Champions League, 2019-2020

 URMĂRIȚI live text- 10 IULIE 2020, tragerea la sorți a sferturilor de finală și semifinale Champions League

 Sferturile de finală se vor disputa pe 12/15 August, orele 22:00- Lisabona; Semifinalele pe 18/19 August, orele 22:00- Lisabona și Finala, pe data de 23 August, orele 22:00- Lisabona

 

Optimi Champions League- meciuri RETUR

10,03,20 Valencia 3:4 Atalanta
10,03,20 Leipzig 3:0 Tottenham
11,03,20 Liverpool 2:3 Atlético
11,03,20 PSG 2:0 Dortmund
07,08,20 Juventus 22:00 Lyon
07,08,20 Man City 22:00 Real Madrid
07,08,20 Barcelona 22:00 Napoli
07,08,20 Bayern 22:00 Chelsea

 

Optimi Champions League- meciuri TUR

18,02,20 Atlético 1:0 Liverpool
18,02,20 Dortmund 2:1 PSG
19,02,20 Tottenham 0:1 Leipzig
19,02,20 Atalanta 4:1 Valencia
25,02,20 Chelsea 0:3 Bayern
25,02,20 Napoli 1:1 Barcelona
26,02,20 Real Madrid 1:2 Man City
26,02,20 Lyon 1:0 Juventus

 

Program Play-off, meciuri retur

28,08,19 Ajax 2:0 APOEL
28,08,19 Club Brugge 2:1 LASK
28,08,19 Slavia Praha 1:0 CFR Cluj
27,08,19 Rosenborg 1:1 Dinamo Zagreb
27,08,19 Steaua Roșie 1:1 Young Boys
27,08,19 Krasnodar 1:2 Olympiacos

 

Program Play-off, meciuri tur

21,08,19 Dinamo Zagreb 2:0 Rosenborg
21,08,19 Olympiacos 4:0 Krasnodar
21,08,19 Young Boys 2:2 Steaua Roșie
20,08,19 APOEL 0:0 Ajax
20,08,19 CFR Cluj 0:1 Slavia Praha
20,08,19 LASK 0:1 Club Brugge

 

Turul 3 preliminar Champions League, meciuri retur

13,08,19 København 7:8 Steaua Roșie
13,08,19 Celtic 3:4 CFR Cluj
13,08,19 Porto 2:3 Krasnodar
13,08,19

Ajax

3:2
PAOK
13,08,19 Olympiacos 2:0 Başakşehir
13,08,19 LASK 3:1 Basel
13,08,19 Ferencváros 0:4 Dinamo Zagreb
13,08,19 Qarabağ 0:2 APOEL
13,08,19 Rosenborg 3:1 Maribor
13,08,19 Dynamo Kyiv 3:3 Club Brugge

 

Turul 3 preliminar Champions League, meciuri tur

07,08,19 Maribor 1:3 Rosenborg
07,08,19 Basel 1:2 LASK
07,08,19 CFR Cluj 1:1 Celtic
07,08,19 Başakşehir 0:1 Olympiacos
07,08,19 Krasnodar 0:1 Porto
06,08,19 Steaua Roșie 1:1 København
06,08,19 Club Brugge 1:0 Dynamo Kyiv
06,08,19 APOEL 1:2 Qarabağ
06,08,19

PAOK

2:2
Ajax
06,08,19 Dinamo Zagreb 1:1 Ferencváros

 

 

Turul 2 preliminar-meciurile RETUR

31,07,19 AIK 3:2 Maribor
31,07,19 København 1:0 The New Saints
31,07,19 Rosenborg 2:0 BATE Borisov
31,07,19 Qarabağ 3:0 Dundalk
31,07,19 HJK Helsinki 2:1 Steaua Roșie
30,07,19 Olympiacos 4:0 Viktoria Plzeň
30,07,19 Basel 2:1 PSV Eindhoven
30,07,19 Dinamo Zagreb 3:0 Saburtalo
30,07,19 Valletta 1:1 Ferencváros
30,07,19 Maccabi Tel-Aviv 2:2 CFR Cluj
30,07,19 Apoel 3:0 Sutjeska
30,07,19 Nõmme Kalju 0:2 Celtic

 

Turul 2 preliminar-meciurile TUR

24,07,19 Steaua Roșie 2:0 HJK Helsinki
24,07,19 Dundalk 1:1 Qarabağ
24,07,19 Celtic 5:0 Nõmme Kalju
24,07,19 Maribor 2:1 AIK
24,07,19 CFR Cluj 1:0 Maccabi Tel-Aviv
24,07,19 Ferencváros 3:1 Valletta
24,07,19 BATE Borisov 2:1 Rosenborg
23,07,19 Sutjeska 0:1 Apoel
23,07,19 PSV Eindhoven 3:2 Basel
23,07,19 The New Saints 0:2 København
23,07,19 Saburtalo 0:2 Dinamo Zagreb
23,07,19 Viktoria Plzeň 0:0 Olympiacos

 

