Conference League, 2021-2022

 

Golgheteri Conference League
Clasamente Grupe Conf. League

 

FINALA (Tirana)

25,05,22 ROMA 1:0 FEYENOORD

 

Semifinale- Retur

05,05,22 ROMA 1:0 LEICESTER
05,05,22 MARSEILLE 0:0 FEYENOORD

 

Semifinale- Tur

28,04,22 LEICESTER 1:1 ROMA
28,04,22 FEYENOORD 3:2 MARSEILLE

 

Sferturi de finală- RETUR

14,04,22 ROMA 4:0 BODØ/GLIMT
14,04,22 SLAVIA PRAGA 1:3 FEYENOORD
14,04,22 PAOK 0:1 MARSEILLE
14,04,22 PSV 1:2 LEICESTER

 

Sferturi de finală- TUR

07,04,22 BODØ/GLIMT 2:1 ROMA
07,04,22 LEICESTER 0:0 PSV
07,04,22 MARSEILLE 2:1 PAOK
07,04,22 FEYENOORD 3:3 SLAVIA PRAGA

 

Optimi Conference League- meciuri RETUR

17,03,22 ROMA 1:1 VITESSE
17,03,22 GENT 1:2 PAOK
17,03,22 LASK 4:3 SLAVIA PRAGA
17,03,22 FEYENOORD 3:1 PARTIZAN
17,03,22 AZ 2:2 BODØ/GLIMT
17,03,22 BASEL 1:2 MARSEILLE
17,03,22 RENNES 2:1 LEICESTER
17,03,22 COPENHAGEN 0:4 PSV

 

Optimi Conference League- meciuri TUR

10,03,22 MARSEILLE 2:1 BASEL
10,03,22 LEICESTER 2:0 RENNES
10,03,22 PSV 4:4 COPENHAGEN
10,03,22 BODØ/GLIMT 2:1 AZ
10,03,22 PAOK 1:0 GENT
10,03,22 VITESSE 0:1 ROMA
10,03,22 SLAVIA PRAGA 4:1 LASK
10,03,22 PARTIZAN 2:5 FEYENOORD

 

Play-off Conference League- meciuri RETUR

24,02,22 PAOK 3:1 MIDJYLLAND
24,02,22 SLAVIA PRAGA 3:2 FENERBAHÇE
27,02,22 VITESSE 2:0 RAPID VIENA
24,02,22 QARABAĞ 0:3 MARSEILLE
24,02,22 M. TEL AVIV 1:1 PSV
24,02,22 RANDERS 1:3 LEICESTER
24,02,22 BODØ/GLIMT 2:0 CELTIC
24,02,22 PARTIZAN 2:1 SPARTA PRAGA

 

Play-off Conference League- meciuri TUR

17,02,22 MARSEILLE 3:1 QARABAĞ
17,02,22 LEICESTER 4:1 RANDERS
17,02,22 CELTIC 1:3 BODØ/GLIMT
17,02,22 SPARTA PRAGA 0:1 PARTIZAN
17,02,22 RAPID VIENA 2:1 VITESSE
17,02,22 FENERBAHÇE 2:3 SLAVIA PRAGA
17,02,22 MIDJYLLAND 1:0 PAOK
17,02,22 PSV 1:0 M. TEL AVIV

 

ETAPA 6- Grupe Conference League

09,12,21-e Union Berlin 1:1 Slavia Praga
09,12,21-e Feyenoord 2:1 M. Haifa
09,12,21-f Copenhagen 2:0 Slovan
09,12,21-f PAOK 2:0 Lincoln
09,12,21-g Vitesse 3:1 Mura
masa verde Tottenham 0:3 Rennes
09,12,21-h Omonia 0:0 Kairat
09,12,21-h Basel 3:0 Qarabağ
09,12,21-a LASK 3:0 HJK
09,12,21-a Alashkert 1:1 M. Tel Aviv
09,12,21-b Gent 1:0 Flora
09,12,21-b Partizan 1:1 Anorthosis
09,12,21-c CSKA Sofia 2:3 Roma
09,12,21-c Zorya 1:1 BODØ/GLIMT
09,12,21-d CFR Cluj 2:0 Jablonec
09,12,21-d AZ 1:0 Randers

