.

 

Cupa României, programul și rezultatele meciurilor din faza a 2-a
22,08,2017 Universitatea Cluj 3-0 Viitorul Ulmeni
22,08,2017 Performanța Ighiu 3-0 Unirea Jucu
22,08,2017 FC Zalău 0-3 Sănătatea SP Cluj
22,08,2017 AS Milcov 0-3 ACSO Filiaşi
22,08,2017 Unirea Mirceşti 0-3 Aerostar Bacău
22,08,2017 AFCM Alexandria 5-3 CS Tunari
22,08,2017 Agricola Borcea 2-0 Axiopolis Cernavodă
22,08,2017 Unirea Alba Iulia 1-0 FC Unirea Dej
22,08,2017 SC Popeşti-Leordeni 5-6* Unirea Slobozia
22,08,2017 CS Diosig 0-3 Naţional Sebiş
22,08,2017 CSM Focşani 5-0 Metalosport Galaţi
22,08,2017 Viitorul Fântânele 0-3 Delta Dobrogea Tulcea
22,08,2017 Şomcuţa Mare 2-10 Fotbal Comuna Recea
22,08,2017 Şoimii Lipova 3-0 Gloria Lunca Cermeni
22,08,2017 CS Iernut 0-1 Industria Galda
22,08,2017 ASF Zărneşti 1-5 Olimpic Cetate Râşnov
22,08,2017 Sportul Chiscani 1-3 Sporting Lieşti
22,08,2017 Cristuru Secuiesc 3-1 Avântul Reghin
22,08,2017 Cimentul Bicaz 1-3 AFK Csikszereda
22,08,2017 Înainte Modelu 5-1  ACSM Olteniţa
22,08,2017 Transdor Tudora 1-4 CSM Roman
22,08,2017 Zimbrul Slobozia 3-2 Avântul Valea Mărului
22,08,2017 Voinţa Biled 5-2* CSM Lugoj
22,08,2017 ACS Petrolul 2-0 Urban Titu
22,08,2017 Astra Plosca 1-5 Sporting Roşiori
22,08,2017 Gaz Metan Corneşti 1-2 Flacăra Moreni
22,08,2017 Voinţa Lupac 2-5* Cetate Deva
22,08,2017 Ştiinţa Turceni 0-3 ACS Şirineasa
22,08,2017 FC Păpăuţi 0-1 Olimpia Râmnicu Sărat

*Meci cu prelungiri, 2 reprize a câte 15 minute și/sau lovituri de departajare, câte 5 penalty-uri.

 

Cupa României, programul și rezultatele meciurilor din faza 1
09,08,2017 Şurianu Sebeş 0:3 Unirea Alba Iulia
09,08,2017 Juvenes Tg. Mureş 0:3 Cristuru Secuiesc
09,08,2017 Posada Perişani 0:3 ACS Şirineasa
09,08,2017 FC Gîrceni 1:2 Sportul Chiscani
09,08,2017  Spicul Şeica Mare 1:2 ASF Zărneşti
09,08,2017 Transdor Tudora 3:1 Bucovina Rădăuţi
09,08,2017 Şoimii Lipova 6:0 Millenium Giarmata
09,08,2017 Recolta Dănceu 4:5 Ştiinţa Turceni
09,08,2017 Gaz Metan Corneşti 2:0 FC Aninoasa
09,08,2017 Cimentul Bicaz 2:0 Viitorul Curiţa
09,08,2017 Unirea Mirceşti 2:1 CSM Paşcani
09,08,2017 Voinţa Cetate 0:7 Universitatea Cluj
09,08,2017 Şomcuţa Mare 4:2 Rapid Jibou
09,08,2017 Luceafărul Decebal 0:2 CS Diosig
09,08,2017 FC Păpăuţi 4:2 Odorheiu Secuiesc
09,08,2017 Voinţa Biled 6:1 Becicherecu Mic
09,08,2017 Voinţa Lupac 3:2 Inter Petrila
09,08,2017 Dunărea Calafat 0:2 AS Milcov
09,08,2017 AS Colibaşi 1:2 Urban Titu
09,08,2017 Astra Plosca 3:2 AS Mihai Bravu
09,08,2017 Bărăganul Ciulniţa 4:6 Agricola Borcea
09,08,2017 Regal S.C. Ferdinand I 1:8 ACS Petrolul
09,08,2017 CSO Bragadiru 1:6 Înainte Modelu
09,08,2017 Victoria Ianca 1:4 CSM Focşani
09,08,2017 Viitorul Fântânele 7:0 Pescăruşul Sarichioi
09,08,2017 FC Buzău 2:3 Zimbrul Slobozia

 

Cupa României, ediția 2017-2018, calendar meciuri

FAZA 1 09,08,2017
FAZA a 2-a  22,08,2017
FAZA a 3-a  12/13,09,2017
FAZA a 4-a  04,10,2017
Faza 16-imilor de finală 25,10,2017
Faza optimilor de finală 29,11,2017
Faza sferturilor de finală 28,02,2018
Faza semifinalelor, manşa tur 18,04,2018
Faza semifinalelor, manşa retur 09,05,2018
Finala Cupei României 17,05,2018

 

 

 

 

 

 

Loading...

 

Comentarii:

09 Iulie, 2015, orele 21:00, LIVE TEXT: Supercupa României, FC Viitorul- FC Voluntari

Vezi și ediția 2016-2017 a Cupei României



Site-ul folosește cookie-uri. Prin continuarea navigării sunteți de acord cu utilizarea acestor informații și cu politica de utilizare a cookie-urilor

Am înțeles

Pentru detalii