Liga Națiunilor UEFA, ediția 2022-2023

 

Sigla-UEFA-Nations-League

 

Joi 16 Decembrie: Rezultatul tragerii la sorți pentru stabilirea Grupelor Ligii Națiunilor

 

LIGA A
GRUPA 1 GRUPA 2
FRANȚA SPANIA
DANEMARCA PORTUGALIA
CROAȚIA ELVEȚIA
AUSTRIA CEHIA
GRUPA 3 GRUPA 4
ITALIA BELGIA
GERMANIA ȚĂRILE DE JOS
ANGLIA POLONIA
UNGARIA ȚARA GALILOR

 

PROGRAM ȘI REZULTATE, LIGA A

02,06,22 CEHIA 21:45 ELVEȚIA
02,06,22 SPANIA 21:45 PORTUGALIA
03,06,22 CROAȚIA 21:45 AUSTRIA
03,06,22 FRANȚA 21:45 DANEMARCA
03,06,22 BELGIA 21:45 ȚĂRILE DE JOS
03,06,22 POLONIA 21:45 ȚARA GALILOR
04,06,22 UNGARIA 19:00 ANGLIA
04,06,22 ITALIA 21:45 GERMANIA
05,06,22 CEHIA 21:45 SPANIA
05,06,22 PORTUGALIA 21:45 ELVEȚIA
06,06,22 AUSTRIA 21:45 DANEMARCA
06,06,22 CROAȚIA 21:45 FRANȚA
06,06,22 BELGIA 21:45 POLONIA
06,06,22 ȚARA GALILOR 21:45 ȚĂRILE DE JOS
07,06,22 GERMANIA 21:45 ANGLIA
07,06,22 ITALIA 21:45 UNGARIA
09,06,22 PORTUGALIA 21:45 CEHIA
09,06,22 ELVEȚIA 21:45 SPANIA
10,06,22 AUSTRIA 21:45 FRANȚA
10,06,22 DANEMARCA 21:45 CROAȚIA
10,06,22 ȚĂRILE DE JOS 21:45 POLONIA
10,06,22 ȚARA GALILOR 21:45 BELGIA
11,06,22 ANGLIA 21:45 ITALIA
11,06,22 UNGARIA 21:45 GERMANIA
12,06,22 SPANIA 21:45 CEHIA
12,06,22 ELVEȚIA 21:45 PORTUGALIA
13,06,22 DANEMARCA 21:45 AUSTRIA
13,06,22 FRANȚA 21:45 CROAȚIA
13,06,22 ȚĂRILE DE JOS 21:45 ȚARA GALILOR
13,06,22 POLONIA 21:45 BELGIA
14,06,22 ANGLIA 21:45 UNGARIA
14,06,22 GERMANIA 21:45 ITALIA
22,09,22 CROAȚIA 21:45 DANEMARCA
22,09,22 FRANȚA 21:45 AUSTRIA
22,09,22 BELGIA 21:45 ȚARA GALILOR
22,09,22 POLONIA 21:45 ȚĂRILE DE JOS
23,09,22 GERMANIA 21:45 UNGARIA
23,09,22 ITALIA 21:45 ANGLIA
24,09,22 CEHIA 21:45 PORTUGALIA
24,09,22 SPANIA 21:45 ELVEȚIA
25,09,22 AUSTRIA 21:45 CROAȚIA
25,09,22 DANEMARCA 21:45 FRANȚA
25,09,22 ȚĂRILE DE JOS 21:45 BELGIA
25,09,22 ȚARA GALILOR 21:45 POLONIA
26,09,22 ANGLIA 21:45 GERMANIA
26,09,22 UNGARIA 21:45 ITALIA
27,09,22 PORTUGALIA 21:45 SPANIA
27,09,22 ELVEȚIA 21:45 CEHIA

 

LIGA B
GRUPA 1 GRUPA 2
UCRAINA ISLANDA
SCOȚIA RUSIA
REP. IRLANDA ISRAEL
ARMENIA ALBANIA
GRUPA 3 GRUPA 4
BOSNIA- HERZEGOVINA SUEDIA
FINLANDA NORVEGIA
ROMÂNIA SERBIA
MUNTENEGRU SLOVENIA

 

