Europa League, 2019-2020

 Rezultatul tragerii la sorți a Optimilor Europa League, de vineri 28 Februarie 2020

 

Optimile Europa League- meciuri TUR

12,03,20 Başakşehir 1:0 Copenhagen
12,03,20 Frankfurt 0:3 Basel
12,03,20 LASK 0:5 Man United
12,03,20 Olympiacos 1:1 Wolves
12,03,20 Rangers 1:3 Leverkusen
12,03,20 Wolfsburg 1:2 Shakhtar
Amânat Sevilla 19:55 Roma
Amânat Inter 22:00 Getafe

 

Optimile Europa League- meciuri RETUR

Amânat Wolves 19:55 Olympiacos
Amânat Leverkusen 19:55 Rangers
Amânat Shakhtar 19:55 Wolfsburg
Amânat Getafe 19:55 Inter
Amânat Copenhagen 22:00 Başakşehir
Amânat Roma 22:00 Sevilla
Amânat Basel 22:00 Frankfurt
Amânat Man United 22:00 LASK

 

Șaisprezecimile Europa League- meciuri RETUR

26,02,20 Braga 0:1 Rangers
27,02,20 Espanyol 3:2 Wolves
27,02,20 Porto 1:3 Leverkusen
27,02,20 Basel 1:0 APOEL
27,02,20 LASK 2:0 AZ Alkmaar
27,02,20 Malmö 0:3 Wolfsburg
27,02,20 Gent 1:1 Roma
27,02,20 Başakşehir 4:1 Sporting
27,02,20 Ajax 2:1 Getafe
27,02,20 Celtic 1:3 Copenhagen
27,02,20 Sevilla 0:0 CFR Cluj
27,02,20 Arsenal 1:2 Olympiacos
27,02,20 Man United 5:0 Club Brugge
27,02,20 Inter 2:1 Ludogorets
27,02,20 Benfica 3:3 Shakhtar
28,02,20 Salzburg 2:2 Frankfurt

 

Șaisprezecimile Europa League- meciuri TUR

20,02,20 Sporting 3:1 Başakşehir
20,02,20 Getafe 2:0 Ajax
20,02,20 Copenhagen 1:1 Celtic
20,02,20 CFR Cluj 1:1 Sevilla
20,02,20 Club Brugge 1:1 Man United
20,02,20 Ludogorets 0:2 Inter
20,02,20 Frankfurt 4:1 Salzburg
20,02,20 Shakhtar 2:1 Benfica
20,02,20 Wolves 4:0 Espanyol
20,02,20 Leverkusen 2:1 Porto
20,02,20 APOEL 0:3 Basel
20,02,20 Olympiacos 0:1 Arsenal
20,02,20 AZ Alkmaar 1:1 LASK
20,02,20 Wolfsburg 2:1 Malmö
20,02,20 Roma 1:0 Gent
20,02,20 Rangers 3:2 Braga

 

Program Play-off, meciuri retur

29,08,19 Vitória SC 1:0 FCSB
29,08,19 Dudelange 7:5 Ararat-Armenia
29,08,19 Rangers 1:0 Legia Warszawa
29,08,19 Wolverhampton 2:1 Torino
29,08,19 Eintracht Frankfurt 3:0 Strasbourg
29,08,19 Royal Antwerp 1:4 AZ Alkmaar
29,08,19 Maribor 2:2 Ludogorets
29,08,19 Ferencváros 4:2 Sūduva
29,08,19 Rijeka 1:1 Gent
29,08,19 Trabzonspor 0:2 AEK Athens
29,08,19 Hapoel Beer-Sheva 0:3 Feyenoord
29,08,19 Spartak Moskva 1:2 Braga
29,08,19 AIK 1:4 Celtic
29,08,19 Apollon Limassol 0:4 PSV Eindhoven
29,08,19 BATE Borisov 2:0 Astana
29,08,19 Bnei Yehuda 0:1 Malmö
29,08,19 Molde 1:1 Partizan
29,08,19 PAOK 3:2 Slovan Bratislava
29,08,19 Zorya Luhansk 2:2 Espanyol
29,08,19 Riga FC 1:0 Copenhagen
29,08,19 Qarabağ 2:1 Linfield

