Champions League, 2021-2022

 

Golgheteri Champions League

 

Turul 2 calificări- meciuri retur

27,07,21 Omonia 19:00 Din. Zagreb
27,07,21 HJK Helsinki 19:00 Malmö
27,07,21 Flora 19:00 Legia
27,07,21 Žalgiris 20:00 Ferencváros
28,07,21 Neftçi 20:00 Olympiacos
28,07,21 Sheriff 20:00 Alashkert
28,07,21 CFR Cluj 20:30 Lincoln
28,07,21 Midtjylland 20:45 Celtic
28,07,21 Galatasaray 21:00 PSV Eindhoven
28,07,21 Ludogorets 21:00 Mura
28,07,21 Young Boys 21:15 Slovan Bratislava
28,07,21 Steaua RoȘie 21:30 Kairat
28,07,21 Sparta Praha 21:30 Rapid Wien

 

Turul 2 calificări- meciuri tur

21,07,21 Olympiacos 1:0 Neftçi
21,07,21 PSV Eindhoven 5:1 Galatasaray
21,07,21 Legia 2:1 Flora
21,07,21 Slovan Bratislava 0:0 Young Boys
21,07,21 Mura 0:0 Ludogorets
21,07,21 Malmö 2:1 HJK Helsinki
21,07,21 Kairat 2:1 Steaua RoȘie
20,07,21 Celtic 1:1 Midtjylland
20,07,21 Rapid Wien 2:1 Sparta Praha
20,07,21 Din. Zagreb 2:0 Omonia
20,07,21 Ferencváros 2:0 Žalgiris
20,07,21 Lincoln 1:2 CFR Cluj
20,07,21 Alashkert 0:1 Sheriff

 

Turul 3 calificări- meciuri tur

03,08,21 Monaco 21:00 Winners Sparta Praga/ Rapid Wien
03,08,21 Genk 21:00 Shakhtar
04,08,21 Spartak Moscova 20:00 Benfica
3/4,08,21 Winners Din. Zagreb/Omonia v Winners Legia/Flora
3/4,08,21 Winners CFR Cluj/Lincoln v Winners Young Boys/ Slovan Bratislava
3/4,08,21 Winners Olympiacos /Neftçi v Winners Ludogorets/Mura
3/4,08,21 Winners Steaua RoȘie/Kairat v Winners Sheriff/ Alashkert
3/4,08,21 Winners Malmö /HJK Helsinki v Rangers
3/4,08,21 Winners Ferencváros/ Žalgiris v Slavia Prague
3/4,08,21 Winners PSV/ Galatasaray v Winners Celtic/ Midtjylland

 

Turul 3 calificări- meciuri retur

10,08,21 Slavia Prague 20:00 Winners Ferencváros/ Žalgiris
10,08,21 Shakhtar 20:30 Genk
10,08,21 Benfica 22:00 Spartak Moscova
10,08,21 Rangers 22:00 Winners Malmö /HJK Helsinki
10,08,21 Winners Sparta Praga/ Rapid Wien v Monaco
10,08,21 Winners Legia/Flora v Winners Din. Zagreb/Omonia
10,08,21 Winners Young Boys/ Slovan Bratislava v Winners CFR Cluj/Lincoln
10,08,21 Winners Ludogorets/Mura v Winners Olympiacos /Neftçi
10,08,21 Winners Sheriff/ Alashkert v Winners Steaua RoȘie/Kairat
10,08,21 Winners Celtic/ Midtjylland v Winners PSV/ Galatasaray

 

Turul 1 calificări- meciuri retur

14,07,21 Legia 2:0 Bodø/Glimt
14,07,21 Neftçi 2:1 Din. Tbilisi
14,07,21 Alashkert 1:0 Connah's Quay
14,07,21 Kairat 2:0 M. Haifa
13,07,21 Shakhtyor 0-1 Ludogorets
13,07,21 Valur 0-2 Din. Zagreb
13,07,21 Shamrock Rovers 2-1 Slovan Bratislava
13,07,21 Linfield 1-2 Žalgiris
13,07,21 Borac 2-1 CFR Cluj
13,07,21 Budućnost 0-4 HJK Helsinki
13,07,21 Mura 5-0 Shkëndija
13,07,21 Prishtina 1-3 Ferencváros
13,07,21 Sheriff 1:0 Teuta
13,07,21 Lincoln 5:0 Fola Esch
13,07,21 Riga 1:1 Malmö
13,07,21 Hibernians 0:3 Flora

 

Turul 1 calificări- meciuri tur

7,07,21 Connah's Quay 2:2 Alashkert
7,07,21 Ludogorets 1:0 Shakhtyor
7,07,21 Din. Zagreb 3:2 Valur
7,07,21 Teuta 0:4 Sheriff
7,07,21 M. Haifa 1:1 Kairat
7,07,21 Malmö 1:0 Riga
7,07,21 Slovan Bratislava 2:0 Shamrock Rovers
7,07,21 Din. Tbilisi 1:2 Neftçi
7,07,21 Bodø/Glimt 2:3 Legia
6,07,21 Shkëndija 0:1 Mura
6,07,21 Fola Esch 2:2 Lincoln
6,07,21 Žalgiris 3:1 Linfield
6,07,21 CFR Cluj 3:1 Borac
6,07,21 Ferencváros 3:0 Prishtina
6,07,21 Flora 2:0 Hibernians
6,07,21 HJK Helsinki 3:1 Budućnost

 

Semifinale runda preliminară (Insulele Feroe)

22,06,21 Folgore 0:2 Prishtina
22,06,21 HB Tórshavn 0:1 Inter Escaldes

Finala runda preliminară (Insulele Feroe)

25,06,21

Prishtina 2:0 Inter Escaldes

 

UEFA Champions League, ediția 2021-2022, calendar tragere la sorți
Turul 1 de calificări  Nyon 15,06,2021
Turul 2 de calificări  Nyon 16,06,2021
Turul 3 de calificare  Nyon 19,07,2021-13:00
Play-off Nyon 02,08,2021-13:00
Faza grupelor  Monaco 27,08,2021-18:00
Faza optimi Nyon ,2021-13:00
Sferturi de finală și Semi-finale Nyon ,2022-13:00

 

UEFA Champions League, 2021-2022, Calendar meciuri
Turul preliminar 22/25,06,2021
Turul 1 calificări 6-7/13-14,07,2021
Turul 2 calificări 20-21/27-28,07,2021
Turul 3 calificări 3-4/10,08,2021
Play-off 17-18/24-25,08,2021
Grupe, etapa 1 14/15,09,2021
Grupe, etapa 2 28/29,09,2021
Grupe, etapa 3 19/20,10,2021
Grupe, etapa 4 02/03,11,2021
Grupe, etapa 5 23/24,11,2021
Grupe, etapa 6 07/08,12,2021
Faza Optimi, tur 15-15/22-23,02,2022
Faza Optimi, retur 8-9/15-16,03,2022
Sferturi de finala, tur 05/06,04,2022
Sferturi de finala, retur 12/13,04,2022
Semi-finale, tur 26/27,04,2022
Semi-finale, retur 03/04,05,2022
Finala (Sankt Petersburg) 28,05,2022

 

P

P

P