Europa League, 2020-2021

 

ETAPA 1- Grupe Europa League

22,10,20-a CSKA-Sofia 19:55 CFR Cluj
22,10,20-a Young Boys 19:55 Roma
22,10,20-b Dundalk 19:55 Molde
22,10,20-b Rapid Wien 19:55 Arsenal
22,10,20-c Leverkusen 19:55 Nice
22,10,20-c H. Beer-Sheva 19:55 Slavia Praha
22,10,20-d Liège 19:55 Rangers
22,10,20-d Lech 19:55 Benfica
22,10,20-e PSV 19:55 Granada
22,10,20-e PAOK 19:55 Omonia
22,10,20-f Napoli 19:55 AZ
22,10,20-f Rijeka 19:55 R. Sociedad
22,10,20-g Leicester 22:00 Zorya
22,10,20-g Braga 22:00 AEK Athens
22,10,20-h Sparta Praha 22:00 LOSC
22,10,20-h Celtic 22:00 Milan
22,10,20-i M. Tel-Aviv 22:00 Qarabağ
22,10,20-i Villarreal 22:00 Sivasspor
22,10,20-j Tottenham 22:00 LASK
22,10,20-j Ludogorets 22:00 Antwerp
22,10,20-k Wolfsberg 22:00 CSKA Moskva
22,10,20-k D. Zagreb 22:00 Feyenoord
22,10,20-l Liberec 22:00 Gent
22,10,20-l Hoffenheim 22:00 Steaua RoȘie

 

Program Play-off Europa League

01,10,20 CFR Cluj 3:1 KuPS
01,10,20 Ararat-Armenia 1:2 STEAUA ROȘIE
01,10,20 Dinamo Zagreb 3:1 Flora Tallinn
01,10,20 Slovan Liberec 1:0 APOEL
01,10,20 Malmö 1:3 Granada
01,10,20 Charleroi 1:2 Lech
01,10,20 Rosenborg 0:2 PSV Eindhoven
01,10,20 H. Beer-Sheva 1:0 Viktoria Plzeň
01,10,20 Dynamo Brest 0:2 Ludogorets
01,10,20 Sarajevo 0:1 Celtic
01,10,20 Legia 0:3 Qarabağ
01,10,20 Standard Liège 3:1 Fehérvár
01,10,20 Copenhagen 0:1 Rijeka
01,10,20 Young Boys 3:0 Tirana
01,10,20 Dundalk 3:1 KÍ
01,10,20 Basel 1:3 CSKA-Sofia
01,10,20 Rangers 2:1 Galatasaray
01,10,20 AEK Athens 2:1 Wolfsburg
01,10,20 Rio Ave 2:3 AC MILAN
01,10,20 Tottenham 7:2 Maccabi Haifa
01,10,20 Sporting 1:4 LASK

 

Turul 3 preliminar Europa League

24,09,20 Rijeka 2:0 Kolos Kovalivka
24,09,20 Willem II 0:4 Rangers
24,09,20 Sporting 1:0 Aberdeen
24,09,20 APOEL 3:2 Zrinjski
24,09,20 Sheriff 1:2 Dundalk
24,09,20 Standard Liège 2:1 Vojvodina
24,09,20 AC Milan 3:2 Bodø/Glimt
24,09,20 Legia 2:0 Drita
24,09,20 St. Gallen 0:1 AEK ATENA
24,09,20 LASK 7:0 Dunajská Streda
24,09,20 Basel 3:2 Anorthosis
24,09,20 Wolfsburg 2:0 Desna Chernihiv
24,09,20 Galatasaray 2:0 Hajduk Split
24,09,20 Copenhagen 3:0 Piast Gliwice
24,09,20 6:1 Dinamo Tbilisi
24,09,20 Sarajevo 2:1 Budućnost
24,09,20 Shkëndija 1:3 TOTTENHAM
24,09,20 Granada 2:0 Loc. Tbilisi
24,09,20 Beşiktaş 1:2 Rio Ave
24,09,20 Floriana 0:1 Flora Tallinn
24,09,20 Charleroi 2:1 Partizan
24,09,20 FCSB 0:2 Slovan Liberec
24,09,20 H. Beer-Sheva 3:0 Motherwell
24,09,20 Riga 0:1 Celtic
24,09,20 Djurgården 0:1 CFR Cluj
24,09,20 CSKA-Sofia 3:1 B36 Tórshavn
24,09,20 Mura 1:5 PSV Eindhoven
24,09,20 Rosenborg 1:0 Alanyaspor
24,09,20 Malmö 5:0 Lok. Zagreb
24,09,20 Fehérvár 1:0 Reims
24,09,20 Rostov 1:2 Maccabi Haifa
24,09,20 Viktoria Plzeň 3:0 SønderjyskE
24,09,20 KuPS 2:0 Sūduva
24,09,20 Ararat-Armenia 1:0 Celje
23,09,20 Apollon 0:5 Lech

