Subscribe RSS Feed, Fotbal flash

18 martie 2012

Panathinaikos- Olympiakos Pireu, 0-1 in  Super Liga din Grecia, evenimente de cosmar pentru un meci de fotbal !!!

Panathinaikos-Olympiakos_incidentePartiga Panathinaikos- Olympiakos Pireu, a fost intrerupta la scorul de 0-1 de catre arbitrul intalnirii, Anastasio Kakos, datoritta evenimentelor cumplite care au avut loc in tribune, cu 9 minute inainte de final. A doua repriza a inceput cu 45 minute intarziere. Au fost aruncate cu fumigene, sticle Molotov.

Douăzeci de ofiţeri de poliţie au fost răniţi şi peste 50 de arestări au fost făcute, în timp ce 10 cocktail-uri Molotov, bastoane, petarde şi două cuţite au fost confiscate de către autorităţi, a declarat poliţia.

Trei autospeciale de stins incendii au trebuit să fie chemate pentru a stinge incendii în mai multe secţiuni diferite ale stadionului. Căpitanul Kostas Katsouranis (Panathinaikos) a spus că a fost "unul dintre cele mai grave momente din fotbalul grec."

Sursa: fotbal flash