Conference League, 2022-2023

 

Golgheteri Conference League
Clasamente Grupe Conf. League

 

ETAPA 3- Grupe Conference League

06,10,22-b ANDERLECHT 19:45 WEST HAM
06,10,22-b SILKEBORG 19:45 FCSB
06,10,22-c LECH 19:45 H. BEER-SHEVA
06,10,22-d SLOVACKO 19:45 NICE
06,10,22-e DNIPRO 19:45 VADUZ
06,10,22-g SIVASSPOR 19:45 BALLKANI
06,10,22-f MOLDE 19:45 SHAMROCK ROVERS
06,10,22-h PYUNIK 19:45 ZALGIRIS
06,10,22-a HEARTS 22:00 FIORENTINA
06,10,22-a RFS 22:00 BAȘAKȘEHIR
06,10,22-c VILLAREAL 22:00 AUSTRIA VIENA
06,10,22-d FC KÖLN 22:00 PARTIZAN
06,10,22-e AZ ALKMAAR 22:00 APOLLON
06,10,22-f GENT 22:00 DJURGANDEN
06,10,22-g SLAVIA PRAGA 22:00 CFR CLUJ
06,10,22-h BASEL 22:00 SLOVAN
 

ETAPA 2- Grupe Conference League

15,09,22-e APOLLON 1:3 DNIPRO
15,09,22-e AZ ALKMAAR 4:1 VADUZ
15,09,22-f DJURGANDEN 3:2 MOLDE
15,09,22-f GENT 3:0 SHAMROCK ROVERS
15,09,22-g SLAVIA PRAGA 3:2 BALLKANI
15,09,22-g CFR CLUJ 0:1 SIVASSPOR
15,09,22-h ZALGIRIS 0:1 BASEL
15,09,22-h PYUNIK 2:0 SLOVAN
15,09,22-a RFS 0:2 HEARTS
15,09,22-a BAȘAKȘEHIR 3:0 FIORENTINA
15,09,22-b FCSB 0:0 ANDERLECHT
15,09,22-b SILKEBORG 2:3 WEST HAM
15,09,22-c LECH 4:1 AUSTRIA VIENA
15,09,22-c H. BEER-SHEVA 1:2 VILLAREAL
15,09,22-d PARTIZAN 1:1 NICE
15,09,22-d FC KÖLN 4:2 SLOVACKO

 

ETAPA 1- Grupe Conference League

08,09,22-a HEARTS 0:4 BAȘAKȘEHIR
08,09,22-a FIORENTINA 1:1 RFS
08,09,22-b ANDERLECHT 1:0 SILKEBORG
08,09,22-c VILLAREAL 4:3 LECH
08,09,22-c AUSTRIA VIENA 0:0 H. BEER-SHEVA
08,09,22-d SLOVACKO 3:3 PARTIZAN
08,09,22-d NICE 1:1 FC KÖLN
08,09,22-g BALLKANI 1:1 CFR CLUJ
08,09,22-b WEST HAM 3:1 FCSB
08,09,22-e VADUZ 0:0 APOLLON
08,09,22-e DNIPRO 0:1 AZ ALKMAAR
08,09,22-f MOLDE 0:0 GENT
08,09,22-f SHAMROCK ROVERS 0:0 DJURGANDEN
08,09,22-g SIVASSPOR 1:1 SLAVIA PRAGA
08,09,22-h BASEL 3:1 PYUNIK
08,09,22-h SLOVAN 0:0 ZALGIRIS

 

Play-off, partidele retur

25,08,22 Slovan 3:1 Zrinjski
25,08,22 Linfield 1:2 RFS
25,08,22 Rapid Wien 0:1 Vaduz
25,08,22 Hajduk Split 0:2 Villarreal
25,08,22 Gil Vicente 1:2 AZ Alkmaar
25,08,22 Nice 2:0 M. Tel-Aviv
25,08,22 Anderlecht 1:1 Young Boys
25,08,22  Antwerp 1:3 Başakşehir
25,08,22 Diddeleng 1:1 Lech Poznań
25,08,22 Hamrun 3:3 Partizan
25,08,22 Ballkani 1:0 Shkupi
25,08,22 H. Beer-Sheva 2:1 U Craiova
25,08,22 Slavia Praga 2:0 Raków
25,08,22 Basel 2:0 CSKA Sofia
25,08,22 Twente 0:0 Fiorentina
25,08,22 CFR Cluj 1:0 Maribor
25,08,22 Fehérvár 0:3 FC Köln
25,08,22 Wolfsberger 0:4 Molde
25,08,22 Viking 1:3 FCSB
25,08,22 AIK 0:1 Slovácko
25,08,22 Viborg 0:3 West Ham
23,08,22 APOEL 3:2 Djurgårdens

