Grupe Europa League, 2017-2018

 

Golgheteri Europa League
Clasamente Grupe Europa League

 

ETAPA 5- Grupe Europa League

23.11,2017-A Astana 2-3 Villarreal
23.11,2017-A Maccabi Tel-Aviv 0-2 Slavia Praha
23.11,2017-B Partizan 2-1 Young Boys
23.11,2017-B Skënderbeu 3-2 Dynamo Kyiv
23.11,2017-C Ludogorets 1-2 İstanbul Başakşehir
23.11,2017-C Braga 3-1 Hoffenheim
23.11,2017-D AEK Athens 2-2 Rijeka
23.11,2017-D AC Milan 5-1 Austria Wien
23.11,2017-E Lyon 4-0 Apollon Limassol
23.11,2017-E Everton 1-5 Atalanta
23.11,2017-F Sheriff Tiraspol 1-0 Zlín
23.11,2017-F Lokomotiv Moskva 2-1 København
23.11,2017-G Viktoria Plzeň 2-0 FCSB
23.11,2017-G Lugano 1-0 Hapoel Beer-Sheva
23.11,2017-H BATE Borisov 0-0 Steaua Roșie
23.11,2017-H Köln 1-0 Arsenal
23.11,2017-I Konyaspor 1-1 Marseille
23.11,2017-I Salzburg 3-0 Vitória Guimarãs
23.11,2017-J Östersund 2-0 Zorya Luhansk
23.11,2017-J Athletic Club 3-2 Hertha Berlin
23.11,2017-K Nice 3-1 Zulte Waregem
23.11,2017-K Lazio 1-1 Vitesse
23.11,2017-L Zenit 2-1 Vardar
23.11,2017-L Rosenborg 0-1 Real Sociedad

 

ETAPA 4- Grupe Europa League

02.11,2017-A Slavia Praha 0-2 Villarreal
02.11,2017-A Maccabi Tel-Aviv 0-1 Astana
02.11,2017-B Young Boys 0-1 Dynamo Kyiv
02.11,2017-B Partizan 2-0 Skënderbeu
02.11,2017-C İstanbul Başakşehir 1-1 Hoffenheim
02.11,2017-C Ludogorets 1-1 Braga
02.11,2017-D Rijeka 1-4 Austria Wien
02.11,2017-D AEK Athens 0-0 AC Milan
02.11,2017-E Apollon Limassol 1-1 Atalanta
02.11,2017-E Lyon 3-0 Everton
02.11,2017-F København 3-0 Zlín
02.11,2017-F Lokomotiv Moskva 1-2 Sheriff Tiraspol
02.11,2017-G FCSB 1-1 Hapoel Beer-Sheva
02.11,2017-G Viktoria Plzeň 4-1 Lugano
02.11,2017-H Köln 5-2 BATE Borisov
02.11,2017-H Arsenal 0-0 Steaua Roșie
02.11,2017-I Salzburg 0-0 Konyaspor
02.11,2017-I Vitória Guimarãs 1-0 Marseille
02.11,2017-J Athletic Club 1-0 Östersund
02.11,2017-J Hertha Berlin 2-0 Zorya Luhansk
02.11,2017-K Lazio 1-0 Nice
02.11,2017-K Vitesse 0-2 Zulte Waregem
02.11,2017-L Rosenborg 1-1 Zenit
02.11,2017-L Real Sociedad 3-0 Vardar

 

Loading...

