,
 

 

Cupa României, ediția 2022-2023

 Clasamente Grupe Cupa României

Cupa-Romaniei-Timisoreana-logo-2

Program Sferturi de finală Cupa României

05,04,23/S1 SEPSI v Mioveni CS MIOVENI
05,04,23/S2 CFR CLUJ v fc-arges FC ARGEȘ
05,04,23/S3 HERMANNSTADT v U CLUJ
05,04,23/S4 UTA ARAD uta v U-Craiova-1948 FCU CRAIOVA

Program oferit în parteneriat cu Pariurisport.com

 

Program Semifinale

2023/F1 W-S1 v W-S2
2023/F2 W-S3 v W-S4

 

FINALA

19,05,2023 W-F1 v W-F2

 

Clasamente Grupe

Program Grupe Cupa României

06,12,22-a SEPSI 4:0 FC VOLUNTARI
06,12,22-a UNIREA SLOBOZIA 3:3 DINAMO
06,12,22-a PETROLUL 0:1 FCU CRAIOVA
08,12,22-b SC OȚELUL GALAȚI 0:2 GLORIA BUZĂU
08,12,22-b FC BOTOȘANI 0:2 FCSB
08,12,22-b CS MIOVENI 0:3 UTA ARAD
07,12,22-c CSM ALEXANDRIA 0:4 CS DUMBRĂVIȚA
07,12,22-c FARUL 0:0 CFR CLUJ
07,12,22-c U CLUJ 0:0 RAPID
07,12,22-d FC ARGEȘ 2:1 U CRAIOVA
07,12,22-d HERMANNSTADT 4:1 CHINDIA
07,12,22-d CS OCNA MUREȘ 0:6 MINAUR BAIA MARE
10,11,22-a FCU CRAIOVA 1:0 FC VOLUNTARI
08,11,22-a DINAMO 2:3 SEPSI
08,11,22-a UNIREA SLOBOZIA 0:0 PETROLUL
10,11,22-b SC OȚELUL GALAȚI 0:0 FCSB
09,11,22-b GLORIA BUZĂU 1:3 UTA ARAD
08,11,22-b CS MIOVENI 1:0 FC BOTOȘANI
10,11,22-c CS DUMBRĂVIȚA 0:5 CFR CLUJ
10,11,22-c CSM ALEXANDRIA 0:4 U CLUJ
09,11,22-c RAPID 0:2 FARUL
09,11,22-d CS OCNA MUREȘ 1:1 U CRAIOVA
09,11,22-d MINAUR BAIA MARE 2:3 HERMANNSTADT
09,11,22-d CHINDIA 1:1 FC ARGEȘ
20,10,22-a PETROLUL 1:3 SEPSI
19,10,22-a UNIREA SLOBOZIA 0:1 FC VOLUNTARI
18,10,22-a DINAMO 0:0 FCU CRAIOVA
20,10,22-b SC OȚELUL GALAȚI 0:1 CS MIOVENI
19,10,22-b UTA ARAD 2:2 FCSB
19,10,22-b GLORIA BUZĂU 0:1 FC BOTOȘANI
20,10,22-c U CLUJ 1:1 CFR CLUJ
18,10,22-c CSM ALEXANDRIA 2:2 FARUL
18,10,22-c CS DUMBRĂVIȚA 1:4 RAPID
20,10,22-d MINAUR BAIA MARE 0:0 FC ARGEȘ
19,10,22-d HERMANNSTADT 0:2 U CRAIOVA
19,10,22-d CS OCNA MUREȘ 1:0 CHINDIA

 

