Champions League, 2021-2022

 

Golgheteri Champions League

 

ETAPA 3- Grupe Champions League

20,10,21-e Benfica 0:4 Bayern
20,10,21-e Barcelona 1:0 Dyn. Kiev
20,10,21-f Young Boys 1:4 Villarreal
20,10,21-f Man United 3:2 Atalanta
20,10,21-g Lille 0:0 Sevilla
20,10,21-g Salzburg 3:1 Wolfsburg
20,10,21-h Chelsea 4:0 Malmö
20,10,21-h Zenit 0:1 Juventus
19,10,21-a PSG 3:2 Leipzig
19,10,21-a Brugge 1:5 Man City
19,10,21-b Porto 1:0 Milan
19,10,21-b Atlético 2:3 Liverpool
19,10,21-c Ajax 4:0 Dortmund
19,10,21-c Beşiktaş 1:4 Sporting
19,10,21-d Inter 3:1 Sheriff
19,10,21-d Shakhtar 0:5 Real Madrid

 

ETAPA 4- Grupe Champions League

2,11,21-g Wolfsburg 19:45 Salzburg
2,11,21-h Malmö 19:45 Chelsea
2,11,21-e Dyn. Kiev 22:00 Barcelona
2,11,21-e Bayern 22:00 Benfica
2,11,21-f Villarreal 22:00 Young Boys
2,11,21-f Atalanta 22:00 Man United
2,11,21-g Sevilla 22:00 Lille
2,11,21-h Juventus 22:00 Zenit
3,11,21-b Milan 19:45 Porto
3,11,21-d Real Madrid 19:45 Shakhtar
3,11,21-a Man City 22:00 Brugge
3,11,21-a Leipzig 22:00 PSG
3,11,21-b Liverpool 22:00 Atlético
3,11,21-c Sporting 22:00 Beşiktaş
3,11,21-c Dortmund 22:00 Ajax
3,11,21-d Sheriff 22:00 Inter

 

ETAPA 2- Grupe Champions League

29,09,21-e Bayern 5:0 Dyn. Kiev
29,09,21-e Benfica 3:0 Barcelona
29,09,21-f Man United 2:1 Villarreal
29,09,21-g Wolfsburg 1:1 Sevilla
29,09,21-g Salzburg 2:1 Lille
29,09,21-h Juventus 1:0 Chelsea
29,09,21-f Atalanta 1:0 Young Boys
29,09,21-h Zenit 4:0 Malmö
28,09,21-a PSG 2:0 Man City
28,09,21-a Leipzig 1:2 Brugge
28,09,21-b Porto 1:5 Liverpool
28,09,21-b Milan 1:2 Atlético
28,09,21-c Dortmund 1:0 Sporting
28,09,21-d Real Madrid 1:2 Sheriff
28,09,21-c Ajax 2:0 Beşiktaş
28,09,21-d Shakhtar 0:0 Inter

 

Play-off, (retur)

25,08,21 Shakhtar 2:2 MONACO
25,08,21 BRONDBY 1:2 SALZBURG
25,08,21 Din. Zagreb 0:0 SHERIFF
24,08,21 Ferencváros 2:3 YOUNG BOYS
24,08,21 PSV 0:0 BENFICA
24,08,21 Ludogorets 2:1 Malmö

 

Play-off, (tur)

18,08,21 YOUNG BOYS 3:2 Ferencváros
18,08,21 Malmö 2:0 Ludogorets
18,08,21 BENFICA 2:1 PSV
17,08,21 SALZBURG 2:1 BRONDBY
17,08,21 MONACO 0:1 Shakhtar
17,08,21 SHERIFF 3:0 Din. Zagreb

 

Turul 3 calificări- meciuri retur

10,08,21 Benfica 2:0 Spartak Moscova
10,08,21 Rangers 1:2 Malmö
10,08,21 Legia 0:1 Din. Zagreb
10,08,21 Ludogorets 3:2 Olympiacos
10,08,21 Young Boys 3:1 CFR Cluj
10,08,21 Monaco 3:1 Sparta Praga
10,08,21 Midtjylland 0:1 PSV
10,08,21 Shakhtar 2:1 Genk
10,08,21 Slavia PragA 1:0 Ferencváros
10,08,21 Sheriff 1:0 Steaua RoȘie

 

Turul 3 calificări- meciuri tur

04,08,21 Din. Zagreb 1:1  Legia
04,08,21 Ferencváros 2:0 Slavia Prague
04,08,21 Spartak Moscova 0:2 Benfica
03,08,21 Steaua RoȘie 1:1 Sheriff
03,08,21 Olympiacos 1:1 Ludogorets
03,08,21 Sparta Praga 0:2 Monaco
03,08,21 Malmö 2:1 Rangers
03,08,21 CFR Cluj 1:1 Young Boys
03,08,21 Genk 1:2 Shakhtar
03,08,21 PSV 3:0 Midtjylland

 

