Liga Națiunilor UEFA, program și rezultate, ediția 2020-2021

 

Semifinale Liga Națiunilor UEFA

06.10.21 ITALIA 21:45 SPANIA
07.10.21 BELGIA 21:45 FRANȚA

 

Finala mică (Stadion Juventus-Torino))

10.10.21 L S1 16:00 L S2

 

Finala Ligii Națiunilor UEFA (San Siro- Milan)

10.10.21 WIN S1 21:45 WIN S2

 

LIGA A
GRUPA 1 GRUPA 2
Olanda Anglia
Italia Belgia
Bosnia- Herțegovina Danemarca
Polonia Islanda
GRUPA 3 GRUPA 4
Portugalia Elveția
Franța Spania
Suedia Ucraina
Croația Germania

 

PROGRAM ȘI REZULTATE, LIGA A

18,11,20 Belgia 4:2 Danemarca
18,11,20 Anglia 4:0 Islanda
18,11,20 Bosnia- HerȚeg. 0:2 Italia
18,11,20 Polonia 1:2 Olanda
17,11,20 Spania 6:0 Germania
17,11,20 FranȚa 4:2 Suedia
17,11,20 CroaȚia 2:3 Portugalia
Anulat ElveȚia - Ucraina
15,11,20 Danemarca 2:1 Islanda
15,11,20 Italia 2:0 Polonia
15,11,20 Belgia 2:0 Anglia
15,11,20 Olanda 3:1 Bosnia- HerȚeg.
14,11,20 Portugalia 0:1 FranȚa
14,11,20 Suedia 2:1 CroaȚia
14,11,20 Germania 3:1 Ucraina
14,11,20 ElveȚia 1:1 Spania
14,10,20 Italia 1:1 Olanda
14,10,20 Polonia 3:0 Bosnia- HerȚeg
14,10,20 Anglia 0:1 Danemarca
14,10,20 Islanda 1:2 Belgia
14,10,20 CroaȚia 1:2 FranȚa
14,10,20 Portugalia 3:0 Suedia
13,10,20 Germania 3:3 ElveȚia
13,10,20 Ucraina 1:0 Spania
11,10,20 Polonia 0:0 Italia
11,10,20 Islanda 0:3 Danemarca
11,10,20 FranȚa 0:0 Portugalia
11,10,20 Anglia 2:1 Belgia
11,10,20 Bosnia- HerȚeg. 0:0 Olanda
11,10,20 CroaȚia 2:1 Suedia
10,10,20 Spania 1:0 ElveȚia
10,10,20 Ucraina 1:2 Germania
08,09,20 Belgia 5:1 Islanda
08,09,20 Danemarca 0:0 Anglia
08,09,20 FranȚa 4:2 CroaȚia
08,09,20 Suedia 0:2 Portugalia
07,09,20 Bosnia- HerȚeg. 1:2 Polonia
07,09,20 Olanda 0:1 Italia
06,09,20 Spania 4:0 Ucraina
06,09,20 ElveȚia 1:1 Germania
05,09,20 Islanda 0:1 Anglia
05,09,20 Danemarca 0:2 Belgia
05,09,20 Portugalia 4:1 CroaȚia
05,09,20 Suedia 0:1 FranȚa
03,09,20 Germania 1:1 Spania
03,09,20 Ucraina 2:1 ElveȚia
04,09,20 Italia 1:1 Bosnia- HerȚeg.
04,09,20 Olanda 1:0 Polonia

 

LIGA B
GRUPA 1 GRUPA 2
Austria Cehia
Norvegia Scoția
Irlanda de Nord Slovacia
România Israel
GRUPA 3 GRUPA 4
Rusia Țara Galilor
Serbia Finlanda
Turcia Irlanda
Ungaria Bulgaria

 

PROGRAM ȘI REZULTATE, LIGA B

18,11,20 Irlanda 0:0 Bulgaria
18,11,20 Țara Galilor 3:1 Finlanda
18,11,20 Austria 1:1 Norvegia
18,11,20 Irlanda de N 1:1 România
18,11,20 Cehia 2:0 Slovacia
18,11,20 Israel 1:0 ScoȚia
18,11,20 Ungaria 2:0 Turcia
18,11,20 Serbia 5:0 Rusia
15,11,20 Austria 2:1 Irlanda de N
15,11,20 Cehia 1:0 Israel
15,11,20 Ungaria 1:1 Serbia
15,11,20 Turcia 3:2 Rusia
15,11,20 Țara Galilor 1:0 Irlanda
15,11,20 Bulgaria 1:2 Finlanda
15,11,20 Slovacia 1:0 ScoȚia
masa v. România 3-0 Norvegia
14,10,20 Norvegia 1:0 Irlanda de N
14,10,20 ScoȚia 1:0 Cehia
14,10,20 Slovacia 2:3 Israel
14,10,20 Rusia 0:0 Ungaria
14,10,20 Turcia 2:2 Serbia
14,10,20 Bulgaria 0:1 Țara Galilor
14,10,20 România 0:1 Austria
14,10,20 Finlanda 1:0 Irlanda
11,10,20 Irlanda de N 0:1 Austria
11,10,20 Israel 1:2 Cehia
11,10,20 ScoȚia 1:0 Slovacia
11,10,20 Rusia 1:1 Turcia
11,10,20 Serbia 0:1 Ungaria
11,10,20 Finlanda 2:0 Bulgaria
11,10,20 Norvegia 4:0 România
11,10,20 Irlanda 0:0 Țara Galilor
07,09,20 Austria 2:3 România
07,09,20 Irlanda de N 1:5 Norvegia
07,09,20 Cehia 1:2 ScoȚia
07,09,20 Israel 1:1 Slovacia
06,09,20 Serbia 0:0 Turcia
06,09,20 Ungaria 2:3 Rusia
06,09,20 Irlanda 0:1 Finlanda
06,09,20 Țara Galilor 1:0 Bulgaria
05,09,20 Islanda 0:1 Anglia
03,09,20 Rusia 3:1 Serbia
03,09,20 Turcia 0:1 Ungaria
03,09,20 Bulgaria 1:1 Irlanda
03,09,20 Finlanda 0:1 Țara Galilor
04,09,20 Norvegia 1:2 Austria
04,09,20 România 1:1 Irlanda de N
04,09,20 ScoȚia 1:1 Israel
04,09,20 Slovacia 1:3 Cehia

