UEFA EURO- 2020, program și rezultate

 PROGRAMUL MECIURILOR DIN GRUPELE TURNEULUI FINAL

 Se vor califica în optimi, echipele clasate pe locurile 1 și 2 din fiecare grupă, la care se vor adăuga, 4 echipe clasate pe cel mai bun loc 3

Turneul final EURO 2021, Grupa A

11,06,21 Roma TURCIA 22:00 ITALIA
12,06,21 Baku ȚARA GALILOR 16:00 ELVEȚIA
16,06,21 Baku TURCIA 19:00 ȚARA GALILOR
16,06,21 Roma ITALIA 22:00 ELVEȚIA
20,06,21 Roma ITALIA 19:00 ȚARA GALILOR
20,06,21 Baku ELVEȚIA 19:00 TURCIA

 

Clasamentul Grupei A
# ECHIPA J V E Î Gm Gp Gd Pts
1 TURCIA 0 0 0 0 0 0 0 0
2 ITALIA 0 0 0 0 0 0 0 0
3 ȚARA GALILOR 0 0 0 0 0 0 0 0
4 ELVEȚIA 0 0 0 0 0 0 0 0

 

Turneul final EURO 2021, Grupa B

12,06,21 Copenhaga DANEMARCA 19:00 FINLANDA
12,06,21 Petersburg BELGIA 22:00 RUSIA
16,06,21 Baku FINLANDA 16:00 RUSIA
17,06,21 Copenhaga DANEMARCA 19:00 BELGIA
21,06,21 Copenhaga RUSIA 22:00 DANEMARCA
21,06,21 Petersburg FINLANDA 22:00 BELGIA

 

Clasamentul Grupei B
# ECHIPA J V E Î Gm Gp Gd Pts
1 DANEMARCA 0 0 0 0 0 0 0 0
2 FINLANDA 0 0 0 0 0 0 0 0
3 BELGIA 0 0 0 0 0 0 0 0
4 RUSIA 0 0 0 0 0 0 0 0

 

Turneul final EURO 2021, Grupa C

13,06,21 București AUSTRIA 19:00 MACEDONIA
13,06,21 Amsterdam OLANDA 22:00 UCRAINA
17,06,21 București UCRAINA 16:00 MACEDONIA
17,06,21 Amsterdam OLANDA 22:00 AUSTRIA
21,06,21 Amsterdam MACEDONIA 19:00 OLANDA
21,06,21 București UCRAINA 19:00 AUSTRIA

 

Clasamentul Grupei C
# ECHIPA J V E Î Gm Gp Gd Pts
1 OLANDA 0 0 0 0 0 0 0 0
2 UCRAINA 0 0 0 0 0 0 0 0
3 AUSTRIA 0 0 0 0 0 0 0 0
4 MACEDONIA 0 0 0 0 0 0 0 0

 

Turneul final EURO 2021, Grupa D

13,06,21 Londra ANGLIA 16:00 CROAȚIA
14,06,21 Glasgow SCOȚIA 16:00 CEHIA
18,06,21 Glasgow CROAȚIA 19:00 CEHIA
18,06,21 Londra ANGLIA 22:00 SCOȚIA
22,06,21 Londra CEHIA 22:00 ANGLIA
22,06,21 Glasgow CROAȚIA 22:00 SCOȚIA

 

Clasamentul Grupei D
# ECHIPA J V E Î Gm Gp Gd Pts
1 ANGLIA 0 0 0 0 0 0 0 0
2 CROAȚIA 0 0 0 0 0 0 0 0
3 SCOȚIA 0 0 0 0 0 0 0 0
4 CEHIA 0 0 0 0 0 0 0 0

 

Turneul final EURO 2021, Grupa E

14,06,21 Dublin POLONIA 19:00 SLOVACIA
14,06,21 Bilbao SPANIA 22:00 SUEDIA
18,06,21 Dublin SUEDIA 16:00 SLOVACIA
19,06,21 Bilbao SPANIA 22:00 POLONIA
23,06,21 Bilbao SLOVACIA 19:00 SPANIA
23,06,21 Dublin SUEDIA 19:00 POLONIA

 

Clasamentul Grupei E
# ECHIPA J V E Î Gm Gp Gd Pts
1 SPANIA 0 0 0 0 0 0 0 0
2 SUEDIA 0 0 0 0 0 0 0 0
3 POLONIA 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Win play-off B 0 0 0 0 0 0 0 0

 

Turneul final EURO 2021, Grupa F

15,06,21 Budapesta UNGARIA 19:00 PORTUGALIA
15,06,21 München FRANȚA 22:00 GERMANIA
19,06,21 Budapesta UNGARIA 16:00 FRANȚA
19,06,21 München PORTUGALIA 19:00 GERMANIA
23,06,21 München GERMANIA 22:00 UNGARIA
23,06,21 Budapesta PORTUGALIA 22:00 FRANȚA

 

Clasamentul Grupei F
# ECHIPA J V E Î Gm Gp Gd Pts
1 Win play-off A/D 0 0 0 0 0 0 0 0
2 PORTUGALIA 0 0 0 0 0 0 0 0
3 FRANȚA 0 0 0 0 0 0 0 0
4 GERMANIA 0 0 0 0 0 0 0 0

 

 PROGRAMUL MECIURILOR DIN OPTIMILE TURNEULUI FINAL (partidele amânate pentru 2021)

OPTIMI, program și rezultate

26,06- Amsterdam 2A 19:00 2B
26,06- Londra 1A 22:00 2C
27,06- Budapesta 1C 19:00 3D/E/F
27,06- Bilbao 1B 22:00 3A/D/E/F
28,06- Copenhaga 2D 19:00 2E
28,06- București 1F 22:00 3A/B/C
29,06- Dublin 1D 19:00 2F
29,06- Glasgow 1E 22:00 3A/B/C/D

 PROGRAMUL MECIURILOR DIN SFERTURILE DE FINALĂ (partidele amânate pentru 2021)

Sferturi de finală, program și rezultate

02,07- Petersburg Winner 6 19:00 Winner 5
02,07- München Winner 4 22:00 Winner 2
03,07- Baku Winner 1 19:00 Winner 3
03,07- Roma Winner 8 22:00 Winner 7

 

 PROGRAMUL MECIURILOR DIN SEMIFINALE (partidele amânate pentru 2021)

SEMIFINALE, program și rezultate

06,07- Londra Winner QF2 22:00 Winner QF1
07,07- Londra Winner QF4 22:00 Winner QF3

 

 FINALA EURO 2021

FINALA, program și rezultat

11,07- Londra Winner SF1 22:00 Winner SF2

 

Bucureștiul, pe harta UEFA Euro 2020, găzduiește 3 meciuri din Grupele Euro 2020 și un meci din 16-zecimi

Euro-2020-orase

Euro-2020-welcome

 

UEFA-Euro-2020-sigla

Liga Națiunilor UEFA, program și rezultate Clasamente Grupe Liga Națiunilor