ETAPA 6- Grupe Europa League

07.12,2017-A Slavia Praha 20:00 Astana
07.12,2017-A Villarreal 20:00 Maccabi Tel-Aviv
07.12,2017-B Young Boys 20:00 Skënderbeu
07.12,2017-B Dynamo Kyiv 20:00 Partizan
07.12,2017-C Hoffenheim 20:00 Ludogorets
07.12,2017-C İstanbul Başakşehir 20:00 Braga
07.12,2017-D Rijeka 20:00 AC Milan
07.12,2017-D Austria Wien 20:00 AEK Athens
07.12,2017-E Apollon Limassol 20:00 Everton
07.12,2017-E Atalanta 20:00 Lyon
07.12,2017-F København 20:00 Sheriff Tiraspol
07.12,2017-F Zlín 20:00 Lokomotiv Moskva
07.12,2017-G FCSB 22:05 Lugano
07.12,2017-G Hapoel Beer-Sheva 22:05 Viktoria Plzeň
07.12,2017-H Steaua Roșie 22:05 Köln
07.12,2017-H Arsenal 22:05 BATE Borisov
07.12,2017-I Marseille 22:05 Salzburg
07.12,2017-I Vitória Guimarãs 22:05 Konyaspor
07.12,2017-J Zorya Luhansk 22:05 Athletic Club
07.12,2017-J Hertha Berlin 22:05 Östersund
07.12,2017-K Zulte Waregem 22:05 Lazio
07.12,2017-K Vitesse 22:05 Nice
07.12,2017-L Vardar 22:05 Rosenborg
07.12,2017-L Real Sociedad 22:05 Zenit

 

ETAPA 1- Grupe Europa League

14.09,2017-A Slavia Praha 1-0 Maccabi Tel-Aviv
14.09,2017-A Villarreal 3-1 Astana
14.09,2017-B Young Boys 1-1 Partizan
14.09,2017-B Dynamo Kyiv 3-1 Skënderbeu
14.09,2017-C İstanbul Başakşehir 0-0 Ludogorets
14.09,2017-C Hoffenheim 1-2 Braga
14.09,2017-D Rijeka 1-2 AEK Athens
14.09,2017-D Austria Wien 1-5 AC Milan
14.09,2017-E Apollon Limassol 1-1 Lyon
14.09,2017-E Atalanta 3-0 Everton
14.09,2017-F København 0-0 Lokomotiv Moskva
14.09,2017-F Zlín 0-0 Sheriff Tiraspol
14.09,2017-G FCSB 3-0 Viktoria Plzeň
14.09,2017-G Hapoel Beer-Sheva 2-1 Lugano
14.09,2017-H Steaua Roșie 1-1 BATE Borisov
14.09,2017-H Arsenal 3-1 Köln
14.09,2017-I Marseille 1-0 Konyaspor
14.09,2017-I Vitória Guimarãs 1-1 Salzburg
14.09,2017-J Zorya Luhansk 0-2 Östersund
14.09,2017-J Hertha Berlin 0-0 Athletic Club
14.09,2017-K Zulte Waregem 1-5 Nice
14.09,2017-K Vitesse 2-3 Lazio
14.09,2017-L Vardar 0-5 Zenit
14.09,2017-L Real Sociedad 4-0 Rosenborg

 

ETAPA 2- Grupe Europa League

28.09,2017-A Astana 1-1 Slavia Praha
28.09,2017-G Viktoria Plzeň 3-1 Hapoel Beer-Sheva
28.09,2017-G Lugano 1-2 FCSB
28.09,2017-H BATE Borisov 2-4 Arsenal
28.09,2017-H Köln 0-1 Steaua Roșie
28.09,2017-I Konyaspor 2-1 Vitória Guimarãs
28.09,2017-I Salzburg 1-0 Marseille
28.09,2017-J Östersund 1-0 Hertha Berlin
28.09,2017-J Athletic Club 0-1 Zorya Luhansk
28.09,2017-K Nice 3-0 Vitesse
28.09,2017-K Lazio 2-0 Zulte Waregem
28.09,2017-L Rosenborg 3-1 Vardar
28.09,2017-L Zenit 3-1 Real Sociedad
28.09,2017-A Maccabi Tel-Aviv 0-0 Villarreal
28.09,2017-B Partizan 2-3 Dynamo Kyiv
28.09,2017-B Skënderbeu 1-1 Young Boys
28.09,2017-C Braga 2-1 İstanbul Başakşehir
28.09,2017-C Ludogorets 2-1 Hoffenheim
28.09,2017-D AEK Athens 2-2 Austria Wien
28.09,2017-D AC Milan 3-2 Rijeka
28.09,2017-E Everton 2-2 Apollon Limassol
28.09,2017-E Lyon 1-1 Atalanta
28.09,2017-F Sheriff Tiraspol 0-0 København
28.09,2017-F Lokomotiv Moskva 3-0 Zlín