 

LIGA C
GRUPA 1 GRUPA 2
Azerbaidjan Armenia
Luxemburg Estonia
Cipru Macedonia de Nord
Muntenegru Georgia
GRUPA 3 GRUPA 4
Moldova Kazahstan
Slovenia Lituania
Kosovo Belarus
Grecia Albania

PROGRAM ȘI REZULTATE, LIGA C

18,11,20 Grecia 0:0 Slovenia
18,11,20 Kosovo 1:0 Moldova
18,11,20 Armenia 1:0 Macedonia de N
18,11,20 Georgia 0:0 Estonia
18,11,20 Albania 3:2 Belarus
18,11,20 Kazahstan 1:2 Lituania
17,11,20 Luxemburg 0:0 Azerbaidjan
17,11,20 Muntenegru 4:0 Cipru
15,11,20 Moldova 0:2 Grecia
15,11,20 Slovenia 2:1 Kosovo
15,11,20 Belarus 2:0 Lituania
15,11,20 Georgia 1:2 Armenia
15,11,20 Albania 3:1 Kazahstan
15,11,20 Macedonia de N 2:1 Estonia
14,11,20 Azerbaidjan 0:0 Muntenegru
14,11,20 Cipru 2:1 Luxemburg
14,10,20 Estonia 1:1 Armenia
14,10,20 Macedonia de N 1:1 Georgia
14,10,20 Grecia 0:0 Kosovo
14,10,20 Moldova 0:4 Slovenia
14,10,20 Belarus 2:0 Kazahstan
14,10,20 Lituania 0:0 Albania
13,10,20 Muntenegru 1:2 Luxemburg
13,10,20 Azerbaidjan 0:0 Cipru
11,10,20 Grecia 2:0 Moldova
11,10,20 Kosovo 0:1 Slovenia
11,10,20 Armenia 2:2 Georgia
11,10,20 Estonia 3:3 Macedonia de N
11,10,20 Lituania 2:2 Belarus
11,10,20 Kazahstan 0:0 Albania
10,10,20 Luxemburg 2:0 Cipru
10,10,20 Muntenegru 2:0 Azerbaidjan
08,09,20 Luxemburg 0:1 Muntenegru
08,09,20 Cipru 0:1 Azerbaidjan
08,09,20 Armenia 2:0 Estonia
08,09,20 Georgia 1:1 Macedonia de N
07,09,20 Albania 0:1 Lituania
07,09,20 Kazahstan 1:2 Belarus
06,09,20 Kosovo 1:2 Grecia
06,09,20 Slovenia 1:0 Moldova
05,09,20 Azerbaidjan 1:2 Luxemburg
05,09,20 Cipru 0:2 Muntenegru
05,09,20 Estonia 0:1 Georgia
05,09,20 Macedonia de N 2:1 Armenia
03,09,20 Moldova 1:1 Kosovo
03,09,20 Slovenia 0:0 Grecia
04,09,20 Lituania 0:2 Kazahstan
04,09,20 Belarus 0:2 Albania

 

LIGA D
GRUPA 1 GRUPA 2
Feroe Gibraltar
Letonia Liechtenstein
Andorra San Marino
Malta  

 

PROGRAM ȘI REZULTATE, LIGA D

17,11,20 Gibraltar 1:1 Liechtenstein
17,11,20 Andorra 0:5 Letonia
17,11,20 Malta 1:1 Feroe
14,11,20 Letonia 1:1 Feroe
14,11,20 San Marino 0:0 Gibraltar
14,11,20 Malta 3:1 Andorra
13,10,20 Liechtenstein 0:0 San Marino
13,10,20 Feroe 2:0 Andorra
13,10,20 Letonia 0:1 Malta
10,10,20 Feroe 1:1 Letonia
10,10,20 Liechtenstein 0:1 Gibraltar
10,10,20 Andorra 0:0 Malta
08,09,20 San Marino 0:2 Liechtenstein
06,09,20 Malta 1:1 Letonia
06,09,20 Andorra 0:1 Feroe
05,09,20 Gibraltar 1:0 San Marino
03,09,20 Letonia 0:0 Andorra
03,09,20 Feroe 3:2 Malta

Sigla-UEFA-Nations-League

 

Live Text-02 Decembrie 2018, orele 13:00, tragerea la sorți pentru alcătuirea grupelor preliminare în vederea calificării la Campionatul European UEFA 2020

 

Calendar meciuri:

Etapa 1: 3–5 Septembrie 2020
Etapa 2: 6–8 Septembrie 2020
Etapa 3: 8–10 Octombrie 2020
Etapa 4: 11–13 Octombrie 2020
Etapa 5: 12–14 Noiembrie 2020
Etapa 6: 15–17 Noiembrie 2020
Finala: 2-6 Iunie 2021