 

Play-off (meciuri retur)

26,08,21 Partizan 2:0 Santa Clara
26,08,21 TOTTENHAM 3:0 Paços Ferreira
26,08,21 Shamrock 0:1 Flora
26,08,21 Aberdeen 1:3 Qarabağ
26,08,21 UNION BERLIN 0:0 KuPS
26,08,21 St Johnstone 0:2 LASK
26,08,21 RIJEKA 0:2 PAOK
26,08,21 GENT 3:0 Raków
26,08,21 Hammarby 3:2 Basel
26,08,21 CSKA Sofia 3:0 Plzeň
26,08,21 M. Tel Aviv 2:0 Shakhter
26,08,21 ANORTHOSIS 3:1 H. Be'er Sheva
26,08,21 M. Haifa 4:0 Neftçi
26,08,21 Vitesse 2:1 Anderlecht
26,08,21 Copenhagen 5:0 Sivasspor
26,08,21 Rosenborg 1:3 RENNES
26,08,21 ROMA 3:0 Trabzonspor
26,08,21 Elfsborg 3:1 Feyenoord
26,08,21 Lincoln 3:1 Riga
26,08,21 Žilina 0:3 Jablonec
26,08,21 Bodø/Glimt 1:0 Žalgiris
26,08,21 Kairat 3:1 Fola Esch

 

Play-off (meciuri tur)

19,08,21 Santa Clara 2:1 Partizan
19,08,21 Paços Ferreira 1:0 TOTTENHAM
19,08,21 Anderlecht 3:3 Vitesse
19,08,21 Feyenoord 5:0 Elfsborg
19,08,21 PAOK 1:1 RIJEKA
19,08,21 Sivasspor 1:2 Copenhagen
19,08,21 Jablonec 5:1 Žilina
19,08,21 RENNES 2:0 Rosenborg
19,08,21 Fola Esch 1:4 Kairat
19,08,21 Basel 3:1 Hammarby
19,08,21 Trabzonspor 1:2 ROMA
19,08,21 Neftçi 3:3 M. Haifa
19,08,21 Žalgiris 2:2 Bodø/Glimt
19,08,21 Riga 1:1 Lincoln
19,08,21 LASK 1:1 ST Johnstone
19,08,21 Plzeň 2:0 CSKA Sofia
19,08,21 H. Be'er Sheva 0:0 ANORTHOSIS
19,08,21 Qarabağ 1:0 Aberdeen
19,08,21 Raków 1:0 GENT
19,08,21 KuPS 0:4 UNION BERLIN
19,08,21 Flora 4:2 Shamrock
19,08,21 Shakhter 1:2 M. Tel Aviv

 

Turul 3 calificări- meciuri retur

12,08,21 Partizan 3:2 Sochi
12,08,21 Osijek 1:1 CSKA Sofia
12,08,21 Dundalk 1:2 Vitesse
12,08,21 LASK 6:1 Vojvodina
12,08,21 Hibernians 1:4 Riga
12,08,21 Aberdeen 2:1 Breidablik
12,08,21 HB Tórshavn 1:0 M. Haifa
12,08,21 Sivasspor 1:1 Dinamo Batumi
12,08,21 Larne 1:0 Paços Ferreira
12,08,21 Teuta 0:2 Shamrock
12,08,21 Anderlecht 2:1 Laçi
12,08,21 Copenhagen 4:2 Lok. Plovdiv
12,08,21 Rijeka 4:1 Hibernian
12,08,21 Feyenoord 3:0 Luzern
12,08,21 Ol. Ljubljana 0:1 Santa Clara
12,08,21 Velež 1:4 Elfsborg
12,08,21 Plzeň 4:1 The New Saints
12,08,21 M. Tel Aviv 1:0 Spartak Trnava
12,08,21 Fola Esch 2:1 Linfield
12,08,21 Basel 4:0 Újpest
12,08,21 PAOK 2:0 Bohemians
12,08,21 H. Be'er Sheva 4:0 Śląsk
12,08,21 RFS 0:1 Gent
12,08,21 Molde 1:2 Trabzonspor
12,08,21 Hammarby 5:1 Čukarički
12,08,21 Žilina 5:0 Tobol
12,08,21 Rubin Kazan 0:1 Raków
12,08,21 Qarabağ 1:0 AEL Limassol
12,08,21 Bodø/Glimt 2:0 Prishtina
12,08,21 Astana 3:4 KuPS
10,08,21 Domžale 1:2 Rosenborg
10,08,21 Shakhter 1:0 Kolos

