Subscribe RSS Feed, Fotbal flash

14 decembrie 2012

Steaua in primavara Europa League!

RusescuIn urma succesului cu 3-1 din ultimul meci al Grupei J, cu cipriotii de la AEK Larnaca, pe stadionul National Arena, stelistii merg mai departe in primavara Europa League. Stelistii au jucat cu o determinare mare, fiind sprijiniti de cei peste 50000 spectatori din tribune precum si de aportul indirect al lui Ciprian Marica, care in partida Maccabi Haifa-Shalke, 0-3 a inscris golul al doilea si a contribuit la primul golul din offside al israelienilor. De precizat faptul ca la un succes al celor de la Haifa, in meciul cu Shalke, stelistii ar fi terminat Grupa pe locul 3.

Golurile stelistilor au fost marcate de Rusescu in min. 55 din penalty la faultul in careu al lui Murillo asupra lui Nikolici in timp ce golurile 2 si 3 au fost marcate de Nikolici in minutele 70 si 85. De la oaspeti a inscris Pintado in minutul 70. Se poate spune, faptul ca toata echipa Steaua merita felicitari pentru calificare in frunte cu Nikolici, care a jucat cu o determinare deosebita.

Steaua a jucat in urmatoarea alcatuire: Tatarusanu, Latovlevici, Iliev, Geraldo Alves, Emeghara inlocuit de Martinovici in min 64, Brandan, Cristi Tanase, Bourceanu, Rusescu inlocuit cu Bicfalvi in min 79, Nikolici, Prepelita inlocuit cu Leandro Tatu in min 67,

Vineri 16 decembrie va avea loc la Nyon, tragerea la sorti pentru stabilirea partidelor din saisprezecimile Europa League, partide care vor avea loc in dataele de 16 februarie 2012 (TUR) si 23 februarie 2012 (RETUR).