Turul 2 calificări- retur

28,07,21 Steaua RoȘie 5:0 Kairat
28,07,21 Sparta Praha 2:0 Rapid Wien
28,07,21 Midtjylland 2:1 Celtic
28,07,21 Young Boys 3:2 Slovan Bratislava
28,07,21 Ludogorets 3:1 Mura
28,07,21 Galatasaray 1:2 PSV Eindhoven
28,07,21 CFR Cluj 2:0 Lincoln
28,07,21 Neftçi 0:1 Olympiacos
28,07,21 Sheriff 3:1 Alashkert
27,07,21 Žalgiris 1:3 Ferencváros
27,07,21 Omonia 0:1 Din. Zagreb
27,07,21 HJK Helsinki 2:2 Malmö
27,07,21 Flora 0:1 Legia

 

Turul 2 calificări- tur

21,07,21 Olympiacos 1:0 Neftçi
21,07,21 PSV Eindhoven 5:1 Galatasaray
21,07,21 Legia 2:1 Flora
21,07,21 Slovan Bratislava 0:0 Young Boys
21,07,21 Mura 0:0 Ludogorets
21,07,21 Malmö 2:1 HJK Helsinki
21,07,21 Kairat 2:1 Steaua RoȘie
20,07,21 Celtic 1:1 Midtjylland
20,07,21 Rapid Wien 2:1 Sparta Praha
20,07,21 Din. Zagreb 2:0 Omonia
20,07,21 Ferencváros 2:0 Žalgiris
20,07,21 Lincoln 1:2 CFR Cluj
20,07,21 Alashkert 0:1 Sheriff

 

Turul 1 calificări- meciuri retur

14,07,21 Legia 2:0 Bodø/Glimt
14,07,21 Neftçi 2:1 Din. Tbilisi
14,07,21 Alashkert 1:0 Connah's Quay
14,07,21 Kairat 2:0 M. Haifa
13,07,21 Shakhtyor 0-1 Ludogorets
13,07,21 Valur 0-2 Din. Zagreb
13,07,21 Shamrock Rovers 2-1 Slovan Bratislava
13,07,21 Linfield 1-2 Žalgiris
13,07,21 Borac 2-1 CFR Cluj
13,07,21 Budućnost 0-4 HJK Helsinki
13,07,21 Mura 5-0 Shkëndija
13,07,21 Prishtina 1-3 Ferencváros
13,07,21 Sheriff 1:0 Teuta
13,07,21 Lincoln 5:0 Fola Esch
13,07,21 Riga 1:1 Malmö
13,07,21 Hibernians 0:3 Flora

 

Turul 1 calificări- meciuri tur

7,07,21 Connah's Quay 2:2 Alashkert
7,07,21 Ludogorets 1:0 Shakhtyor
7,07,21 Din. Zagreb 3:2 Valur
7,07,21 Teuta 0:4 Sheriff
7,07,21 M. Haifa 1:1 Kairat
7,07,21 Malmö 1:0 Riga
7,07,21 Slovan Bratislava 2:0 Shamrock Rovers
7,07,21 Din. Tbilisi 1:2 Neftçi
7,07,21 Bodø/Glimt 2:3 Legia
6,07,21 Shkëndija 0:1 Mura
6,07,21 Fola Esch 2:2 Lincoln
6,07,21 Žalgiris 3:1 Linfield
6,07,21 CFR Cluj 3:1 Borac
6,07,21 Ferencváros 3:0 Prishtina
6,07,21 Flora 2:0 Hibernians
6,07,21 HJK Helsinki 3:1 Budućnost

 

Semifinale runda preliminară (Insulele Feroe)

22,06,21 Folgore 0:2 Prishtina
22,06,21 HB Tórshavn 0:1 Inter Escaldes

Finala runda preliminară (Insulele Feroe)

25,06,21

Prishtina 2:0 Inter Escaldes

 

UEFA Champions League, ediția 2021-2022, calendar tragere la sorți
Turul 1 de calificări  Nyon 15,06,2021
Turul 2 de calificări  Nyon 16,06,2021
Turul 3 de calificare  Nyon 19,07,2021-13:00
Play-off Nyon 02,08,2021-13:00
Faza grupelor  Monaco 26,08,2021-19:00
Faza optimi Nyon ,2021-13:00
Sferturi de finală și Semi-finale Nyon ,2022-13:00

 

UEFA Champions League, 2021-2022, Calendar meciuri
Turul preliminar 22/25,06,2021
Turul 1 calificări 6-7/13-14,07,2021
Turul 2 calificări 20-21/27-28,07,2021
Turul 3 calificări 3-4/10,08,2021
Play-off 17-18/24-25,08,2021
Grupe, etapa 1 14/15,09,2021
Grupe, etapa 2 28/29,09,2021
Grupe, etapa 3 19/20,10,2021
Grupe, etapa 4 02/03,11,2021
Grupe, etapa 5 23/24,11,2021
Grupe, etapa 6 07/08,12,2021
Faza Optimi, tur 15-15/22-23,02,2022
Faza Optimi, retur 8-9/15-16,03,2022
Sferturi de finala, tur 05/06,04,2022
Sferturi de finala, retur 12/13,04,2022
Semi-finale, tur 26/27,04,2022
Semi-finale, retur 03/04,05,2022
Finala (Sankt Petersburg) 28,05,2022

 

P

P

P