Champions League, 2019-2020

 

 

ETAPA 6- Grupe Champions League

10,12,19-e Napoli 19:55 Genk
10,12,19-e Salzburg 19:55 Liverpool
10,12,19-f Dortmund 22:00 Slavia Praga
10,12,19-f Inter 22:00 Barcelona
10,12,19-g Benfica 22:00 Zenit
10,12,19-g Lyon 22:00 RB Leipzig
10,12,19-h Ajax 22:00 Valencia
10,12,19-h Chelsea 22:00 LOSC Lille
11,12,19-a Club Brugge 22:00 Real Madrid
11,12,19-a Paris 22:00 Galatasaray
11,12,19-b Bayern 22:00 Tottenham
11,12,19-b Olympiacos 22:00 Steaua Roșie
11,12,19-c Dinamo Zagreb 19:55 Man City
11,12,19-c Shakhtar Donetsk 19:55 Atalanta
11,12,19-d Atlético Madrid 22:00 Locomotiv Moscova
11,12,19-d Leverkusen 22:00 Juventus

 

ETAPA 5- Grupe Champions League

27,11,19-e Genk 1:4 Salzburg
27,11,19-e Liverpool 1:1 Napoli
27,11,19-f Barcelona 3:1 Dortmund
27,11,19-f Slavia Praga 1:3 Inter
27,11,19-g RB Leipzig 2:2 Benfica
27,11,19-h LOSC Lille 0:2 Ajax
27,11,19-g Zenit 2:0 Lyon
27,11,19-h Valencia 2:2 Chelsea
26,11,19-a Galatasaray 1:1 Club Brugge
26,11,19-d Locomotiv Moscova 0:2 Leverkusen
26,11,19-a Real Madrid 2:2 Paris
26,11,19-b Steaua Roșie 0:6 Bayern
26,11,19-b Tottenham 4:2 Olympiacos
26,11,19-c Atalanta 2:0 Dinamo Zagreb
26,11,19-c Man City 1:1 Shakhtar Donetsk
26,11,19-d Juventus 1:0 Atlético Madrid

 

Program Play-off, meciuri retur

28,08,19 Ajax 2:0 APOEL
28,08,19 Club Brugge 2:1 LASK
28,08,19 Slavia Praha 1:0 CFR Cluj
27,08,19 Rosenborg 1:1 Dinamo Zagreb
27,08,19 Steaua Roșie 1:1 Young Boys
27,08,19 Krasnodar 1:2 Olympiacos

 

Program Play-off, meciuri tur

21,08,19 Dinamo Zagreb 2:0 Rosenborg
21,08,19 Olympiacos 4:0 Krasnodar
21,08,19 Young Boys 2:2 Steaua Roșie
20,08,19 APOEL 0:0 Ajax
20,08,19 CFR Cluj 0:1 Slavia Praha
20,08,19 LASK 0:1 Club Brugge

 

Turul 3 preliminar Champions League, meciuri retur

13,08,19 København 7:8 Steaua Roșie
13,08,19 Celtic 3:4 CFR Cluj
13,08,19 Porto 2:3 Krasnodar
13,08,19

Ajax

3:2
PAOK
13,08,19 Olympiacos 2:0 Başakşehir
13,08,19 LASK 3:1 Basel
13,08,19 Ferencváros 0:4 Dinamo Zagreb
13,08,19 Qarabağ 0:2 APOEL
13,08,19 Rosenborg 3:1 Maribor
13,08,19 Dynamo Kyiv 3:3 Club Brugge

 

Turul 3 preliminar Champions League, meciuri tur

07,08,19 Maribor 1:3 Rosenborg
07,08,19 Basel 1:2 LASK
07,08,19 CFR Cluj 1:1 Celtic
07,08,19 Başakşehir 0:1 Olympiacos
07,08,19 Krasnodar 0:1 Porto
06,08,19 Steaua Roșie 1:1 København
06,08,19 Club Brugge 1:0 Dynamo Kyiv
06,08,19 APOEL 1:2 Qarabağ
06,08,19

PAOK

2:2
Ajax
06,08,19 Dinamo Zagreb 1:1 Ferencváros

 

 

Turul 2 preliminar-meciurile RETUR

31,07,19 AIK 3:2 Maribor
31,07,19 København 1:0 The New Saints
31,07,19 Rosenborg 2:0 BATE Borisov
31,07,19 Qarabağ 3:0 Dundalk
31,07,19 HJK Helsinki 2:1 Steaua Roșie
30,07,19 Olympiacos 4:0 Viktoria Plzeň
30,07,19 Basel 2:1 PSV Eindhoven
30,07,19 Dinamo Zagreb 3:0 Saburtalo
30,07,19 Valletta 1:1 Ferencváros
30,07,19 Maccabi Tel-Aviv 2:2 CFR Cluj
30,07,19 Apoel 3:0 Sutjeska
30,07,19 Nõmme Kalju 0:2 Celtic

 

Turul 2 preliminar-meciurile TUR

24,07,19 Steaua Roșie 2:0 HJK Helsinki
24,07,19 Dundalk 1:1 Qarabağ
24,07,19 Celtic 5:0 Nõmme Kalju
24,07,19 Maribor 2:1 AIK
24,07,19 CFR Cluj 1:0 Maccabi Tel-Aviv
24,07,19 Ferencváros 3:1 Valletta
24,07,19 BATE Borisov 2:1 Rosenborg
23,07,19 Sutjeska 0:1 Apoel
23,07,19 PSV Eindhoven 3:2 Basel
23,07,19 The New Saints 0:2 København
23,07,19 Saburtalo 0:2 Dinamo Zagreb
23,07,19 Viktoria Plzeň 0:0 Olympiacos