 

Play-off, partidele tur

17,08,22 Djurgårdens 3:0 APOEL
18,08,22 Raków 2:1 Slavia Praga
18,08,22 Young Boys 0:1 Anderlecht
18,08,22 Slovácko 3:0 AIK
18,08,22 Molde 0:1 Wolfsberger
18,08,22 RFS 2:2 Linfield
18,08,22 M. Tel-Aviv 1:0 Nice
18,08,22 CSKA Sofia 1:0 Basel
18,08,22 U Craiova 1:1 H. Beer-Sheva
18,08,22 Başakşehir 1:1 Antwerp
18,08,22 Zrinjski 1:0 Slovan
18,08,22 Vaduz 1:1 Rapid Wien
18,08,22 Maribor  0:0 CFR Cluj
18,08,22 Lech Poznań 2:0 Diddeleng
18,08,22 FCSB 1:2 Viking
18,08,22 FC Köln 1:2 Fehérvár
18,08,22 West Ham 3:1 Viborg
18,08,22 Villarreal 4:2 Hajduk Split
18,08,22 AZ Alkmaar 4:0 Gil Vicente
18,08,22 Fiorentina 2:1 Twente
18,08,22 Partizan 4:1 Hamrun
18,08,22 Shkupi 1:2 Ballkani

 

Turul 3 calificări- partidele retur

09,08,22 Gzira United 0:4 Wolfsberger
09,08,22 B36 Tórshavn 1:2 Viborg
10,08,22 Vitória SC 1:0 Hajduk Split
11,08,22 Kyzylzhar 0:0 APOEL
11,08,22 Tobol 1:1 Zrinjski
11,08,22 Raków 1:0 Spartak Trnava
11,08,22 Konyaspor 2:4 Vaduz
11,08,22 Djurgården 3:1 Sepsi
11,08,22 Petrocub 1:2 Fehérvár
11,08,22 CFR Cluj 1:0 Shakhtyor
11,08,22 Twente 4:1 Čukarički
11,08,22  H. Beer-Sheva 3:1 Lugano
11,08,22 Basel 3:1 Brøndby
11,08,22 Antwerp 2:0 Lillestrøm
11,08,22 FCSB 1:0 Dunajská Streda
11,08,22 U Craiova 3:0 Zorya Luhansk
11,08,22 Panathinaikos 1:1 Slavia Praha
11,08,22 Başakşehir 3:0 Breidablik
11,08,22 Hibernians 1:3 RFS
11,08,22 Sligo Rovers 1:0  Viking
11,08,22 Anderlecht 3:0 Paide
11,08,22 Saint Patrick's 0:2 CSKA-Sofia
11,08,22 Shkëndija 1:2 AIK
11,08,22 Levski Sofia 1:3 Hamrun Spartans
11,08,22 2:2 Ballkani
11,08,22 Rapid Wien 2:0 Neftçi
11,08,22 Lech Poznań 4:1 Víkingur Reykjavík
11,08,22 Young Boys 3:0 KuPS
11,08,22 AZ 7:0 Dundee United
11,08,22 Gil Vicente 4:0 Riga
11,08,22 Kisvarda 2:1 Molde

 

