Europa League, 2022-2023

 

Golgheteri Europa League
Clasamente Grupe Europa League

 

ETAPA 3- Grupe Europa League

06,10,22-a ZÜRICH 19:45 PSV
06,10,22-c HJK 19:45 LUDOGORETS
06,10,22-d MALMÖ 19:45 UNION BERLIN
06,10,22-e SHERIFF 19:45 REAL SOCIEDAD
06,10,22-e OMONIA 19:45 MAN UNITED
06,10,22-f STURM 19:45 LAZIO
06,10,22-h STEAUA ROȘIE 19:45 FERENCVAROS
06,10,22-h MONACO 19:45 TRABZONSPOR
06,10,22-a ARSENAL 22:00 BODØ/GLIMT
06,10,22-b RENNES 22:00 DINAMO KIEV
06,10,22-b FENERBAHCE 22:00 AEK LARNACA
06,10,22-c ROMA 22:00 BETIS
06,10,22-d BRAGA 22:00 ST GILLOISE
06,10,22-f MIDTJYLAND 22:00 FEYENOORD
06,10,22-g FREIBURG 22:00 NANTES
06,10,22-g OLYMPIACOS 22:00 QARABAG

 

ETAPA 2- Grupe Europa League

20,10,22-a ARSENAL 20:00 PSV
15,09,22-e REAL SOCIEDAD 2:1 OMONIA
15,09,22-e SHERIFF 0:2 MAN UNITED
15,09,22-f MIDTJYLAND 5:1 LAZIO
15,09,22-f FEyENOORD 6:0 STURM
15,09,22-g OLYMPIACOS 0:3 FREIBURG
15,09,22-g QARABAG 3:0 NANTES
15,09,22-h TRABZONSPOR 2:1 STEAUA ROȘIE
15,09,22-h MONACO 0:1 FERENCVAROS
15,09,22-a BODØ/GLIMT 2:1 ZÜRICH
15,09,22-b DINAMO KIEV 0:1 AEK LARNACA
15,09,22-b RENNES 2:2 FENERBAHCE
15,09,22-c BETIS 3:2 LUDOGORETS
15,09,22-c ROMA 3:0 HJK
15,09,22-d ST GILLOISE 3:2 MALMÖ
15,09,22-d BRAGA 1:0 UNION BERLIN

 

ETAPA 1- Grupe Europa League

08,09,22-a ZÜRICH 1:2 ARSENAL
08,09,22-a PSV 1:1 BODØ/GLIMT
08,09,22-b AEK LARNACA 1:2 RENNES
08,09,22-b FENERBAHCE 2:1 DINAMO KIEV
08,09,22-c LUDOGORETS 2:1 ROMA
08,09,22-c HJK 0:2 BETIS
08,09,22-d MALMÖ 0:2 BRAGA
08,09,22-d UNION BERLIN 0:1 ST GILLOISE
08,09,22-e MAN UNITED 0:1 REAL SOCIEDAD
08,09,22-e OMONIA 0:3 SHERIFF
08,09,22-f LAZIO 4:2 FEYENOORD
08,09,22-f STURM 1:0 MIDTJYLAND
08,09,22-g FREIBURG 2:1 QARABAG
08,09,22-g NANTES 2:1 OLYMPIACOS
08,09,22-h STEAUA ROȘIE 0:1 MONACO
08,09,22-h FERENCVAROS 3:2 TRABZONSPOR

 

Play-off, retur

25,08,22 Olympiacos 2:1 Apollon Limassol
25,08,22 Heart Midlothian 0:1 Zürich
25,08,22 Shamrock Rovers 1:0 Ferencvárosi
25,08,22 Sheriff Tiraspol 1:0 Pyunik
25,08,22 Sivasspor 0:2 Malmö
25,08,22 Omonia 2:0 Gent
25,08,22 Fenerbahçe 4:1 Austria Viena
25,08,22 Žalgiris Vilnius 3:3 Ludogorets
25,08,22 AEK Larnaca 3:0 Dnipro
25,08,22 Silkeborg IF 1:1 HJK Helsinki 

 

Play-off, tur

18,08,22 HJK Helsinki  1:0 Silkeborg IF
18,08,22 Ferencvárosi 4:0 Shamrock Rovers
18,08,22 Pyunik 0:0 Sheriff Tiraspol
18,08,22 Zürich 2:1 Heart Midlothian
18,08,22 Malmö 3:1 Sivasspor
18,08,22 Apollon 1:1 Olympiacos
18,08,22 Ludogorets 1:0 Žalgiris Vilnius
18,08,22 Dnipro 1:2 AEK Larnaca
18,08,22 Gent 0:2 Omonia
18,08,22 Austria Viena 0:2 Fenerbahçe

 

Turul 3 calificări- retur

09,08,22 Shkupi 1:2 Shamrock Rovers
11,08,22 HJK 1:0 Maribor
11,08,22 Slovácko 1:1 Fenerbahçe
11,08,22 Zürich 3:0 Linfield
11,08,22 Diddeleng 2:2 Malmö
11,08,22 Slovan Bratislava 2:3 Olympiacos
11,08,22 PARTIZAN 2:2 AEK LARNACA

 

Turul 3 calificări- tur

04,08,22 Shamrock Rovers 3:1 Shkupi
04,08,22 Olympiacos 1:1 Slovan Bratislava
04,08,22 Linfield 0:2 Zürich
04,08,22 Maribor 0:2 HJK
04,08,22 Fenerbahçe 3:0 Slovácko
04,08,22 Malmö 3:0 Diddeleng
04,08,22 AEK LARNACA 2:1 PARTIZAN

 

UEFA Europa League, ediția 2022-2023, calendar tragere la sorți
Turul 3 de calificare  Nyon 18,07,2022-14:00
Play-off Nyon 01,08,2022-14:00
Faza grupelor  Monaco 26,08,2022-13:00
Faza play-off Nyon 07,11,2022-14:00
Faza optimi Nyon 24,02,2023-14:00
Sferturi de finală și Semi-finale Nyon 17,03,2023-14:00

 

UEFA Europa League, 2022-2023, Calendar meciuri
Turul 3 calificări 04/11,08,2022
Play-off 18/25,08,2022
Grupe, etapa 1 08,09,2022
Grupe, etapa 2 15,09,2022
Grupe, etapa 3 06,10,2022
Grupe, etapa 4 13,10,2022
Grupe, etapa 5 27,10,2022
Grupe, etapa 6 03,11,2022
Faza play-off 16/23,02,2023
Faza Optimi 09/16,03,2023
Sferturi de finala 13/20,04,2023
Semi-finale 11/18,05,2023
Finala (BUDAPESTA) 31,05,2023

 

P

P