 

Primul tur preliminar-meciurile RETUR

17,07,19 Sutjeska 2:1 Slovan Bratislava
17,07,19 Celtic 2:1 Sarajevo
17,07,19 Maribor 2:0 Valur Reykjavík
17,07,19 CFR Cluj 3:1 Astana
17,07,19 Piast Gliwice 1:2 BATE Borisov
17,07,19 Ludogorets 2:3 Ferencváros
17,07,19 Riga 4:5 Dundalk
17,07,19 Qarabağ 2:0 Partizani
17,07,19 AIK 3:1 Ararat-Armenia
17,07,19 Rosenborg 4:0 Linfield
16,07,19 Steaua Roșie 2:1 Sūduva
16,07,19 Feronikeli 0:1 The New Saints
16,07,19 Shkëndija 1:2 Nõmme Kalju
16,07,19 Saburtalo 1:3 Sheriff Tiraspol
16,07,19 Valletta 1:1 F91 Dudelange
16,07,19 HB Tórshavn 2:2 HJK Helsinki

 

Primul tur preliminar-meciurile TUR

10,07,19 Valur Reykjavík 0:3 Maribor
10,07,19 Linfield 0:2 Rosenborg
10,07,19 Dundalk 0:0 Riga
10,07,19 Slovan Bratislava 1:1 Sutjeska
10,07,19 Ferencváros 2:1 Ludogorets
10,07,19 Sheriff Tiraspol 0:3 Saburtalo
10,07,19 BATE Borisov 1:1 Piast Gliwice
10,07,19 Partizani 0:0 Qarabağ
09,07,19 F91 Dudelange 2:2 Valletta
09,07,19 Sūduva 0:0 Steaua Roșie
09,07,19 The New Saints 2:2 Feronikeli
09,07,19 Sarajevo 1:3 Celtic
09,07,19 HJK Helsinki 3:0 HB Tórshavn
09,07,19 Nõmme Kalju 0:1 Shkëndija
09,07,19 Ararat-Armenia 2:1 AIK
09,07,19 Astana 1:0 CFR Cluj

 

Semifinale runda preliminară

25,06,19 Tre Penne 0:1 FC Santa Coloma
25,06,19 Feronikeli 1:0 Lincoln Red Imps

Finala rundei preliminare

28,06,19 Feronikeli 2:1 FC Santa Coloma

 

UEFA Champions League, ediția 2019-2020, calendar tragere la sorți
Tur preliminar Nyon 11,06,2019-13:00
Primul și al doilea tur de calificari  Nyon 18,06,2019-13:00
A treia runda de calificare  Nyon 22,07,2019-13:00
Play-off round Nyon 05,08,2019-13:00
Faza grupelor  Monaco 29,08,2019-19:00
Faza 16-zecimi Nyon 16,12,2019-13:00
Sferturi de finală și Semi-finale Nyon 20,03,2020-13:00

 

UEFA Champions League, 2019-2020, Calendar meciuri
Turul preliminar, mansa 1 (tur) 25,06,2019
Turul preliminar, mansa 2 (retur) 28,06,2019
Primul tur preliminar, mansa 1 (tur) 09/10,07,2019
Primul tur preliminar, mansa 2 (retur) 16/17,07,2019
Turul 2 preliminar, mansa 1 23/24,07,2019
Turul 2 preliminar, mansa 2 30/31,07,2019
Turul 3 preliminar, mansa 1 06/07,08,2019
Turul 3 preliminar, mansa 2 12/13,08,2019
Play-off, tur  20/21,08,2019
Play-off, retur  27/28,08,2019
Grupe, etapa 1 17/18,09,2019
Grupe, etapa 2 01/02,10,2019
Grupe, etapa 3 22/23,10,2019
Grupe, etapa 4 05/06,11,2019
Grupe, etapa 5 26/27,11,2019
Grupe, etapa 6 10/11,12,2019
Faza Optimi, tur 18/19/25/26,02,2020
Faza Optimi, retur 10/11/17/18,03,2020
Sferturi de finala, tur 07/08,04,2020
Sferturi de finala, retur 14/15,04,2020
Semi-finale, tur 28/29,04,2020
Semi-finale, retur 05/06,05,2020
Finala (Ataturk Olimpiyat Stadi, Istanbul) 30,05,2020

Echipele calificate direct în Grupele Champions League, ediția 2019/2020

  • ESP: Barcelona, Atlético Madrid, Real Madrid, Valencia

  • ENG: Manchester City, Liverpool, Chelsea, Tottenham Hotspur

  • ITA: Juventus, Napoli, Atalanta, Internazionale Milano

  • GER: Bayern München, Borussia Dortmund, Leipzig, Leverkusen 

  • FRA: Paris Saint-Germain, Lille, Lyon

  • RUS: Zenit, Lokomotiv Moskva

  • POR: Benfica

  • UKR: Shakhtar Donetsk

  • BEL: Genk

  • TUR: Galatasaray

  • AUT: Salzburg

 

P

P

P

P

 

 

 

Loading...

Site-ul Fotbal-flash.ro, folosește cookie-uri. Prin continuarea navigării sunteți de acord cu utilizarea acestor informații și cu politica de utilizare a cookie-urilor. Am adaptat condițiile impuse, în conformitate cu REGULAMENTUL (UE) 2016/679 AL PARLAMENTULUI EUROPEAN ȘI AL CONSILIULUI; dispozitiile Legii nr. 677/2001, pentru protectia persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal si libera circulatie a acestor date.

ACCEPT   Pentru edificare   Află mai multe   X