Europa League, 2018-2019

 

 

 

 

ETAPA 6- Grupe Europa League

13,12,2018-g Villarreal 19:55 Spartak Moskva
13,12,2018-g Rapid Wien 19:55 Rangers
13,12,2018-h Marseille 19:55 Apollon
13,12,2018-h Lazio 19:55 Eintracht Frankfurt
13,12,2018-i Beşiktaş 19:55 Malmö
13,12,2018-i Genk 19:55 Sarpsborg
13,12,2018-j Sevilla 19:55 Krasnodar
13,12,2018-j Akhisar 19:55 Standard Liège
13,12,2018-k Rennes 19:55 Astana
13,12,2018-k Dynamo Kyiv 19:55 Jablonec
13,12,2018-l PAOK 19:55 BATE
13,12,2018-l Vidi 19:55 Chelsea
13,12,2018-a AEK Larnaca 22:00 Leverkusen
13,12,2018-a Ludogorets 22:00 Zürich
13,12,2018-b Leipzig 22:00 Rosenborg
13,12,2018-b Celtic 22:00 Salzburg
13,12,2018-c København 22:00 Bordeaux
13,12,2018-c Slavia Praha 22:00 Zenit
13,12,2018-d Spartak Trnava 22:00 Fenerbahçe
13,12,2018-d Dinamo Zagreb 22:00 Anderlecht
13,12,2018-e Sporting 22:00 Vorskla
13,12,2018-e Arsenal 22:00 Qarabağ
13,12,2018-f Dudelange 22:00 Real Betis
13,12,2018-f Olympiacos 22:00 Milan

 

ETAPA 5- Grupe Europa League

29,11,2018-a Zürich 1:2 AEK Larnaca
29,11,2018-a Leverkusen 1:1 Ludogorets
29,11,2018-b Salzburg 1:0 Leipzig
29,11,2018-b Rosenborg 0:1 Celtic
29,11,2018-c Zenit 1:0 København
29,11,2018-c Bordeaux 2:0 Slavia Praha
29,11,2018-d Anderlecht 0:0 Spartak Trnava
29,11,2018-d Fenerbahçe 0:0 Dinamo Zagreb
29,11,2018-e Qarabağ 1:6 Sporting
29,11,2018-e Vorskla 0:3 Arsenal
29,11,2018-f Milan 5:2 Dudelange
29,11,2018-f Real Betis 1:0 Olympiacos
29,11,2018-g Spartak Moskva 1:2 Rapid Wien
29,11,2018-g Rangers 0:0 Villarreal
29,11,2018-h Eintracht Frankfurt 4:0 Marseille
29,11,2018-h Apollon 2:0 Lazio
29,11,2018-i Sarpsborg 2:3 Beşiktaş
29,11,2018-i Malmö 2:2 Genk
29,11,2018-j Krasnodar 2:1 Akhisar
29,11,2018-j Standard Liège 1:0 Sevilla
29,11,2018-k Astana 0:1 Dynamo Kyiv
29,11,2018-k Jablonec 0:1 Rennes
29,11,2018-l BATE 2:0 Vidi
29,11,2018-l Chelsea 4:0 PAOK

 

loading...

ETAPA 4- Grupe Europa League

08,11,2018-d Fenerbahçe 2:0 Anderlecht
08,11,2018-k Astana 2:1 Jablonec
08,11,2018-g Spartak Moskva 4:3 Rangers
08,11,2018-g Rapid Wien 0:0 Villarreal
08,11,2018-h Apollon 2:3 Eintracht Frankfurt
08,11,2018-h Lazio 2:1 Marseille
08,11,2018-i Malmö 1:1 Sarpsborg
08,11,2018-i Genk 1:1 Beşiktaş
08,11,2018-j Krasnodar 2:1 Standard Liège
08,11,2018-j Akhisar 2:3 Sevilla
08,11,2018-k Dynamo Kyiv 3:1 Rennes
08,11,2018-l BATE 0:1 Chelsea
08,11,2018-l Vidi 1:0 PAOK
08,11,2018-a Leverkusen 1:0 Zürich
08,11,2018-a Ludogorets 0:0 AEK Larnaca
08,11,2018-b Rosenborg 2:5 Salzburg
08,11,2018-b Celtic 2:1 Leipzig
08,11,2018-c Bordeaux 1:1 Zenit
08,11,2018-c Slavia Praha 0:0 København
08,11,2018-d Dinamo Zagreb 3:1 Spartak Trnava
08,11,2018-e Vorskla 0:1 Qarabağ
08,11,2018-e Arsenal 0:0 Sporting
08,11,2018-f Real Betis 1:1 Milan
08,11,2018-f Olympiacos 5:1 Dudelange

 

