UEFA EURO 2024, program, rezultate și clasamente

 
Grupa A, program, clasament - calificări
Grupa B, program, clasament - calificări
Grupa C, program, clasament - calificări
Grupa D, program, clasament - calificări
Grupa E, program, clasament - calificări
Grupa F, program, clasament - calificări
Grupa G, program, clasament - calificări
Grupa H, program, clasament - calificări
Grupa I, program, clasament - calificări
Grupa J, program, clasament - calificări
Golgheteri EURO 2024

 

 

PROGRAMUL ETAPEI a 1-a, PRELIMINARII EURO 2024

23,03,23-c Italia 21:45 Anglia
23,03,23-c Macedonia 21:45 Malta
23,03,23-h Kazahstan 17:00 Slovenia
23,03,23-h Danemarca 21:45 Finlanda
23,03,23-h San Marino 21:45 Irlanda de Nord
23,03,23-j Portugalia 21:45 Liechtenstein
23,03,23-j Slovacia 21:45 Luxemburg
23,03,23-j Bosnia & HerȚeg 21:45 Islanda
24,03,23-b FranȚa 21:45 Olanda
24,03,23-b Gibraltar 21:45 Grecia
24,03,23-e Cehia 21:45 Polonia
24,03,23-e Moldova 21:45 Insulele Feroe
24,03,23-f Suedia 21:45 Belgia
24,03,23-f Austria 21:45 Azerbaidjan
24,03,23-g Bulgaria 21:45 Muntenegru
24,03,23-g Serbia 21:45 Lituania
25,03,23-a ScoȚia 16:00 Cipru
25,03,23-a Spania 21:45 Norvegia
25,03,23-d Armenia 19:00 Turcia
25,03,23-d CroaȚIa 21:45 Țara Galilor
25,03,23-i Belarus 19:00 ElveȚia
25,03,23-i Andorra 21:45 România
25,03,23-i Israel 21:45 Kosovo

Componența grupelor preliminarii EURO 2024

Au fost alcătuite 7 grupe a câte 5 echipe și 3 grupe a câte 6. Germania ca țară gazdă, este calificată din oficiu

 

  Grupa A   Grupa B
Spania Olanda
ScoȚia FranȚa
Norvegia Irlanda
Georgia Grecia
Cipru Gibraltar
  Grupa C   Grupa D
Italia CroaȚIa
Anglia Țara Galilor
Ucraina Armenia
Macedonia de N Turcia
Malta Letonia
  Grupa E   Grupa F
Polonia Belgia
Cehia Austria
Albania Suedia
Insulele Feroe Azerbaidjan
Moldova Estonia
  Grupa G   Grupa H
Ungaria Danemarca
Serbia Finlanda
Muntenegru Slovenia
Bulgaria Kazahstan
Lituania Irlanda de Nord
    San Marino
  Grupa I   Grupa J
ElveȚia Portugalia
Israel Bosnia și HerȚeg.
România Islanda
Kosovo Luxemburg
Belarus Slovacia
Andorra Liechtenstein