 

Turul 2 preliminar Europa League

18,09,20 Riga 1:0 Tre Fiori
17,09,20 Dunajská Streda 5:3 Jablonec
17,09,20 Bačka Topola 6:7 FCSB
17,09,20 Coleraine 2:3 Motherwell
17,09,20 Budapest Honvéd 0:2 Malmö
17,09,20 Linfield 0:1 Floriana
17,09,20 Servette 0:1 Reims
17,09,20 Osijek 1:2 Basel
17,09,20 Viking 0:2 Aberdeen
17,09,20 Mura 3:0 AGF Aarhus
17,09,20 Connah's Quay 0:1 Dinamo Tbilisi
17,09,20 Maccabi Haifa 2:1 Kairat Almaty
17,09,20 Aris 1:2 Kolos Kovalivka
17,09,20 Borac Banja Luka 0:2 Rio Ave
17,09,20 Kukës 0:4 Wolfsburg
17,09,20 Piast Gliwice 3:2 Hartberg
17,09,20 Sileks 0:2 Drita
17,09,20 Standard Liège 2:0 Bala
17,09,20 Shamrock Rovers 0:2 AC Milan
17,09,20 Sf. Gheorghe 0:1 Partizan
17,09,20 Inter Escaldes 0:1 Dundalk
17,09,20 Olimpija Ljubljana 2:3 Zrinjski
17,09,20 Loc. Tbilisi 2:1 Dynamo Moskva
17,09,20 LaçI 1:2 H. BEER SHEVA
17,09,20 OFI Crete 0:1 Apollon
17,09,20 Djurgården 2:1 Europa FC
17,09,20 CSKA-Sofia 1:0 BATE Borisov
17,09,20 Hibernians 0:1 Fehérvár
17,09,20 Flora Tallinn 2:1 KR Reykjavík
17,09,20 KuPS 2:1 Slovan
17,09,20 Neftçi 1:3 Galatasaray
17,09,20 Riteriai 1:5 Slovan Liberec
17,09,20 Lok. Plovdiv 1:2 Tottenham
17,09,20 IFK Göteborg 1:2 Copenhagen
17,09,20 Bodø/Glimt 3:1 Žalgiris
17,09,20 FC Botoşani 0:1 Shkëndija
17,09,20 Lincoln 0:5 Rangers
17,09,20 Ararat-Armenia 4:3 Fola Esch
17,09,20 Astana 0:1 Budućnost
17,09,20 Teuta 0:4 Granada
17,09,20 Renova 0:1 Hajduk Split
17,09,20 Ventspils 1:5 Rosenborg
17,09,20 Kaysar 1:4 APOEL
16,09,20 B36 Tórshavn 3:2 TNS
16,09,20 Hammarby 0:3 LECH
16,09,20 Progrès 0:5 Willem II

 