Program Play-off Cupa României

29,09,22 VIITORUL PANDURII 0:1 DINAMO
29,09,22 CONCORDIA 0:2 U CLUJ
29,09,22 CSM ALEXANDRIA 5:3 CSIKSZEREDA
29,09,22 FC BRAȘOV 4:6 HERMANNSTADT
28,09,22 CS AFUMAȚI 0:3 RAPID
28,09,22 CSC ȘELIMBĂR 0:4 PETROLUL
28,09,22 GLORIA BISTRIȚA 2:3 UNIREA SLOBOZIA
28,09,22 JIUL PETROȘANI 2:5 SC OȚELUL GALAȚI
28,09,22 CS OCNA MUREȘ 3:0 CSM SLATINA
28,09,22 CSM REȘIȚA 0:4 CS MIOVENI
28,09,22 FORESTA SUCEAVA 0:1 UTA ARAD
27,09,22 CS DUMBRĂVIȚA 7:6 POLI IAȘI
27,09,22 RIPENSIA 0:4 FCU CRAIOVA
27,09,22 ŞOIMII LIPOVA 2:4 GLORIA BUZĂU
27,09,22 STEAUA 1:2 CHINDIA
27,09,22 AXIOPOLIS CERNAVODĂ 4:5 MINAUR BAIA MARE

 

Cupa României, FAZA a 3-a

15,09,22 Aerostar Bacău 0:4 CSIKSZEREDA
14,09,22 Axiopolis Cernavodă 3:1 UNIREA CONSTANȚA
14,09,22 Gloria Bistriţa 3:2 UNIREA DEJ
14,09,22 CS Afumaţi 2:0 METALOGLOBUS
14,09,22 CS Ocna Mureş 5:2 Unirea Ungheni
14,09,22 Flacăra Horezu 2:3 VIITORUL PANDURII
14,09,22 CSM Satu Mare 1:2 MINAUR BAIA MARE
14,09,22 KSE Tg. Secuiesc 0:5 FC BRAȘOV
14,09,22 SR Municipal Braşov 0:3 CSC ȘELIMBĂR
14,09,22 Dunărea Călăraşi 1:5 UNIREA SLOBOZIA
14,09,22 Foresta Suceava 2:1 Dante BotoȘani
14,09,22 Viitorul Ianca 1:3 SC OȚELUL GALAȚI
14,09,22 CS TUNARI 0:3 DINAMO
14,09,22 Ştiinţa Miroslava 1:3 POLI IAȘI
14,09,22 CS Blejoi 0:4 GLORIA BUZĂU
14,09,22 Flacăra Moreni 5:7 STEAUA
14,09,22 CSM REȘIȚA 2:0 POLI TIMIȘOARA
13,09,22 Şoimii Lipova 3:1 Lotus Băile Felix
13,09,22 Ghiroda şi Giarmata Vii 0:2 RIPENSIA
13,09,22 Avântul Periam 0:1 CS DUMBRĂVIȚA
13,09,22 Petrolul Potcoava 1:3 CSM SLATINA
13,09,22 Jiul Petroşani 3:0 CSM Deva
13,09,22 SC Popeşti- Leordeni 4:5 CONCORDIA
13,09,22 CSM Alexandria 2:1 PROGRESUL SPARTAC

 

Cupa României, FAZA a 2-a

31,08,22 Recolta Gh. Doja 0:4 CS Afumaţi
31,08,22 CS Blejoi 5:4 Metalul Buzău
31,08,22 Viitorul Cluj 12:13 Unirea Ungheni
31,08,22 Dinamo Bacău 5:6 Aerostar Bacău
31,08,22 Axiopolis Cernavodă 3:1 Agricola Borcea
31,08,22 Popeşti- Leordeni 6:0 Astra
31,08,22 SR Municipal Braşov 3:2 Odorheiu Secuiesc
31,08,22 Viitorul Darabani 3:0 Dante Botoşani
31,08,22 Şomuz Fălticeni 1:2 Foresta Suceava
31,08,22 Ştiinţa Miroslava 5:0 Sporting Vaslui
31,08,22 KSE Tg. Secuiesc 3:2 CSM Focşani
31,08,22 Viitorul Ianca 5:0 Dacia Brăila
31,08,22 Lotus Băile Felix 2:0 FC Bihor Oradea
31,08,22 Voinţa Lupac 0:6 CSM ReȘiȚa
31,08,22 Avântul Periam 3:1 Progresul Pecica
30,08,22 Petrolul Potcoava 3:2 ACSO Filiaşi
30,08,22 Flacăra Horezu 1:0 Viitorul Dăeşti
30,08,22 CSM Satu Mare 2:0 Şimleu Silvaniei
30,08,22 Crişul Chişineu Criş 1:6 Şoimii Lipova
30,08,22 CS Ocna Mureş 4:3 Metalurgistul Cugir
30,08,22 Flacăra Moreni 6:2 FC Pucioasa
30,08,22 Înainte Modelu 1:2 Dunărea Călăraşi
30,08,22 Unirea Bascov 0:3 CSM Alexandria
30,08,22 Gloria Bistriţa 1:0 Minerul Ocna Dej
30,08,22 CSM Deva 2:1 Corvinul Hunedoara
30,08,22 Jiul Petroşani 2:0 Gilortul Tg Cărbuneşti
30,08,22 CSM Lugoj 1:4 Ghiroda şi Giarmata Vii
31,08,22 CS TUNARI v CALIFICARE DIR.
31,08,22 CS DUMBRĂVIȚA v CALIFICARE DIR.