Primul tur preliminar-meciurile RETUR

17,07,19 Sutjeska 2:1 Slovan Bratislava
17,07,19 Celtic 2:1 Sarajevo
17,07,19 Maribor 2:0 Valur Reykjavík
17,07,19 CFR Cluj 3:1 Astana
17,07,19 Piast Gliwice 1:2 BATE Borisov
17,07,19 Ludogorets 2:3 Ferencváros
17,07,19 Riga 4:5 Dundalk
17,07,19 Qarabağ 2:0 Partizani
17,07,19 AIK 3:1 Ararat-Armenia
17,07,19 Rosenborg 4:0 Linfield
16,07,19 Steaua Roșie 2:1 Sūduva
16,07,19 Feronikeli 0:1 The New Saints
16,07,19 Shkëndija 1:2 Nõmme Kalju
16,07,19 Saburtalo 1:3 Sheriff Tiraspol
16,07,19 Valletta 1:1 F91 Dudelange
16,07,19 HB Tórshavn 2:2 HJK Helsinki

 

Primul tur preliminar-meciurile TUR

10,07,19 Valur Reykjavík 0:3 Maribor
10,07,19 Linfield 0:2 Rosenborg
10,07,19 Dundalk 0:0 Riga
10,07,19 Slovan Bratislava 1:1 Sutjeska
10,07,19 Ferencváros 2:1 Ludogorets
10,07,19 Sheriff Tiraspol 0:3 Saburtalo
10,07,19 BATE Borisov 1:1 Piast Gliwice
10,07,19 Partizani 0:0 Qarabağ
09,07,19 F91 Dudelange 2:2 Valletta
09,07,19 Sūduva 0:0 Steaua Roșie
09,07,19 The New Saints 2:2 Feronikeli
09,07,19 Sarajevo 1:3 Celtic
09,07,19 HJK Helsinki 3:0 HB Tórshavn
09,07,19 Nõmme Kalju 0:1 Shkëndija
09,07,19 Ararat-Armenia 2:1 AIK
09,07,19 Astana 1:0 CFR Cluj

 

Semifinale runda preliminară

25,06,19 Tre Penne 0:1 FC Santa Coloma
25,06,19 Feronikeli 1:0 Lincoln Red Imps

Finala rundei preliminare

28,06,19 Feronikeli 2:1 FC Santa Coloma

 

UEFA Champions League, ediția 2019-2020, calendar tragere la sorți
Tur preliminar Nyon 11,06,2019-13:00
Primul și al doilea tur de calificari  Nyon 18,06,2019-13:00
A treia runda de calificare  Nyon 22,07,2019-13:00
Play-off round Nyon 05,08,2019-13:00
Faza grupelor  Monaco 29,08,2019-19:00
Faza 16-zecimi Nyon 16,12,2019-13:00
Sferturi de finală și Semi-finale Nyon Amânat

 

UEFA Champions League, 2019-2020, Calendar meciuri
Turul preliminar, mansa 1 (tur) 25,06,2019
Turul preliminar, mansa 2 (retur) 28,06,2019
Primul tur preliminar, mansa 1 (tur) 09/10,07,2019
Primul tur preliminar, mansa 2 (retur) 16/17,07,2019
Turul 2 preliminar, mansa 1 23/24,07,2019
Turul 2 preliminar, mansa 2 30/31,07,2019
Turul 3 preliminar, mansa 1 06/07,08,2019
Turul 3 preliminar, mansa 2 12/13,08,2019
Play-off, tur  20/21,08,2019
Play-off, retur  27/28,08,2019
Grupe, etapa 1 17/18,09,2019
Grupe, etapa 2 01/02,10,2019
Grupe, etapa 3 22/23,10,2019
Grupe, etapa 4 05/06,11,2019
Grupe, etapa 5 26/27,11,2019
Grupe, etapa 6 10/11,12,2019
Faza Optimi, tur 18/19/25/26,02,2020
Faza Optimi, retur 10/11/17/18,03,2020
Sferturi de finala, 12/15,08,2020
Semi-finale 18/19,08,2020
Finala (Estádio do Sport- Lisabona) 23,08,2020

 

UEFA Champions League, 2020-2021, Calendar meciuri
Turul preliminar, mansa 1 (tur) 8/9/10/11,08,2020
Primul tur preliminar 18/19,08,2020
Turul 2 preliminar 25/26,08,2020
Turul 3 preliminar 15/16,09,2020
Play-off 22/30,09,2020
Grupe, etapa 1 20/21,10,2020
Grupe, etapa 2 27/28,10,2020
Grupe, etapa 3 03/04,11,2020
Grupe, etapa 4 24/25,11,2020
Grupe, etapa 5 01/02,12,2020
Grupe, etapa 6 08/09,12,2020
Faza Optimi, tur 16/17/23/24,02,2021
Faza Optimi, retur 09/10/16/17,03,2021
Sferturi de finala, tur 06/07,04,2021
Sferturi de finala, retur 13/14,04,2021
Semi-finale, tur 27/28.04,2021
Semi-finale, retur 04/05,05,2021
Finala (Ataturk Olimpiyat Stadi, Istanbul) 29,05,2021

 

P

P

P

P