Mallorca mai spera sa se salveze

Mallorca-Betis-1-0Bucuresti, 22 mai 2013. Potrivit ultimelor stiri sportive online din Spania, Mallorca a invins acasa cu 1-0 pe Real Betis si mai spera sa scape de retrogradare in acest final de sezon

Luni seara de la ora 23:00, Mallorca si Real Betis s-au intalnit in ultimul meci din cadrul etapei a 36-a din Primera Division. Meciul se anunta unul foarte echilibrat pentru ca amandoua aveau nevoie de puncte pentru a-si indeplini obiectivele. E drept insa ca gazdele erau putin mai disperate si asta s-a vazut inca din startul partidei. Acest asalt ofensiv s-a vazut si pe tabela de marcaj in minutul 21 cand Mallorca a deschis scorul prin israelianul Tomer Hemed. Dupa primirea acestui gol Real Betis ar fi trebuit sa forteze egalarea, insa jocul a fost controlat tot de Mallorca, care a mai ratat cateva ocazii de gol. Abia in ultimele 20 de minute Mallorca a cam renuntat la intentiile ofensive, insa Real Betis nu a reusit sa marcheze si astfel scorul final a ramas 1-0 pentru Mallorca. In urma acestei victorii, Mallorca a ramas penultima in clasament cu 32 puncte, insa este la doar trei puncte de primul loc neretrogradabil cu doua etape ramase de disputat. De cealalta parte, Real Betis a ramas pe locul 7 cu 52 puncte si inca este favorita la ultimul loc care duce in Liga Europa.

In etapa urmatoare din Primera Division care se va desfasura duminica, 26 mai 2013, Mallorca va avea un meci greu in deplasare la Atletico Madrid, echipa aflata pe locul 3 in Spania si care tocmai a castigat Cupa Spaniei. La casa de pariuri online bet, Mallorca are o cota de 6,00 pentru victorie. In sezonul trecut Mallorca a reusit un 1-1 in deplasarea de la Atletico Madrid. Asa ca ar putea obtine si acum un rezultat bun.