 

ETAPA 3- Grupe Europa League

19.10,2017-A Astana 4-0 Maccabi Tel-Aviv
19.10,2017-A Villarreal 2-2 Slavia Praha
19.10,2017-B Skënderbeu 0-0 Partizan
19.10,2017-B Dynamo Kyiv 2-2 Young Boys
19.10,2017-C Braga 0-2 Ludogorets
19.10,2017-C Hoffenheim 3-1 İstanbul Başakşehir
19.10,2017-D AC Milan 0-0 AEK Athens
19.10,2017-D Austria Wien 1-3 Rijeka
19.10,2017-E Everton 1-2 Lyon
19.10,2017-E Atalanta 3-1 Apollon Limassol
19.10,2017-F Sheriff Tiraspol 1-1 Lokomotiv Moskva
19.10,2017-F Zlín 1-1 København
19.10,2017-G Lugano 3-2 Viktoria Plzeň
19.10,2017-G Hapoel Beer-Sheva 1-2 FCSB
19.10,2017-H Steaua Roșie 0-1 Arsenal
19.10,2017-H BATE Borisov 1-0 Köln
19.10,2017-I Marseille 2-1 Vitória Guimarãs
19.10,2017-I Konyaspor 0-2 Salzburg
19.10,2017-J Zorya Luhansk 2-1 Hertha Berlin
19.10,2017-J Östersund 2-2 Athletic Club
19.10,2017-K Zulte Waregem 1-1 Vitesse
19.10,2017-K Nice 1-3 Lazio
19.10,2017-L Vardar 0-6 Real Sociedad
19.10,2017-L Zenit 3-1 Rosenborg

 

Componența Grupelor Europa League, conform tragerii la sorți din 25 August

Grupa A Villarreal (ESP), Maccabi Tel-Aviv (ISR), Astana (KAZ), Slavia Praha (CZE)
Grupa B Dynamo Kyiv (UKR), Young Boys (SUI), Partizan (SRB), Skënderbeu (ALB)
Grupa C Braga (POR), Ludogorets Razgrad (BUL), Hoffenheim (GER), İstanbul Başakşehir (TUR)
Grupa D AC Milan (ITA), Austria Wien (AUT), Rijeka (CRO), AEK Athens (GRE)
Grupa E Lyon (FRA), Everton (ENG), Atalanta (ITA), Apollon Limassol (CYP)
Grupa F København (DEN), Lokomotiv Moskva (RUS), Sheriff (MDA), Zlín (CZE)
Grupa G Viktoria Plzeň (CZE), FCSB (ROU), Hapoel Beer-Sheva (ISR), Lugano (SUI)
Grupa H Arsenal (ENG), BATE Borisov (BLR), Köln (GER), Crvena zvezda (SRB)
Grupa I Salzburg (AUT), Marseille (FRA), Vitória SC (POR), Konyaspor (TUR)
Grupa J Athletic Club (ESP), Hertha Berlin (GER), Zorya (UKR), Östersund (SWE)
Grupa K Lazio (ITA), Nice (FRA), Zulte Waregem (BEL), Vitesse (NED)
Grupa L Zenit (RUS), Real Sociedad (ESP), Rosenborg (NOR), Vardar (MKD)

 

Grupe Europa League, 2017-2018, Calendar meciuri

Grupe, etapa 1 14,09,2017
Grupe, etapa 2 28,09,2017
Grupe, etapa 3 19,10,2017
Grupe, etapa 4 02,11,2017
Grupe, etapa 5 23,11,2017
Grupe, etapa 6 07,12,2017

 

 

  Comentarii:

 



Site-ul folosește cookie-uri. Prin continuarea navigării sunteți de acord cu utilizarea acestor informații și cu politica de utilizare a cookie-urilor

Am înțeles

Pentru detalii