 

Program Play-off, meciuri tur

22,08,19 Espanyol 3:1 Zorya Luhansk
22,08,19 Partizan 2:1 Molde
22,08,19 Slovan Bratislava 1:0 PAOK
22,08,19 Torino 2:3 Wolverhampton
22,08,19 Celtic 2:0 AIK
22,08,19 Linfield 3:2 Qarabağ
22,08,19 Braga 1:0 Spartak Moskva
22,08,19 FCSB 0:0 Vitória SC
22,08,19 Gent 2:1 Rijeka
22,08,19 PSV Eindhoven 3:0 Apollon Limassol
22,08,19 Strasbourg 1:0 Eintracht Frankfurt
22,08,19 AZ Alkmaar 1:1 Royal Antwerp
22,08,19 AEK Athens 1:3 Trabzonspor
22,08,19 Legia Warszawa 0:0 Rangers
22,08,19 Copenhagen 3:1 Riga FC
22,08,19 Feyenoord 3:0 Hapoel Beer-Sheva
22,08,19 Ludogorets 0:0 Maribor
22,08,19 Astana 3:0 BATE Borisov
22,08,19 Ararat-Armenia 2:1 Dudelange
22,08,19 Malmö 3:0 Bnei Yehuda
22,08,19 Sūduva 0:0 Ferencváros

   

Turul 3 preliminar Europa League, meciurile retur

15,08,19 Aris Thessaloniki 3:1 Molde
15,08,19 Espanyol 3:0 Luzern
15,08,19 Braga 3:1 Brøndby
15,08,19 Wolverhampton 4:0 Pyunik
15,08,19 Rangers 3:1 Midtjylland
15,08,19 Aberdeen 0:2 Rijeka
15,08,19 Viktoria Plzeň 2:1 Royal Antwerp
15,08,19 Gent 3:0 AEK Larnaca
15,08,19 Strasbourg 1:0 Lokomotiv Plovdiv
15,08,19 Eintracht Frankfurt 1:0 Vaduz
15,08,19 PSV Eindhoven 0:0 Haugesund
15,08,19 AZ Alkmaar 4:0 Mariupol
15,08,19 AEK Athens 1:1 U Craiova
15,08,19 Valletta 0:4 Astana
15,08,19 Trabzonspor 2:1 Sparta Praha
15,08,19 Hapoel Beer-Sheva 3:1 IFK Norrköping
15,08,19 The New Saints 0:4 Ludogorets
15,08,19 Sūduva 2:1 Maccabi Tel-Aviv
15,08,19 Zorya Luhansk 1:0 CSKA Sofia
15,08,19 Malatyaspor 1:0 Partizan
15,08,19 Zrinjski 1:0 Malmö
15,08,19 BATE Borisov 0:0 Sarajevo
15,08,19 Mladá Boleslav 0:1 FCSB
15,08,19 Apollon Limassol 3:1 Austria Wien
15,08,19 Shakhtyor Soligorsk 1:1 Torino
15,08,19 Bnei Yehuda 2:1 Neftçi
15,08,19 AIK 1:1 Sheriff Tiraspol
15,08,19 Spartak Moskva 2:1 Thun
15,08,19 Dinamo Tbilisi 1:1 Feyenoord
15,08,19 HJK Helsinki 2:2 Riga
14,08,19 Atromitos 0:2 Legia Warszawa
14,08,19 Saburtalo 0:2 Ararat-Armenia
14,08,19 Vitória SC 6:0 Ventspils
13,08,19 Nõmme Kalju 0:1 Dudelange
13,08,19 Linfield 3:2 Sutjeska
13,08,19 Dundalk 1:3 Slovan Bratislava
 