PROGRAM ȘI REZULTATE, LIGA B

02,06,22 ALBANIA 21:45 RUSIA
02,06,22 ISRAEL 21:45 ISLANDA
02,06,22 SERBIA 21:45 NORVEGIA
02,06,22 SLOVENIA 21:45 SUEDIA
04,06,22 SCOȚIA 16:00 ARMENIA
04,06,22 FINLANDA 19:00 BOSNIA- HERZ.
04,06,22 REP. IRLANDA 21:45 UCRAINA
04,06,22 MUNTENEGRU 21:45 ROMÂNIA
05,06,22 SUEDIA 21:45 NORVEGIA
05,06,22 SERBIA 21:45 SLOVENIA
06,06,22 ISLANDA 21:45 ALBANIA
06,06,22 ISRAEL 21:45 RUSIA
07,06,22 ARMENIA 19:00 REP. IRLANDA
07,06,22 SCOȚIA 21:45 UCRAINA
07,06,22 BOSNIA- HERZ. 21:45 ROMÂNIA
07,06,22 FINLANDA 21:45 MUNTENEGRU
09,06,22 NORVEGIA 21:45 SLOVENIA
09,06,22 SUEDIA 21:45 SERBIA
10,06,22 ALBANIA 21:45 ISRAEL
10,06,22 RUSIA 21:45 ISLANDA
11,06,22 MUNTENEGRU 16:00 BOSNIA- HERZ.
11,06,22 REP. IRLANDA 19:00 SCOȚIA
11,06,22 UCRAINA 21:45 ARMENIA
11,06,22 ROMÂNIA 21:45 FINLANDA
12,06,22 NORVEGIA 19:00 SUEDIA
12,06,22 SLOVENIA 21:45 SERBIA
13,06,22 ISLANDA 21:45 ISRAEL
13,06,22 RUSIA 21:45 ALBANIA
14,06,22 ARMENIA 19:00 SCOȚIA
14,06,22 UCRAINA 21:45 REP. IRLANDA
14,06,22 BOSNIA- HERZ. 21:45 FINLANDA
14,06,22 ROMÂNIA 21:45 MUNTENEGRU
23,09,22 ARMENIA 19:00 UCRAINA
23,09,22 SCOȚIA 21:45 REP. IRLANDA
23,09,22 BOSNIA- HERZ. 21:45 MUNTENEGRU
23,09,22 FINLANDA 21:45 ROMÂNIA
24,09,22 ISLANDA 16:00 RUSIA
24,09,22 SLOVENIA 19:00 NORVEGIA
24,09,22 ISRAEL 21:45 ALBANIA
24,09,22 SERBIA 21:45 SUEDIA
26,09,22 REP. IRLANDA 21:45 ARMENIA
26,09,22 UCRAINA 21:45 SCOȚIA
26,09,22 MUNTENEGRU 21:45 FINLANDA
26,09,22 ROMÂNIA 21:45 BOSNIA- HERZ.
27,09,22 ALBANIA 21:45 ISLANDA
27,09,22 RUSIA 21:45 ISRAEL
27,09,22 NORVEGIA 21:45 SERBIA
27,09,22 SUEDIA 21:45 SLOVENIA

 

LIGA C
GRUPA 1 GRUPA 2
TURCIA IRLANDA DE N
LUXEMBURG GRECIA
LITUANIA KOSOVO
INS. FEROE CIPRU/ ESTONIA
GRUPA 3 GRUPA 4
SLOVACIA BULGARIA
BELARUS MACEDONIA DE N
AZERBAIJAN GEORGIA
KAZAKHSTAN/ MOLDOVA GIBRALTAR