 

Turul 3 calificări- meciuri tur

05,08,21 Santa Clara 2:0 Ol. Ljubljana
05,08,21 Raków 0:0 Rubin Kazan
05,08,21 Shamrock 1:0 Teuta
05,08,21 Breidablik 2:3 Aberdeen
05,08,21 Čukarički 3:1 Hammarby
05,08,21 Újpest 1:2 Basel
05,08,21 Hibernian 1:1 Rijeka
05,08,21 The New Saints 4:2 Plzeň
05,08,21 Luzern 0:3 Feyenoord
05,08,21 Gent 2:2 RFS
05,08,21 Śląsk 2:1 H. Be'er Sheva
05,08,21 Spartak Trnava 0:0 M. Tel Aviv
05,08,21 Prishtina 2:1 Bodø/Glimt
05,08,21 Paços Ferreira 4:0 Larne
05,08,21 Kolos 0:0 Shakhter
05,08,21 Trabzonspor 3:3 Molde
05,08,21 AEL Limassol 1:1 Qarabağ
05,08,21 Dinamo Batumi 1:2 Sivasspor
05,08,21 Laçi 0:3 Anderlecht
05,08,21 Riga 0:1 Hibernians
05,08,21 M. Haifa 7:2 HB Tórshavn
05,08,21 Vojvodina 0:1 LASK
05,08,21 Vitesse 2:2 Dundalk
05,08,21 CSKA Sofia 4:2 Osijek
05,08,21 Rosenborg 6:1 Domžale
05,08,21 Elfsborg 1:1 Velež
05,08,21 Sochi 1:1 Partizan
05,08,21 Lok. Plovdiv 1:1 Copenhagen
05,08,21 KuPS 1:1 Astana
05,08,21 Tobol 0:1 Žilina
03,08,21 Bohemians 2:1 PAOK
03,08,21 Linfield 1:2 Fola Esch

 

Conference League, ediția 2021-2022, calendar tragere la sorți
Tur 1 calificări Nyon 15,06,2021-14:30
Tur 2 calificări  Nyon 16,06,2021-14:30
Turul 3 calificări  Nyon 19,07,2021-15:00
Play-off round Nyon 02,08,2021-14:00
Faza grupelor  Monaco 27,08,2021-14:30
Faza play-off Nyon 13,12,2021-15:00
Faza optimi Nyon 25,02,2021-14:00
Sferturi de finală și Semi-finale Nyon 18,03,2022-16:00

Conference League, 2021-2022, Calendar meciuri
Turul 1 calificări 08/15,07,2021
Turul 2 preliminar 22/29,07,2021
Turul 3 preliminar 05/12,08,2021
Play-off 19/26,08,2021
Grupe, etapa 1 16,09,2021
Grupe, etapa 2 30,09,2021
Grupe, etapa 3 21,10,2021
Grupe, etapa 4 04,11,2021
Grupe, etapa 5 25,11,2021
Grupe, etapa 6 09,12,2021
Faza play-off, tur 16,02,2022
Faza play-off, retur 25,02,2022
Faza optimi, tur 10,03,2022
Faza optimi, retur 17,03,2022
Sferturi de finala, tur 07,04,2022
Sferturi de finala, retur 14,04,2022
Semi-finale, tur 28,04,2022
Semi-finale, retur 05,05,2022
Finala (Tirana-Național Arena) 25,05,2022

 

P

P

P