Campionatul European U21-2019, Italia și San Marino, program și rezultate

REZULTATUL TRAGERII LA SORȚI din 23 Nov. 2018, ale Grupelor turneului final:

 

GRUPA A

 

GRUPA B

 

GRUPA C

ITALIA GERMANIA ANGLIA
SPANIA DANEMARCA FRANȚA
POLONIA SERBIA ROMÂNIA
BELGIA AUSTRIA CROAȚIA

Programul partidelor la turneul final al Campionatului European U21-2019

FAZA GRUPELOR

 

GRUPA A

16.06.2019 ITALIA v SPANIA
16.06.2019 POLONIA v BELGIA
19.06.2019 ITALIA v POLONIA
19.06.2019 SPANIA v BELGIA
22.06.2019 BELGIA v ITALIA
22.06.2019 SPANIA v POLONIA
 
Clasamentul Grupei A
# ECHIPA J V E Î Gm Gp Gd Pts
1 ITALIA 0 0 0 0 0 0 0 0
2 SPANIA 0 0 0 0 0 0 0 0
3 POLONIA 0 0 0 0 0 0 0 0
4 BELGIA 0 0 0 0 0 0 0 0

 

GRUPA B

17.06.2019 GERMANIA v DANEMARCA
17.06.2019 SERBIA v AUSTRIA
20.06.2019 GERMANIA v SERBIA
20.06.2019 DANEMARCA v AUSTRIA
23.06.2019 AUSTRIA v GERMANIA
23.06.2019 DANEMARCA v SERBIA
 
Clasamentul Grupei B
# ECHIPA J V E Î Gm Gp Gd Pts
1 GERMANIA 0 0 0 0 0 0 0 0
2 DANEMARCA 0 0 0 0 0 0 0 0
3 SERBIA 0 0 0 0 0 0 0 0
4 AUSTRIA 0 0 0 0 0 0 0 0

 

loading...

GRUPA C

18.06.2019 ANGLIA v FRANȚA
18.06.2019 ROMÂNIA v CROAȚIA
21.06.2019 ANGLIA v ROMÂNIA
21.06.2019 FRANȚA v CROAȚIA
24.06.2019 CROAȚIA v ANGLIA
24.06.2019 FRANȚA v ROMÂNIA
 
Clasamentul Grupei C
# ECHIPA J V E Î Gm Gp Gd Pts
1 ANGLIA 0 0 0 0 0 0 0 0
2 FRANȚA 0 0 0 0 0 0 0 0
3 ROMÂNIA 0 0 0 0 0 0 0 0
4 CROAȚIA 0 0 0 0 0 0 0 0

 

PROGRAMUL SEMIFINALEOR ȘI FINALEI

  

SEMIFINALA 1 și 2

27.06.2019 Loc 1 Gr. A   v   Loc 2 gr B/C sau Loc 1 Gr C
27.06.2019 Loc 2 Gr. B   v   Loc 2 gr A sau Loc 1 Gr C

   

FINALA

30.06.2019 Câștigătoarea Semifinalei 1   v   Câștigătoarea Semifinalei 2

 

 

Tricolorii-U21

Echipele calificate la turneul final sunt următoarele:

Italia (țara gazdă) Belgia (Câștigătoarea Grupei 6)
Croația (Câștigătoarea Grupei 1) Serbia (Câștigătoarea Grupei 7)
Spania (Câștigătoarea Grupei 2) România (Câștigătoarea Grupei 8)
Danemarca (Câștigătoarea Grupei 3) Franța (Câștigătoarea Grupei 9)
Anglia (Câștigătoarea Grupei 4) Austria (învinge la baraj Grecia)
Germania (Câștigătoarea Grupei 5, Campioana en-titre) Polonia (învinge la baraj Portugalia)

 

Câștigătoarele grupelor la turneul final și cea mai bună echipă de pe locul secund se califică în semifinale. Cele patru semifinaliste își vor câștiga și dreptul de a participa la Jocurile Olimpice din 2020 – Japonia.

 

Locațiile unde se vor disputa partidele sunt:

Stadio Renato Dall'Ara, Bologna
Stadio Città del Tricolore, Reggio Emilia
Stadio Dino Manuzzi, Cesena
Stadio Nereo Rocco, Trieste
Stadio Friuli, Udine
San Marino Stadium, Serravalle

Sigla-Campionat-european-U21-2019

 

 

 

P

P

P

 

Iasi-Viitorul-1-2-et-11

Citește și: Liga 1, etapa a 11-a│FC Viitorul învinge Poli Iași, în deplasare, scor 2-1 și urcă pe podium

În prima partidă a etapei a 11-a, disputată vineri la Iași, FC Viitorul a câștigat greu, cu scorul de 2-1, după ce s-a apărat eroic în ultima parte,..

 

 

Loading...

 

Comentarii:

 

Site-ul Fotbal-flash.ro, folosește cookie-uri. Prin continuarea navigării sunteți de acord cu utilizarea acestor informații și cu politica de utilizare a cookie-urilor. Am adaptat condițiile impuse, în conformitate cu REGULAMENTUL (UE) 2016/679 AL PARLAMENTULUI EUROPEAN ȘI AL CONSILIULUI; dispozitiile Legii nr. 677/2001, pentru protectia persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal si libera circulatie a acestor date.

ACCEPT   Pentru edificare   Află mai multe   X