Egal in meciul tur dintre Real Madrid si Manchester United

rooney_afp1Bucuresti, 14 febr. 2013. Stiri Liga Campionilor: Real Madrid si Manchester United au terminat la egalitate pe Santiago Bernabeu in cadrul partidei tur din optimile Ligii Campionilor.

Miercuri seara de la ora 21:45 a avut loc mansa tur a celui mai tare duel din cadrul optimilor Ligii Campionilor, cel dintre Real Madrid si Manchester United. Meciul se anunta a fi unul spectaculos si asa a fost, ambele echipe avand mai multe ocazii importante. Scorul a fost deschis de “diavolii rosii” in minutul 20 prin Danny Welbeck. Zece minute mai tarziu portughezul Cristiano Ronaldo a restabilit egalitatea. Acesta a ramas si scorul final al meciului, iar calificarea in sferturile de finala se va decide peste trei saptamani pe Old Trafford. Ultima intalnire dintre cele doua de pe acel stadion s-a incheiat cu victoria englezilor, scor 4-3. Ramane de vazut ce se va intampla acum.

Tot miercuri seara echipa antrenata de Mircea Lucescu, Sahtior Donetsk, a intalnit-o pe Borussia Dortmund in optimile Ligii Campionilor. Ucrainienii au deschis scorul in minutul 31 prin Darijo Srna, insa cu patru minute inainte de pauza Robert Lewandowski a restabilit egalitatea. Si in repriza secunda tot Sahtior Donetsk a inscris prima, in minutul 68 prin Douglas Costa, insa pana la urma scorul final a fost 2-2, Mats Hummels egaland in minutul 87. Returul de la Dortmund se va disputa peste aproximativ 3 saptamani.

promotii fotbal foarte bune in competitiile importante din Europa. Astfel daca pariezi pe un rezultat de tip pauza/final sau pe un scor corect o sa primesti banii inapoi daca meciul se termina 0-0.