Program PLAY-OFF Europa League, meciuri retur

30,08,2018 Astana 2:1 APOEL
30,08,2018 Ufa 1:1 Rangers
30,08,2018 AEK Larnaca 3:0 Trencín
30,08,2018 RB Leipzig 3:2 Zorya
30,08,2018 København 4:3 Atalanta
30,08,2018 Ludogorets 4:0 Torpedo Kutaisi
30,08,2018 Qarabag 3:0 Sheriff
30,08,2018 CFR Cluj 2:3 Dudelange
30,08,2018 Molde 2:1 Zenit
30,08,2018 Apollon 1:0 Basel
30,08,2018 Maccabi Tel-Aviv 2:1 Sarpsborg
30,08,2018 Midtjylland 0:2 Malmö
30,08,2018 Besiktas 3:0 Partizan
30,08,2018 Shkëndija 0:2 Rosenborg
30,08,2018 FCSB 2:1 Rapid Wien
30,08,2018 Spartak Trnava 1:1 Olimpija Ljubljana
30,08,2018 Brøndby 2:4 Genk
30,08,2018 Burnley 1:1 Olympiacos
30,08,2018 Bordeaux 2:0 Gent
30,08,2018 Celtic 3:0 Suduva
30,08,2018 Sevilla 3:0 Sigma Olomouc

 

Program PLAY-OFF Europa League, meciuri tur

23,08,2018 Torpedo Kutaisi 0:1 Ludogorets
23,08,2018 Zenit 3:1 Molde
23,08,2018 Trencín 1:1 AEK Larnaca
23,08,2018 Sheriff 1:0 Qarabag
23,08,2018 Suduva 1:1 Celtic
23,08,2018 APOEL 1:0 Astana
23,08,2018 Sigma Olomouc 0:1 Sevilla
23,08,2018 Sarpsborg 3:1 Maccabi Tel-Aviv
23,08,2018 Malmö 2:2 Midtjylland
23,08,2018 Dudelange 2:0 CFR Cluj
23,08,2018 Olympiacos 3:1 Burnley
23,08,2018 Atalanta 0:0 København
23,08,2018 Basel 3:2 Apollon
23,08,2018 Olimpija Ljubljana 0:2 Spartak Trnava
23,08,2018 Zorya 0:0 RB Leipzig
23,08,2018 Genk 5:2 Brøndby
23,08,2018 Rapid Wien 3:1 FCSB
23,08,2018 Partizan 1:1 Besiktas
23,08,2018 Rosenborg 3:1 Shkëndija
23,08,2018 Rangers 1:0 Ufa
23,08,2018 Gent 0:0 Bordeaux

 


Turul 3 preliminar Europa League, meciurile retur

16,08,2018 Kairat 1:2 Sigma Olomouc
16,08,2018 Progrès 2:2 Ufa
16,08,2018 AEK Larnaca 5:0 Sturm Graz
16,08,2018 HJK Helsinki 1:3 Olimpija Ljubljana
16,08,2018 U Craiova 1:1 Leipzig
16,08,2018 København 2:1 CSKA Sofia
16,08,2018 Molde 3:0 Hibernian
16,08,2018 Žalgiris 0:5 Sevilla
16,08,2018 Midtjylland 3:1 TNS
16,08,2018 Kukes 2:0 Torpedo Kutaisi
16,08,2018 CFR Cluj 5:0 Alashkert
16,08,2018 Sūduva 0:0 Spartaks Jūrmala
16,08,2018 APOEL 3:1 Hapoel Beer-Sheva
16,08,2018 Zenit 8:1 Dinamo Minsk
16,08,2018 Luzern 1:3 Olympiacos
16,08,2018 Maccabi Tel-Aviv 2:1 Pyunik
16,08,2018 Dinamo Brest 1:0 Apollon Limassol
16,08,2018 LASK Linz 2:1 Beşiktaş
16,08,2018 Zrinjski 1:1 Ludogorets
16,08,2018 Dudelange 2:2 Legia
16,08,2018 Brøndby 2:1 Spartak Subotica
16,08,2018 Atalanta 2:0 Hapoel Haifa
16,08,2018 Basel 1:0 Vitesse
16,08,2018 Maribor 0:0 Rangers
16,08,2018 Lech Poznań 1:2 Genk
16,08,2018 Rapid Wien 4:0 Slovan Bratislava
16,08,2018 Partizan 3:2 Nordsjælland
16,08,2018 FCSB 2:1 Hajduk Split
16,08,2018 Feyenoord 1:1 Trenčín
16,08,2018 Gent 3:1 Jagiellonia
16,08,2018 Rosenborg 3:0 Cork City
16,08,2018 HNK Rijeka 0:1 Sarpsborg
16,08,2018 Burnley 1:0 İstanbul Başakşehir
16,08,2018 Bordeaux 2:1 Mariupol
16,08,2018 Valur Reykjavík 2:1 Sheriff
16,08,2018 Braga 2:2 Zorya Luhansk

 

