Turneul final World Cup 2018

Tragerea la sorţi a grupelor CM 2018, va avea loc pe 1 Decembrie 2017, la Moscova

FIFA a făcut publică componența celor 4 urne valorice pentru tragerea la sorți

Urna 1 Urna 2 Urna 3 Urna 4
Rusia Spania Danemarca Serbia
Germania Peru Islanda Nigeria
Brazilia Elveția Costa Rica Australia
Portugalia Anglia Suedia Japonia
Argentina Columbia Tunisia Maroc
Belgia Mexic Egipt Panama
Polonia Uruguay Senegal Republica Korea
Franța Croația Iran Arabia Saudită

 


Preliminarii World Cup 2018

Grupa A, program, clasament - calificări
Grupa B, program, clasament - calificări
Grupa C, program, clasament - calificări
Grupa D, program, clasament - calificări
Grupa E, program, clasament - calificări
Grupa F, program, clasament - calificări
Grupa G, program, clasament - calificări
Grupa H, program, clasament - calificări
Grupa I, program, clasament - calificări
Golgheteri World Cup - calificări

 

Program și rezultate play-off, partide retur

12,11,2017 ELVEȚIA 0-0 IRLANDA DE NORD
12,11,2017 GRECIA 0-0 CROAȚIA
13,11,2017 ITALIA 0-0 SUEDIA
14,11,2017 REPUBLICA IRLANDA 1-5 DANEMARCA

 

Program și rezultate play-off, partide tur

09,11,2017 IRLANDA DE NORD 0-1 ELVEȚIA
09,11,2017 CROAȚIA 4-1 GRECIA
10,11,2017 SUEDIA 1-0 ITALIA
11,11,2017 DANEMARCA 0-0 REPUBLICA IRLANDA

 

Programul și rezultatele etapei a 10-a, 08/10 Octombrie 2017

e 08.10.2017 POLONIA 4-2 MUNTENEGRU
e 08.10.2017 DANEMARCA 1-1 ROMÂNIA
e 08.10.2017 KAZAHSTAN 1-1 ARMENIA
f 08.10.2017 LITUANIA 0-1 ANGLIA
f 08.10.2017 SLOVENIA 2-2 SCOȚIA
f 08.10.2017 SLOVACIA 3-0 MALTA
c 08.10.2017 CEHIA 5-0 SAN MARINO
c 08.10.2017 GERMANIA 5-1 AZERBAIJAN
c 08.10.2017 NORVEGIA 1-0 IRLANDA DE NORD
d 09.10.2017 ȚARA GALILOR 0-1 REPUBLICA IRLANDA
d 09.10.2017 SERBIA 1-0 GEORGIA
d 09.10.2017 MOLDOVA 0-1 AUSTRIA
g 09.10.2017 ALBANIA 0-1 ITALIA
g 09.10.2017 ISRAEL 0-1 SPANIA
g 09.10.2017 MACEDONIA 4-0 LIECHTENSTEIN
i 09.10.2017 FINLANDA 2-2 TURCIA
i 09.10.2017 UCRAINA 0-2 CROAȚIA
i 09.10.2017 ISLANDA 2-0 KOSOVO
a 10.10.2017 OLANDA 2-0 SUEDIA
a 10.10.2017 FRANȚA 2-1 BELARUS
a 10.10.2017 LUXEMBURG 1-1 BULGARIA
b 10.10.2017 UNGARIA 1-0 INSULELE FEROE
b 10.10.2017 PORTUGALIA 2-0 ELVEȚIA
b 10.10.2017 LETONIA 4-0 ANDORRA
h 10.10.2017 ESTONIA 1-2 BOSNIA HERȚEGOVINA
h 10.10.2017 GRECIA 4-0 GIBRALTAR
h 10.10.2017 BELGIA 4-0 CIPRU

 

Programul și rezultatele etapei a 9-a, 05/07 Octombrie 2017

c 05.10.2017 AZERBAIJAN 1-2 CEHIA
c 05.10.2017 SAN MARINO 0-8 NORVEGIA
c 05.10.2017 IRLANDA DE NORD 1-3 GERMANIA
e 05.10.2017 ARMENIA 1-6 POLONIA
e 05.10.2017 MUNTENEGRU 0-1 DANEMARCA
e 05.10.2017 ROMÂNIA 3-1 KAZAHSTAN
f 05.10.2017 MALTA 1-1 LITUANIA
f 05.10.2017 ANGLIA 1-0 SLOVENIA
f 05.10.2017 SCOȚIA 1-0 SLOVACIA
d 06.10.2017 GEORGIA 0-1 ȚARA GALILOR
d 06.10.2017 AUSTRIA 3-2 SERBIA
d 06.10.2017 REPUBLICA IRLANDA 2-0 MOLDOVA
g 06.10.2017 LIECHTENSTEIN 0-1 ISRAEL
g 06.10.2017 SPANIA 3-0 ALBANIA
g 06.10.2017 ITALIA 1-1 MACEDONIA
i 06.10.2017 KOSOVO 0-2 UCRAINA
i 06.10.2017 TURCIA 0-3 ISLANDA
i 06.10.2017 CROAȚIA 1-1 FINLANDA
a 07.10.2017 SUEDIA 8-0 LUXEMBURG
a 07.10.2017 BELARUS 1-3 OLANDA
a 07.10.2017 BULGARIA 0-1 FRANȚA
b 07.10.2017 INSULELE FEROE 0-0 LETONIA
b 07.10.2017 ANDORRA 0-2 PORTUGALIA
b 07.10.2017 ELVEȚIA 5-2 UNGARIA
h 07.10.2017 BOSNIA HERȚEGOVINA 3-4 BELGIA
h 07.10.2017 GIBRALTAR 0-6 ESTONIA
h 07.10.2017 CIPRU 1-2 GRECIA
loading...

CUPA CONFEDERAȚIILOR- RUSIA 2017

FIFA, 17 Iunie- 02 Iulie 2017

Rusia gazda turneului final al Cupei Mondiale, FIFA 2018, va găzdui și meciurile premergătoare din Cupa Confederațiilor 2017.  Orașele în care se vor disputa meciurile sunt: Kazan, Moscova, Saint Petersburg și Sochi.

Cupa-Confederatiilor-Rusia-2017_edited

 

Orașele unde se vor desfășura meciurile turneului final FIFA World CUP 2018-RUSIA

 

 

 

Loading...

 



Site-ul folosește cookie-uri. Prin continuarea navigării sunteți de acord cu utilizarea acestor informații și cu politica de utilizare a cookie-urilor

Am înțeles

Pentru detalii