Turul 1 preliminar Europa League

09,09,20 Maccabi Haifa 3:1 Željezničar
10,09,20 Nõmme Kalju 0:4 MURA
25,08,20 Riteriai 3-2 Derry City
26,08,20 Progrès 3:0 Zeta
27,08,20 Kairat Almaty 4:1 Noah
27,08,20 Ordabasy 1:2 FC Botoşani
27,08,20 Ventspils 2:1 Dinamo-Auto
27,08,20 Teuta 2:0 Beitar Jerusalem
27,08,20 Borac 1:0 Sutjeska
27,08,20 Dinamo Minsk 0:2 Piast Gliwice
27,08,20 Lincoln Red Imps 2:0 Union Titus Petange
27,08,20 Alashkert 0:1 Renova
27,08,20 Sumgayit City 0:2 Shkëndija
27,08,20 Neftçi 2:1 Shkupi
27,08,20 Apollon Limassol 5:1 Saburtalo
27,08,20 FK Bodø/Glimt 6:1 Kauno Žalgiris
27,08,20 Hammarby 3:0 Puskás Akadémia
27,08,20 AGF Aarhus 5:2 Honka Espoo
27,08,20 Malmö 2:0 Cracovia
27,08,20 Rosenborg 4:2 Breidablik
27,08,20 Žalgiris 2:0 Paide
27,08,20 Lok. Tbilisi 2:1 U Craiova
27,08,20 CSKA-Sofia 2:1 Sirens
27,08,20 Vaduz 0:2 Hibernians
27,08,20 Olimpija Ljubljana 2:1 Víkingur
27,08,20 FH Hafnarf 0:2 Dunajská Streda
27,08,20 Fehérvár 2:1 BohemianS
27,08,20 Gjilani 0:2 APOEL
27,08,20 Keşla 0:1 Laçi
27,08,20 Hapoel Beer-S. 3:0 Dinamo Batumi
27,08,20 Kukës 2:1 Slavia Sofia
27,08,20 Zrinjski 3:0 Differdange
27,08,20 Petrocubi 0:2 Bačka Topola
27,08,20 Iskra 0:1 Lok. Plovdiv
27,08,20 Valletta 0:1 Bala Town
27,08,20 The New Saints 3:1 Žilina
27,08,20 Shakhtyor Soligorsk 0:1 Sf. Gheorghe Suruceni
27,08,20 Servette 3:0 Ružomberok
27,08,20 FCSB 3:0 Shirak
27,08,20 B36 Tórshavn 4:3 Levadia Tallinn
27,08,20 Aberdeen 6:0 NSÍ Runavík
27,08,20 Motherwell 5:1 Glentoran
27,08,20 Lech Poznań 3:0 Valmiera
27,08,20 Partizan 1:0 RFS
27,08,20 Honvéd 2:1 Inter Turku
27,08,20 Maribor 1:2 Coleraine
27,08,20 Shamrock Rovers 3:2 Ilves Tampere

 

Runda preliminară

18,08,20 Engordany 1:3 Zeta
20,08,20 St Joseph's 1:2 B36 Tórshavn
20,08,20 NSÍ Runavík 5:1 Barry Town
20,08,20 Santa Coloma 0:1 Iskra
20,08,20 Glentoran 1:0 HB Tórshavn
20,08,20 Coleraine 1:0 La Fiorita
21,08,20 Tre Penne 1:3 Gjilani
Abandonat Lincoln 3-0 Prishtina

UEFA Europa League, ediția 2020-2021, calendar tragere la sorți
Tur preliminar Nyon 09,08,2020-14:00
Primul tur de calificari  Nyon 10,08,2020-14:00
Turul doi de calificari  Nyon 31,09,2020-14:00
A treia runda de calificare  Nyon 01,09,2020-14:00
Play-off round Nyon 18,09,2020-14:00
Faza grupelor  Monaco 02,10,2020- 14:00
Faza 16-zecimi Nyon  
Faza optimilor Nyon  
Sferturi de finală și Semi-finale Nyon  

 

UEFA Europa League, 2020-2021, Calendar meciuri
Turul preliminar 20,08,2020
Primul tur preliminar 27,08,2020
Turul 2 preliminar 17,09,2020
Turul 3 preliminar 24,09,2020
Play-off 01,10,2020
Grupe, etapa 1 22,10,2020
Grupe, etapa 2 29,10,2020
Grupe, etapa 3 05,11,2020
Grupe, etapa 4 26,11,2020
Grupe, etapa 5 03,12,2020
Grupe, etapa 6 10,12,2020
Faza Saisprezecimi 18-25,02,2021
Faza Optimi 11-18,03,2021
Sferturi de finala, tur 08-15,04,2021
Semi-finale 29,04-06,05,2021
Finala, Gdańsk Stadium, Polonia 26,05,2021

 

P

P

P