Turul 3 calificări- partidele tur

04,08,22 Zrinjski 1:0 Tobol
04,08,22 Dundee United 1:0 AZ
04,08,22 Hajduk Split 3:1 Vitória SC
04,08,22 Fehérvár 5:0 Petrocub
04,08,22 Breidablik 1:3 Başakşehir
04,08,22 Víkingur Reykjavík 1:0 Lech Poznań
04,08,22 Brøndby 1:0 Basel
04,08,22 Vaduz 1:1 Konyaspor
04,08,22 Sepsi 1:3 Djurgården
04,08,22 Ballkani 3:2
04,08,22 Lugano 0:2  H. Beer-Sheva
04,08,22 Čukarički 1:3 Twente
04,08,22 Hamrun Spartans 0:1 Levski Sofia
04,08,22 Zorya Luhansk 1:0 U Craiova
04,08,22 M. Tel-Aviv 2:0 Aris Salonic
04,08,22 Slavia Praha 2:0 Panathinaikos
04,08,22 Lillestrøm 1:3 Antwerp
04,08,22 Neftçi 2:1 Rapid Wien
04,08,22 Molde 3:0 Kisvarda
04,08,22 CSKA-Sofia 0:1 Saint Patrick's
04,08,22 AIK 1:1 Shkëndija
04,08,22 Shakhtyor 0:0 CFR Cluj
04,08,22 APOEL 1:0 Kyzylzhar
04,08,22 Viking 5:1 Sligo Rovers
04,08,22 Paide 0:2 Anderlecht
04,08,22 Spartak Trnava 0:2 Raków
04,08,22 RFS 1:1 Hibernians
04,08,22 KuPS 0:2 Young Boys
03,08,22 Viborg 3:0 B36 Tórshavn
03,08,22 Riga 1:1 Gil Vicente
03,08,22 Wolfsberger 0:0 Gzira United
03,08,22 Dunajská Streda 0:1 FCSB

 

Turul 2 calificări- partidele retur

28,07,22 Dunajská Streda 2:0 Víkingur
28,07,22 Puskás Akadémia 0:0 Vitória SC
28,07,22 Zrinjski 3:2 TIRANA
28,07,22 Crusaders 1:1 Basel
28,07,22 Mura 0:1 St Patrick's
28,07,22 Tre Fiori 0:0 B36 Tórshavn
28,07,22 Vaduz 1:1 Koper
28,07,22 Budućnost 2:1 Breidablik
28,07,22 Osijek 0:2 Kyzylzhar
28,07,22 Tuzla City 0:4 AZ Alkmaar
28,07,22 Drita 0:2 ANTWERP
28,07,22 Brøndby 4:0 Pogoń Szczecin
28,07,22 Shkëndija 3:1  Valmeira
28,07,22 Sligo Rovers 2:0 Motherwell
28,07,22 Laçi 1:4 Petrocub 
28,07,22 Hamrun Spartans 1:0 Velež Mostar
28,07,22 Radnički 3:4 Gżira United
28,07,22 M. Tel Aviv 0:0 PFC Zira
28,07,22 Čukarički 4:0 Racing Union
28,07,22 Dinamo Minsk 0:1 H. Be'er Sheva
28,07,22 Konyaspor 2:0 BATE Borisov
28,07,22 Young Boys 3:0 Liepāja
28,07,22 PAOK 1:1 Levski Sofia
28,07,22 Ol. Ljubljana 2:4 SEPSI OSK
28,07,22 Lechia Gdańsk 1:2 Rapid Viena
28,07,22 Viborg 1:0 Sūduva
28,07,22 Djurgårdens 2:0 Rijeka
28,07,22 FCSB 4:2 Saburtalo
28,07,22 U CRAIOVA 3:0 VLLAZNIA
28,07,22 Slavia Praga 7:0 St Joseph's
28,07,22 Viking 2:1 Sparta Praga
28,07,22 Newtown 1:2 Spartak Trnava
28,07,22 Neftçi Baku 3:0 Aris Limassol
28,07,22 Lillestrøm 5:2 SJK Seinäjoki
28,07,22 Riga 2:1 Ružomberok
28,07,22 Dinamo Batumi 1:1 Lech Poznań
28,07,22 APOEL 2:0 Botev Plovdiv
28,07,22 Levadia 1:1 Hibernians
28,07,22 Paide 1:0 Ararat Armenia
28,07,22 M. Netanya 0:1 BaȘakȘehir
28,07,22 CSKA Sofia 4:0 MAKEDONIJA GP
28,07,22 Elfsborg 1:2 Molde
28,07,22 Gabala 2:1 Fehérvár
28,07,22 Kisvárda 1:0 Kairat
28,07,22 Milsami Orhei 1:4 KuPS
28,07,22 Astana 0:1 Raków
27,07,22 AIK 2:0 Vorskla Poltava
27,07,22 Gomel 1:2 Aris Salonic
27,07,22 KÍ Klaksvík 1:0  Sutjeska
27,07,22 INTER Escaldes 1:1 CFR CLUJ
26,07,22 Lincoln Red Imps 0:1 Tobol
26,07,22 The New Saints 0:0 Vikingur
26,07,22 Ballkani 6:0 La Fiorita

