Turul 2 preliminar Europa League, ediția 2019-2020

 

 

Turul 2 preliminar Europa League, meciuri retur

01,08,19 Osijek 4:4 CSKA Sofia
01,08,19 Stjarnan 1:3 Espanyol
01,08,19 Crusaders 1:4 Wolverhampton
01,08,19 Partizan 3:0 Connah's Quay
01,08,19 Vitória SC 4:0 Jeunesse Esch
01,08,19 Spartak Trnava 3:1 Lokomotiv Plovdiv
01,08,19 Linfield 1:0 HB Tórshavn
01,08,19 Aberdeen 5:0 Chikhura
01,08,19 FCSB 2:3 Alashkert
01,08,19 Sturm Graz 2:1 Haugesund
01,08,19 Eintracht Frankfurt 2:1 Flora Tallinn
01,08,19 Brøndby 4:1 Lechia Gdańsk
01,08,19 Olimpija Ljubljana 0:1 Malatyaspor
01,08,19 Gzira United 2:2 Ventspils
01,08,19 Esbjerg 0:0 Shakhtyor Soligorsk
01,08,19 Apollon Limassol 3:1 Shamrock Rovers
01,08,19 HŠK Zrinjski 2:1 Utrecht
01,08,19 U Craiova 3:1 Budapest Honvèd
01,08,19 Vaduz 2:0 Fehérvár
01,08,19 Ludogorets 4:0 Valur Reykjavík
01,08,19 Progrès 0:0 Rangers
01,08,19 FK Jablonec 0:0 Pyunik
01,08,19 Atromitos 3:2 Dunajská Streda
01,08,19 Malmö 3:2 Domžale
01,08,19 Dinamo Tbilisi 3:0 Gabala
01,08,19 Maccabi Haifa 2:1 Strasbourg
01,08,19 AEL Limassol 0:1 Aris Thessaloniki
01,08,19 Sheriff Tiraspol 1:1 Partizani
01,08,19 KÍ Klaksvík 0:1 Luzern
01,08,19 Neftçi 3:0 Arsenal Tula
01,08,19 Liepāja 0:1 IFK Norrköping
01,08,19 Häcken 0:3 AZ Alkmaar
01,08,19 Debrecen 1:4 Torino
01,08,19 Riga 2:1 Piast Gliwice
01,08,19 Levski Sofia 0:4 AEK Larnaca
01,08,19 KuPS Kuopio 0:0 Legia
01,08,19 Zorya Luhansk 1:0 Buducnost Podgorića
01,08,19 Ordabasy 2:3 Mladá Boleslav
01,08,19

Astana

4:1 Santa Coloma
01,08,19 Kairat Almaty 1:1 Hapoel Beer-Sheva
01,08,19 FC Viitorul 2:1 Gent
31,07,19 Čukarički 1:3 Molde
30,07,19 Feronikeli 0:2 Slovan Bratislava
30,07,19 Dudelange 1:1 Shkëndija
30,07,19 Lincoln Red Imps 1:2 Ararat-Armenia
30,07,19 Sūduva 5:0 Tre Penne

 