PROGRAM ȘI REZULTATE, LIGA C

02,06,22 GEORGIA 19:00 GIBRALTAR
02,06,22 CIPRU/ ESTONIA 21:45 KOSOVO
02,06,22 IRLANDA DE N 21:45 GRECIA
02,06,22 BULGARIA 21:45 MACEDONIA DE N
03,06,22 KAZAKHSTAN/ MOLDOVA v AZERBAIJAN
03,06,22 SLOVACIA 21:45 BELARUS
04,06,22 LITUANIA 19:00 LUXEMBURG
04,06,22 TURCIA 21:45 INS. FEROE
05,06,22 CIPRU/ ESTONIA v IRLANDA DE N
05,06,22 GIBRALTAR 19:00 MACEDONIA DE N
05,06,22 KOSOVO 21:45 GRECIA
05,06,22 BULGARIA 21:45 GEORGIA
06,06,22 BELARUS 21:45 AZERBAIJAN
06,06,22 SLOVACIA 21:45 KAZAKHSTAN/ MOLDOVA
07,06,22 INS. FEROE 21:45 LUXEMBURG
07,06,22 LITUANIA 21:45 TURCIA
09,06,22 GRECIA 21:45 CIPRU/ ESTONIA
09,06,22 KOSOVO 21:45 IRLANDA DE N
09,06,22 GIBRALTAR 21:45 BULGARIA
09,06,22 MACEDONIA DE N 21:45 GEORGIA
10,06,22 AZERBAIJAN 19:00 SLOVACIA
10,06,22 BELARUS 21:45 KAZAKHSTAN/ MOLDOVA
11,06,22 INS. FEROE 19:00 LITUANIA
11,06,22 LUXEMBURG 21:45 TURCIA
12,06,22 IRLANDA DE N 16:00 CIPRU/ ESTONIA
12,06,22 GEORGIA 19:00 BULGARIA
12,06,22 MACEDONIA DE N 19:00 GIBRALTAR
12,06,22 GRECIA 21:45 KOSOVO
13,06,22 KAZAKHSTAN/ MOLDOVA v SLOVACIA
13,06,22 AZERBAIJAN 19:00 BELARUS
14,06,22 LUXEMBURG 21:45 INS. FEROE
14,06,22 TURCIA 21:45 LITUANIA
22,09,22 KAZAKHSTAN/ MOLDOVA v BELARUS
22,09,22 TURCIA 21:45 LUXEMBURG
22,09,22 LITUANIA 21:45 INS. FEROE
22,09,22 SLOVACIA 21:45 AZERBAIJAN
23,09,22 GEORGIA 19:00 MACEDONIA DE N
23,09,22 BULGARIA 21:45 GIBRALTAR
24,09,22 IRLANDA DE N 19:00 KOSOVO
24,09,22 CIPRU/ ESTONIA 21:45 GRECIA
25,09,22 AZERBAIJAN 19:00 KAZAKHSTAN/ MOLDOVA
25,09,22 BELARUS 19:00 SLOVACIA
25,09,22 INS. FEROE 21:45 TURCIA
25,09,22 LUXEMBURG 21:45 LITUANIA
26,09,22 GIBRALTAR 21:45 GEORGIA
26,09,22 MACEDONIA DE N 21:45 BULGARIA
27,09,22 GRECIA 21:45 IRLANDA DE N
27,09,22 KOSOVO 21:45 CIPRU/ ESTONIA

 

LIGA D
GRUPA 1 GRUPA 2
LIECHTENSTEIN SAN MARINO
ANDORRA CIPRU/ ESTONIA
KAZAKHSTAN/ MOLDOVA MALTA
LETONIA  

 

PROGRAM ȘI REZULTATE, LIGA D

02,06,22 CIPRU/ ESTONIA 21:45 SAN MARINO
03,06,22 LETONIA 21:45 ANDORRA
03,06,22 LIECHTENSTEIN 21:45 KAZAKHSTAN/ MOLDOVA
05,06,22 SAN MARINO v MALTA
06,06,22 ANDORRA 21:45 KAZAKHSTAN/ MOLDOVA
06,06,22 LETONIA 21:45 LIECHTENSTEIN
09,06,22 MALTA 21:45 CIPRU/ ESTONIA
10,06,22 KAZAKHSTAN/ MOLDOVA v LETONIA
10,06,22 ANDORRA 21:45 LIECHTENSTEIN
12,06,22 MALTA 21:45 SAN MARINO
14,06,22 KAZAKHSTAN/ MOLDOVA v ANDORRA
14,06,22 LIECHTENSTEIN 21:45 LETONIA
22,09,22 LETONIA 21:45 KAZAKHSTAN/ MOLDOVA
22,09,22 LIECHTENSTEIN 21:45 ANDORRA
23,09,22 CIPRU/ ESTONIA v MALTA
25,09,22 ANDORRA 16:00 LETONIA
25,09,22 KAZAKHSTAN/ MOLDOVA 16:00 LIECHTENSTEIN
26,09,22 SAN MARINO 21:45 CIPRU/ ESTONIA

 

 

 

Calendar meciuri:

Etapa 1 și 2: 02-08 Iunie 2022
Etapa 3 și 4: 08-14 Iunie 2022
Etapa 5 și 6: 22-27 Septembrie 2022

Semifinale: 14-15 Mai 2023
Finala: 18 Iunie 2023

Liga Națiunilor, ediția 2020-2021