Meciurile de baraj pentru promovare în Liga 3-a, ediția 2022-2023

Vezi rezultatul meciurilor de baraj pentru promovare în Liga a 2-a 

 

Partidele retur

25,06,22 CS DINAMO 1:0 VENUS INDEPEND.
25,06,22 CS AMARA 3:1 CS GLINA
25,06,22 Cozia CălimăneȘti 6:2 OLTUL CURTIȘOARA
25,06,22 Flacăra Erbiceni 4:1 SPORTING DĂRĂBANI
25,06,22 SPERANȚA RĂUCEȘTI 1:0 Juniorul Suceava
25,06,22 RAPID BRODOC 4:3 SPORTUL ONEȘTI
25,06,22 SIGHETUL MARMAȚIEI 2:0 RAPID JIBOU
25,06,22 Victoria Carei 3:0 Supporter 2.0
25,06,22 CS GHEORGHENI 3:6 ACS TG-MUREȘ
25,06,22 Inter Stars 1:2 Olimpic ZărneȘti
25,06,22 CSO BARAOLT 1:7 U Alba Iulia
25,06,22 CSO TurcenI 0:2 Phoenix BuziaȘ
25,06,22 Recolta Dănceu 2:6 ACB Ineu
25,06,22 MAGICA BALTA 0:0 Retezatul HaȚeg
25,06,22 Roberto Ziduri 1:1 DUNĂREA Turris
25,06,22 CS RUCĂR 1:0 Dunărea Calafat
25,06,22 AdunaȚii Copăceni 1:3 CS PĂULEȘTI
25,06,22 VICTORIA GUGEȘTI 1:0 VOINȚA LIMPEZIȘ
25,06,22 Unirea BraniȘtea 4:0 Victoria Traian
25,06,22 GLORIA BĂNEASA 3:0 VIITORUL MURIGHIOL
25,06,22 VIITORUL BORȘ 0:3 Silvicultorul Maieru

 

Partidele tur

18,06,22 SPORTING DĂRĂBANI 5:0 Flacăra Erbiceni
18,06,22 Juniorul Suceava 0:0 SPERANȚA RĂUCEȘTI
18,06,22 SPORTUL ONEȘTI 3:3 RAPID BRODOC
18,06,22 RAPID JIBOU 0:3 SIGHETUL MARMAȚIEI
18,06,22 VIITORUL BORȘ 3:0 Silvicultorul Maieru
18,06,22 Supporter 2.0 1:1 VICTORIA CAREI
18,06,22 ACS TG-MUREȘ 4:1 CS GHEORGHENI
18,06,22 Olimpic ZărneȘti 1:1 Inter Stars
18,06,22 U Alba Iulia 11:2 CSO BARAOLT
18,06,22 Phoenix BuziaȘ 2:0 CSO TurcenI
18,06,22 ACB Ineu 5:0 Recolta Dănceu
18,06,22 Retezatul HaȚeg 4:1 Magica Balta
18,06,22 OLTUL CURTIȘOARA 3:1 Cozia CălimăneȘti
18,06,22 DUNĂREA Turris 1:0 Roberto Ziduri
18,06,22 Dunărea Calafat 1:1 CS RUCĂR
18,06,22 CS GLINA 3:2 CS AMARA
18,06,22 CS PĂULEȘTI 0:1 AdunaȚii Copăceni
18,06,22 VENUS INDEPEND. 2:3 CS DINAMO
18,06,22 VOINȚA LIMPEZIȘ 5:2 VICTORIA GUGEȘTI
25,06,22 VIITORUL MURIGHIOL 0:3 GLORIA BĂNEASA
18,06,22 Victoria Traian 2:1 Unirea BraniȘtea

 

Conform tragerii la sorți din 24 februarie 2022, de la Casa Fotbalului s-au stabilit, meciurile pentru barajul de promovare în Liga 3, ediția 2022-2023.

Vor promova cele 21 de echipe câştigătoare ale jocurilor de baraj dintre cele 42 de campioane judeţene declarate de AJF/AMFB.

Dacă numărul echipelor calificate din turul preliminar este mai mic de 21, acestea vor întâlni, în dublă manşă, acelaşi număr de echipe de pe locurile retrogradabile din Liga 3, sezonul 2020-2021.

Jocurile se vor disputa în sistem eliminatoriu, tur – retur, pe 18 iunie 2022, ora 18:00, respectiv 25 iunie 2022, ora 17:30, conform următorului program:

Reg. AJF/AFMB
1 Botoșani – Iași
Suceava – Neamț
Bacău – Vaslui
2 Sălaj – Maramureș
Bihor – Bistrița-Năsăud
Cluj – Satu Mare
3 Mureș – Harghita
Brașov – Sibiu
Alba – Covasna
4 Timiș – Gorj
Arad – Mehedinți
Hunedoara – Caraș-Severin
5 Olt – Vâlcea
Teleorman – Dâmbovița
Dolj – Argeș
6 Ilfov – Ialomița
Prahova – Giurgiu
Călărași – București
7 Buzău – Vrancea
Brăila – Galați
Tulcea – Constanța

 

 

../Imagini-002-2019/poarta-fotbal

P

P