 

Turul 2 calificări- partidele tur

21,07,22 Vitória SC 3:0 Puskás Akadémia
21,07,22 Vikingur Reykjavik 2:0 The New Saints
21,07,22 Velež Mostar 0:1 Hamrun Spartans
21,07,22 Rijeka 1:2 Djurgårdens
21,07,22 VLLAZNIA 1:1 U CRAIOVA
21,07,22 Motherwell 0:1 Sligo Rovers
21,07,22 BATE Borisov 0:3 Konyaspor
21,07,22 Raków 5:0 Astana
21,07,22 Breidablik 2:0 Budućnost
21,07,22 Spartak Trnava 4:1 Newtown
21,07,22 St Patrick's 1:1 Mura
21,07,22 AZ Alkmaar 1:0 Tuzla City
21,07,22 SEPSI OSK 3:1 Ol. Ljubljana
21,07,22 Racing Union 1:4 Čukarički
21,07,22 Aris Salonic 5:1 Gomel
21,07,22 BaȘakȘehir 1:1 M. Netanya
21,07,22 Aris Limassol 2:0 Neftçi Baku
21,07,22 CFR CLUJ 3:0 INTER Escaldes
21,07,22 H. Be'er Sheva 2:1 Dinamo Minsk
21,07,22 Sparta Praga 0:0 Viking
21,07,22 Rapid Viena 0:0 Lechia Gdańsk
21,07,22 B36 Tórshavn 1:0 Tre Fiori
21,07,22 Fehérvár 4:1 Gabala
21,07,22 St Joseph's 0:4 Slavia Praga
21,07,22 Petrocub  0:0 Laçi
21,07,22 Gżira United 2:2 Radnički
21,07,22 Levski Sofia 2:0 PAOK
21,07,22 ANTWERP 0:0 Drita
21,07,22 Basel 2:0 Crusaders
21,07,22 Vorskla Poltava 3:2 AIK
21,07,22 Sūduva 0:1 Viborg
21,07,22 Pogoń Szczecin 1:1 Brøndby
21,07,22 Ružomberok 0:3 Riga
21,07,22 Koper 0:1 Vaduz
21,07,22 Lech Poznań 5:0 Dinamo Batumi
21,07,22 Saburtalo 1:0 FCSB
21,07,22 SJK Seinäjoki 0:1 Lillestrøm
21,07,22 PFC Zira 0:3 M. Tel Aviv
21,07,22 Molde 4:1 Elfsborg
21,07,22 KuPS 2:2 Milsami Orhei
21,07,22 MAKEDONIJA GP 0:0 CSKA Sofia
21,07,22 Valmiera 1:2 Shkëndija
21,07,22 Ararat Armenia 0:0 Paide
21,07,22 Kairat 0:1 Kisvárda
21,07,22 Tobol 2:0 Lincoln Red Imps
21,07,22 Liepāja 0:1 Young Boys
19,07,22 Hibernians 3:2 Levadia
19,07,22 TIRANA 0:1 Zrinjski
19,07,22 La Fiorita 0:4 Ballkani
20,07,22 Botev Plovdiv 0:0 APOEL
20,07,22 Víkingur 0:2 Dunajská Streda
20,07,22 Sutjeska 0:0 KÍ Klaksvík
21,07,22 Kyzylzhar 1:2 Osijek

 