 

Cupa României, FAZA a 1-a

20,08,22 Unirea Alba Iulia 1:3 CS Ocna Mureş
17,08,22 Viitorul Darabani 5:4 Bucovina Rădăuţi
17,08,22 Şomuz Fălticeni 2:1 Ceahlăul
17,08,22 CSM Paşcani 1:2 Ştiinţa Miroslava
17,08,22 CSM Bacău 3:4 Dinamo Bacău
17,08,22 Sporting Lieşti 0:2 Aerostar Bacău
17,08,22 CSM Rm. Sărat 2:5 Metalul Buzău
17,08,22 Sportul Chiscani 1:5 Viitorul Ianca
17,08,22 CS Făurei 2:5 Recolta Gh. Doja
17,08,22 CSM Feteşti 0:1 Agricola Borcea
17,08,22 ACSM Olteniţa 0:1 Înainte Modelu
17,08,22 Dunărea Turris 1:2 CSM Alexandria
17,08,22 Petrolul Potcoava 4:3 Sporting Roşiori
17,08,22 ACSO Filiaşi 3:1 Vediţa Coloneşti
17,08,22 Real Bradu 0:1 Unirea Bascov
17,08,22 Atletic Ploieşti 0:4 Flacăra Moreni
17,08,22 CSO Plopeni 0:1 CS Blejoi
17,08,22 Kids Tâmpa 0:1 KSE Tg. Secuiesc
17,08,22 SR Municipal Braşov 4:0 Olimpic Râşnov
17,08,22 Minerul Costeşti 0:2 Flacăra Horezu
17,08,22 Gilortul Tg Cărbuneşti 3:0 Viitorul Şimian
17,08,22 Jiul Petroşani 7:1 Pandurii Lignitul
17,08,22 Progresul Ezeriş 1:3 Voinţa Lupac
17,08,22 CSM Lugoj 7:2 Armata Aurul Brad
17,08,22 Avântul Periam 3:2 Pobeda Stár Bišnov
17,08,22 Frontiera Curtici 0:3 Progresul Pecica
17,08,22 Gloria Cermei 1:2 Şoimii Lipova
17,08,22 Luceafărul Oradea 2:9 Crişul Chişineu Criş
17,08,22 Crişul Sântandrei 1:2 Lotus Băile Felix
17,08,22 Sticla Turda 0:9 Viitorul Cluj
17,08,22 Sănătatea Cluj 3:4 Minerul Ocna Dej
17,08,22 Şimleu Silvaniei 5:3 SCM Zalău
17,08,22 Şomcuta Mare 1:12 CSM Satu Mare
17,08,22 Avântul Reghin 1:2 Gloria Bistriţa
17,08,22 ACS Tg. Mureş 1:5 Unirea Ungheni
17,08,22 Axiopolis Cernavodă 2:1 Gloria Albeşti
17,08,22 Sporting Vaslui 3:0 Hușana Huși
17,08,22 Ghiroda şi Giarmata Vii v CALIFICARE DIR.

 

Programul competițional al Cupei României, sezon 2022-2023

FAZA 1 17,08,2022
FAZA a 2-a 31,08,2022
FAZA a 3-a 13/15,09,2022
Play-off 28/29,09,2022
Faza Grupelor 18,10/08,12,2022
Sferturi de finală 2023
Semifinale 2023
FINALA, 2023