Turul 2 preliminar Europa League, meciuri tur

25,07,19 Torino 3:0 Debrecen
25,07,19 Valur Reykjavík 1:1 Ludogorets
25,07,19 Shamrock Rovers 2:1 Apollon Limassol
25,07,19 Espanyol 4:0 Stjarnan
25,07,19 Legia 1:0 KuPS Kuopio
25,07,19 Strasbourg 3:1 Maccabi Haifa
25,07,19 Buducnost Podgorića 1:3 Zorya Luhansk
25,07,19 Domžale 2:2 Malmö
25,07,19 Rangers 2:0 Progrès
25,07,19 Wolverhampton 2:0 Crusaders
25,07,19 Aris Thessaloniki 0:0 AEL Limassol
25,07,19 Jeunesse Esch 0:1 Vitória SC
25,07,19 Dunajská Streda 1:2 Atromitos
25,07,19 Gent 6:3 FC Viitorul
25,07,19 AZ Alkmaar 0:0 Häcken
25,07,19 Luzern 1:0 KÍ Klaksvík
25,07,19 Fehérvár 1:0 Vaduz
25,07,19 IFK Norrköping 2:0 Liepāja
25,07,19 Piast Gliwice 3:2 Riga
25,07,19 CSKA Sofia 1:0 Osijek
25,07,19 Connah's Quy 0:1 Partizan
25,07,19 Lokomotiv Plovdiv 2:0 Spartak Trnava
25,07,19 Hapoel Beer-Sheva 2:0 Kairat Almaty
25,07,19 Budapest Honvèd 0:0 U Craiova
25,07,19 Alashkert 0:3 FCSB
25,07,19 Malatyaspor 2:2 Olimpija Ljubljana
25,07,19 Molde 0:0 Čukarički
25,07,19 Mladá Boleslav 1:1 Ordabasy
25,07,19 Shakhtyor Soligorsk 2:0 Esbjerg
25,07,19 Flora Tallinn 1:2 Eintracht Frankfurt
25,07,19 Lechia Gdańsk 2:1 Brøndby
25,07,19 Haugesund 2:0 Sturm Graz
25,07,19 Arsenal Tula 0:1 Neftçi
25,07,19 Chikhura 1:1 Aberdeen
25,07,19 Utrecht 1:1 HŠK Zrinjski
25,07,19 Gabala 0:2 Dinamo Tbilisi
25,07,19 Partizani 0:1 Sheriff Tiraspol
25,07,19 AEK Larnaca 3:0 Levski Sofia
25,07,19 Ventspils 4:0 Gzira United
25,07,19 Pyunik 2:1 FK Jablonec
24,07,19 Slovan Bratislava 2:1 Feronikeli
23,07,19 Tre Penne 0:5 Sūduva
23,07,19 Santa Coloma 0:0 Astana
23,07,19 Shkëndija 1:2 Dudelange
23,07,19 HB Tórshavn 2:2 Linfield
23,07,19 Ararat-Armenia 2:0 Lincoln Red Imps

 

 

Citește și: Runda preliminară și turul 1 Europa League, 2019-2020

UEFA Europa League, ediția 2019-2020, calendar tragere la sorți
Tur preliminar Nyon 11,06,2019-14:00
Primul și al doilea tur de calificari  Nyon 19,06,2019-14:00
A treia runda de calificare  Nyon 22,07,2019-14:00
Play-off round Nyon 05,08,2019-14:00
Faza grupelor  Monaco 30,08,2019-14:00
Faza 16-zecimi Nyon 16,12,2019-14:00
Sferturi de finală și Semi-finale Nyon 20,03,2020-14:00

 

UEFA Europa League, 2019-2020, Calendar meciuri
Turul preliminar, mansa 1 (tur) 25,06,2019
Turul preliminar, mansa 2 (retur) 28,06,2019
Primul tur preliminar, mansa 1 (tur) 11,07,2019
Primul tur preliminar, mansa 2 (retur) 18,07,2019
Turul 2 preliminar, mansa 1 25,07,2019
Turul 2 preliminar, mansa 2 01,08,2019
Turul 3 preliminar, mansa 1 08,08,2019
Turul 3 preliminar, mansa 2 15,08,2019
Play-off, tur  22,08,2019
Play-off, retur  29,08,2019
Grupe, etapa 1 19,09,2019
Grupe, etapa 2 03,10,2019
Grupe, etapa 3 24,10,2019
Grupe, etapa 4 07,11,2019
Grupe, etapa 5 28,11,2019
Grupe, etapa 6 12,12,2019
Faza Saisprezecimi, tur 20,02,2020
Faza Saisprezecimi, retur 27,02,2020
Faza Optimi, tur 12,03,2020
Faza Optimi, retur 19,03,2020
Sferturi de finala, tur 09,04,2020
Sferturi de finala, retur 16,04,2020
Semi-finale, tur 30,04,2020
Semi-finale, retur 07,05,2020
Finala (Gdansk Stadium, Polonia) 30,05,2020

Echipele calificate direct în Grupele Europa League, ediția 2019/2020

  • ESP: Getafe, Sevilla

  • ENG: Arsenal, Manchester United

  • ITA: Lazio, AS Roma

  • GER: Mönchengladbach, Wolfsburg 

  • FRA: Rennes, Saint-Étienne

  • RUS: CSKA Moskva

  • POR: Sporting CP

  • UKR: Olexandriya

  • BEL: KV Mechelen

  • TUR: Beşiktaş

  • AUT: Wolfsberg

  • SUI: Lugano

 

P

P

P

P

 

 

 

Loading...

Site-ul Fotbal-flash.ro, folosește cookie-uri. Prin continuarea navigării sunteți de acord cu utilizarea acestor informații și cu politica de utilizare a cookie-urilor. Am adaptat condițiile impuse, în conformitate cu REGULAMENTUL (UE) 2016/679 AL PARLAMENTULUI EUROPEAN ȘI AL CONSILIULUI; dispozitiile Legii nr. 677/2001, pentru protectia persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal si libera circulatie a acestor date.

ACCEPT   Pentru edificare   Află mai multe   X