Turul 3 preliminar Europa League, meciurile tur

07,08,2018 Pyunik 0:0 Maccabi Tel-Aviv
09,08,2018 Ufa 2:1 Progrès
09,08,2018 Alashkert 0:2 CFR Cluj
09,08,2018 Spartaks Jūrmala 0:1 Sūduva
09,08,2018 Hapoel Haifa 1:4 Atalanta
09,08,2018 Leipzig 3:1 U Craiova
09,08,2018 Hapoel Beer-Sheva 2:2 APOEL
09,08,2018 Ludogorets 1:0 Zrinjski
09,08,2018 Sheriff 1:0 Valur Reykjavík
09,08,2018 Torpedo Kutaisi 5:2 Kukes
09,08,2018 Apollon Limassol 4:0 Dinamo Brest
09,08,2018 Sigma Olomouc 2:0 Kairat
09,08,2018 Mariupol 1:3 Bordeaux
09,08,2018 Dinamo Minsk 4:0 Zenit
09,08,2018 Trenčín 4:0 Feyenoord
09,08,2018 Jagiellonia 0:1 Gent
09,08,2018 Sturm Graz 0:2 AEK Larnaca
09,08,2018 CSKA Sofia 1:2 København
09,08,2018 Nordsjælland 1:2 Partizan
09,08,2018 Olympiacos 4:0 Luzern
09,08,2018 Genk 2:0 Lech Poznań
09,08,2018 İstanbul Başakşehir 0:0 Burnley
09,08,2018 Beşiktaş 1:0 LASK Linz
09,08,2018 Olimpija Ljubljana 3:0 HJK Helsinki
09,08,2018 Vitesse 0:1 Basel
09,08,2018 Zorya Luhansk 1:1 Braga
09,08,2018 TNS 0:2 Midtjylland
09,08,2018 Spartak Subotica 0:2 Brøndby
09,08,2018 Cork City 0:2 Rosenborg
09,08,2018 Hajduk Split 0:0 FCSB
09,08,2018 Hibernian 0:0 Molde
09,08,2018 Rangers 3:1 Maribor
09,08,2018 Sarpsborg 1:1 HNK Rijeka
09,08,2018 Legia 1:2 Dudelange
09,08,2018 Slovan Bratislava 2:1 Rapid Wien
09,08,2018 Sevilla 1:0 Žalgiris

 

 


 

UEFA Europa League, ediția 2018-2019, calendar tragere la sorți
Tur preliminar Nyon 12,06,2018-14:00
Primul și al doilea tur de calificari  Nyon 20,06,2018-14:00
A treia runda de calificare  Nyon 23,07,2018-14:00
Play-off round Nyon 06,08,2018-14:00
Faza grupelor  Monaco 31,08,2018-14:00
Faza 16-zecimi Nyon 17,12,2018-14:00
Faza optimilor Nyon 22,02,2019-14:00
Sferturi de finală Nyon 15,03,2019-14:00
Semi-finale si finala Nyon 19,04,2018-14:00

 

UEFA Europa League, 2018-2019, Calendar meciuri
Turul preliminar, mansa 1 (tur) 28,06,2018
Turul preliminar, mansa 2 (retur) 05,07,2018
Primul tur preliminar, mansa 1 (tur) 12,07,2018
Primul tur preliminar, mansa 2 (retur) 19,07,2018
Turul 2 preliminar, mansa 1 26,07,2018
Turul 2 preliminar, mansa 2 02,08,2018
Turul 3 preliminar, mansa 1 09,08,2018
Turul 3 preliminar, mansa 2 16,08,2018
Play-off, tur  23,08,2018
Play-off, retur  30,08,2018
Grupe, etapa 1 20,09,2018
Grupe, etapa 2 04,10,2018
Grupe, etapa 3 25,10,2018
Grupe, etapa 4 08,11,2018
Grupe, etapa 5 29,11,2018
Grupe, etapa 6 13,12,2018
Faza Saisprezecimi, tur 14,02,2019
Faza Saisprezecimi, retur 21,02,2019
Faza Optimi- tur 07,03,2019
Faza Optimi- retur 14,03,2019
Sferturi de finala, tur 11,04,2019
Sferturi de finala, retur 18,04,2019
Semi-finale, tur 02,05,2019
Semi-finale, retur 09,05,2019
Finala ( Olympic Stadium, Baku) 29,05,2019

 

 

 

P

P

P

P

 

 

Loading...

 

Site-ul Fotbal-flash.ro, folosește cookie-uri. Prin continuarea navigării sunteți de acord cu utilizarea acestor informații și cu politica de utilizare a cookie-urilor. Am adaptat condițiile impuse, în conformitate cu REGULAMENTUL (UE) 2016/679 AL PARLAMENTULUI EUROPEAN ȘI AL CONSILIULUI; dispozitiile Legii nr. 677/2001, pentru protectia persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal si libera circulatie a acestor date.

ACCEPT   Pentru edificare   Află mai multe   X