Turul 1 calificări- partidele retur

14,07,22 Crusaders 3:1 Magpies
14,07,22 Breiðablik 4:1 Santa Coloma
14,07,22 Partizani 0:2 Saburtalo
14,07,22 Cliftonville 0:3 Dunajská Streda
14,07,22 Iskra 0:1 Laçi
14,07,22 Sligo Rovers 1:1 Bala Town
14,07,22 Larne 0:1 St Josep's
14,07,22 Dečić 1:2 Dinamo Minsk
14,07,22 Tre Fiori 3:1 Fola Esch
14,07,22 KR Reykjavík 1:0 Pogoń Szczecin
14,07,22 Differdange 1:2 Ol. Ljubljana
14,07,22 Llapi 2:2 Budućnost
14,07,22 Newtown 3:1 HB Tórshavn
14,07,22 Mura 2:1 Sf. Gheorghe
14,07,22 Hamrun Spartans 4:1 Alashkert
14,07,22 B36 Tórshavn 4:1 Borac
14,07,22 Atlètic Escaldes 0:1 Gżira United
14,07,22 Dila Gori 1:0 KuPS
14,07,22 Petrocub 1:0 Floriana
14,07,22 Riga 2:0 Derry City
14,07,22 Paide 2:2 Dinamo Tbilisi
14,07,22 SJK Seinäjoki 4:2 Flora
14,07,22 Milsami Orhei 2:0 Panevėžys
14,07,22 Tuzla City 6:0 Tre Penne
14,07,22 Kauno Žalgiris 0:0 Ružomberok
14,07,22 Ararat 2:2 Shkëndija
14,07,22 Akademija Pandev 1:2 Lechia Gdańsk
14,07,22 Europa 1:2 Víkingur SJK
14,07,22 Liepāja 3:1 Gjilani
12,07,22 Drita 3:0 Inter Turku

 

Turul 1 calificări- partidele tur

07,07,22 Lechia Gdańsk 4:1 Akademija Pandev
07,07,22 Tre Penne 0:2 Tuzla City
07,07,22 Derry City 0:2 Riga
07,07,22 Dunajská Streda 2:1 Cliftonville
07,07,22 Budućnost 2:0 Llapi
07,07,22 Bala Town 1:2 Sligo Rovers
07,07,22 Shkëndija 2:0 Ararat
07,07,22 Gjilani 1:0 Liepāja
07,07,22 Dinamo Minsk 1:1 Dečić
07,07,22 Fola Esch 0:1 Tre Fiori
07,07,22 HB Tórshavn 1:0 Newtown
07,07,22 Laçi 0:0 Iskra
07,07,22 Dinamo Tbilisi 2:3 Paide
07,07,22 Ol. Ljubljana 1:1 Differdange
07,07,22 Sf. Gheorghe 1:2 Mura
07,07,22 Floriana 0:0 Petrocub
07,07,22 Ružomberok 2:0 Kauno Žalgiris
07,07,22 Flora 1:0 SJK Seinäjoki
07,07,22 Panevėžys 0:0 Milsami Orhei
07,07,22 KuPS 2:0 Dila Gori
07,07,22 Pogoń Szczecin 4:1 KR Reykjavík
07,07,22 Borac 2:0 B36 Tórshavn
07,07,22 Saburtalo 0:1 Partizani
07,07,22 Magpies 2:1 Crusaders
07,07,22 Alashkert 1:0 Hamrun Spartans
07,07,22 Santa Coloma 0:1 Breiðablik
06,07,22 Víkingur SJK 1:0 Europa
06,07,22 Inter Turku 1:0 Drita
05,07,22 Gżira United 1:1 Atlètic Escaldes
05,07,22 St. Josep's 0:0 Larne

 

Conference League, ediția 2022-2023, calendar tragere la sorți
Tur 1 calificări Nyon 14,06,2022-15:00
Tur 2 calificări  Nyon 15,06,2022-15:00
Turul 3 calificări  Nyon 18,07,2022-15:00
Play-off round Nyon 01,08,2022-14:00
Faza grupelor  Monaco 26,08,2022-14:30
Faza play-off Nyon 07,11,2022-15:00
Faza optimi Nyon 24,02,2022-14:00
Sferturi de finală și Semi-finale Nyon 17,03,2023-16:00

Conference League, 2022-2023, Calendar meciuri
Turul 1 calificări 07/14,07,2022
Turul 2 preliminar 21/28,07,2022
Turul 3 preliminar 05/12,08,2022
Play-off 18/25,08,2022
Grupe, etapa 1 08,09,2022
Grupe, etapa 2 15,09,2022
Grupe, etapa 3 06,10,2022
Grupe, etapa 4 13,10,2022
Grupe, etapa 5 27,10,2022
Grupe, etapa 6 03,11,2022
Faza play-off 16/23,02,2023
Faza optimi 09/16,03,2023
Sferturi de finala 13/20,04,2023
Semi-finale 11/18,05,2023
Finala (PRAGA-Stadion Sinobo) 07,06,2023

 

P

P

P