Turul 3 preliminar Europa League, meciurile tur

08,08,19 Partizan 3:1 Malatyaspor
08,08,19 Luzern 0:3 Espanyol
08,08,19 Legia Warszawa 0:0 Atromitos
08,08,19 Torino 5:0 Shakhtyor Soligorsk
08,08,19 FCSB 0:0 Mladá Boleslav
08,08,19 Austria Wien 1:2 Apollon Limassol
08,08,19 Vaduz 0:5 Eintracht Frankfurt
08,08,19 Dudelange 3:1 Nõmme Kalju
08,08,19 IFK Norrköping 1:1 Hapoel Beer-Sheva
08,08,19 Midtjylland 2:4 Rangers
08,08,19 Rijeka 2:0 Aberdeen
08,08,19 Royal Antwerp 1:0 Viktoria Plzeň
15,08,19 Sarajevo 0:2 BATE Borisov
08,08,19 Lokomotiv Plovdiv 0:1 Strasbourg
08,08,19 Maccabi Tel-Aviv 1:2 Sūduva
08,08,19 Ludogorets 5:0 The New Saints
08,08,19 CSKA Sofia 1:1 Zorya Luhansk
08,08,19 Feyenoord 4:0 Dinamo Tbilisi
08,08,19 Sheriff Tiraspol 1:2 AIK
08,08,19 Neftçi 2:2 Bnei Yehuda
08,08,19 Thun 2:2 Spartak Moskva
08,08,19 Molde 3:0 Aris Thessaloniki
08,08,19 Brøndby 2:4 Braga
08,08,19 Haugesund 0:1 PSV Eindhoven
08,08,19 Malmö 3:0 Zrinjski
08,08,19 Mariupol 0:0 AZ Alkmaar
08,08,19 Ventspils 0:3 Vitória SC
08,08,19 U Craiova 0:2 AEK Athens
08,08,19 Pyunik 0:4 Wolverhampton
08,08,19 Sparta Praha 2:2 Trabzonspor
08,08,19 AEK Larnaca 1:1 Gent
08,08,19 Astana 5:1 Valletta
07,08,19 Slovan Bratislava 1:0 Dundalk
06,08,19 Ararat-Armenia 1:2 Saburtalo
06,08,19 Riga 1:1 HJK Helsinki
06,08,19 Sutjeska 1:2 Linfield

 

Citește și: Runda preliminară și turul 1 Europa League, 2019-2020

Turul 2 preliminar Europa League, ediția 2019-2020

UEFA Europa League, ediția 2019-2020, calendar tragere la sorți
Tur preliminar Nyon 11,06,2019-14:00
Primul și al doilea tur de calificari  Nyon 19,06,2019-14:00
A treia runda de calificare  Nyon 22,07,2019-14:00
Play-off round Nyon 05,08,2019-14:00
Faza grupelor  Monaco 30,08,2019-14:00
Faza 16-zecimi Nyon 16,12,2019-14:00
Faza optimilor Nyon 28,02,2020-14:00
Sferturi de finală și Semi-finale Nyon Amânat

UEFA Europa League, 2019-2020, Calendar meciuri
Turul preliminar, mansa 1 (tur) 25,06,2019
Turul preliminar, mansa 2 (retur) 28,06,2019
Primul tur preliminar, mansa 1 (tur) 11,07,2019
Primul tur preliminar, mansa 2 (retur) 18,07,2019
Turul 2 preliminar, mansa 1 25,07,2019
Turul 2 preliminar, mansa 2 01,08,2019
Turul 3 preliminar, mansa 1 08,08,2019
Turul 3 preliminar, mansa 2 15,08,2019
Play-off, tur  22,08,2019
Play-off, retur  29,08,2019
Grupe, etapa 1 19,09,2019
Grupe, etapa 2 03,10,2019
Grupe, etapa 3 24,10,2019
Grupe, etapa 4 07,11,2019
Grupe, etapa 5 28,11,2019
Grupe, etapa 6 12,12,2019
Faza Saisprezecimi, tur 20,02,2020
Faza Saisprezecimi, retur 27,02,2020
Faza Optimi, tur 12,03,2020
Faza Optimi, retur 19,03,2020
Sferturi de finala, tur 09,04,2020
Sferturi de finala, retur 16,04,2020
Semi-finale, tur 30,04,2020
Semi-finale, retur 07,05,2020
Finala (Gdansk Stadium, Polonia) 30,05,2020

 

P

 

P

P

P